Acer, Türkiye pazarı için 2023 maksatlarını paylaştı

PAYLAŞ
Acer, Türkiye pazarı için 2023 maksatlarını paylaştı
  • 0
  • 0
  • 6 dakika da oku
  • +
  • -

Acer, Türkiye pazarı için 2022 senesine dair değerlendirmelerini ve 2023 maksatlarını aktardığı buluşmada, ocak ayında tanıttığı yeni ürünleri de ilk defa Türkiye ’de görücüye çıkardı.

Dünyanın en büyük bilgisayar üreticilerinden Acer, pandeminin tesirini yitirmesi ve küresel yonga tedarik meselelerinin baş göstermesi ile pazarda satışların düştüğü geçtiğimiz sene sektördeki negatif havaya karşın en son teknolojilere sahip yeni ürünleri kullanıcıları ile buluşturmaya devam etti. Bu pozitif tablonun yansımaları evrenselde olduğu gibi Türkiye ’de de sayılarla kendini gösterdi.

2022 senesinde pazardaki kazancı dolar bazında yüzde 24 artan Acer ’ın GFK bilgilerine göre 2022 seneyi 4. çeyrek dizüstü bilgisayar satışlarındaki hisseyi yüzde 10 ’u geçti. Acer ’ın elde ettiği kazanca en büyük katkıyı yapan ürün grubu ise başta reyin kategorisi olmak üzere fertsel harcayıcılara müteveccih sunduğu dizüstü bilgisayarlar oldu.

Acer ’ın reyin dizüstü bilgisayarlarındaki kazancı senelik bazda yüzde 105 arkasıydı. Her zaman harcayıcısının gereksinimlerine karşılık gelen ürün ve teknolojiler geliştiren bir marka olan Acer ’ın geçtiğimiz günlerde tanıttığı yeni ürünlerinde, reyin başta olmak fertsel harcayıcı segmentindeki dizüstü bilgisayarlara artan arzın tesirleri somut bir biçimde görülüyor.

Ocak ayında Las Vegas ’ta tertip edilen dünyanın en büyük harcayıcı elektroniği fuarı CES evvelinde hakikatleştirdiği faallikte yeni ürünleri ile sahne alan Acer, özellikle fertsel kullanıcılar için sunduğu dizüstü bilgisayar serilerinde yaptığı performans ve tasarım odaklı geliştirmeler ile dikkat topluyor. Bu faallikte tanıtılan Predator, Aspire, Nitro ve Swift serilerinin en son azalarını Acer, yakın zamanda Türkiye ’de de satışa sunmaya hazırlanıyor.

Türkiye pazarının kendileri için ehemmiyetinin altını her fırsatta çizen Acer EMEA Başkan Yardımcısı Grigory Nizovsky, “Acer olarak son kullanıcıya ne sunduğumuza her zaman öncelik veriyoruz ve son kullanıcı için en uygun, ulaşılabilir makineleri onlarla buluşturuyoruz. Yeni dizüstü bilgisayarlarımız, çağdaş, sansasyonel bir görsel sürükleyicilik sunan tertemiz tasarımlarının yanında gelişmiş performans özellikleri ile de dikkat topluyor. Mevcut vaziyette Acer ürünlerinin Türk harcayıcısında iyi bir algısı olduğunu öğreniyoruz. Bu noktada bizim için her zaman çok ehemmiyetli bir pazar olan Türkiye ’deki kullanıcılarımıza en iyi teknolojiyi ve en iyi tecrübeyi, en iyi maliyetlerle sunmaya devam edeceğimizi belirtmek isterim. 

2022 seneyi 4. çeyrek bilgilerine göre grup seviyesinde, bilgisayar dışı ürünlerimizin hisseyi yüzde 26,3 ’e erişti. Bu bizim için son derece neşelendirici bir gelişme. Türkiye ’de de bu sene bilgisayar aksesuarlarından e-mobilite aygıtlarına ve Altos sunucularına kadar bir hayli yeni ürünü Türk kullanıcılarımız ile buluşturmayı amaçlıyoruz. Bu ürünlerin kimilerini EMEA ülkelerinde sunmaya başladık. Türkiye ’deki 2023 seneyi için dizüstü bilgisayar pazar hisseyi maksadımız yüzde 12. Ancak belirttiğim gibi yol haritamızda bundan çok daha aşırısı var. Tüm bu yeni büyümelerle birlikte Türkiye ’de 2023 senesindeki kazancımızın 100 milyon doların üzerine çıkmasını bekliyoruz” dedi.

Yeni Predator Helios 16 iyi bir reyin bilgisayarında olması gereken tüm özellikleri taşıyor

Acer ’ın güçlü reyin portföyünü daha da zenginleştirdiği, Predator Helios 16, tertemiz tasarımı ve 16 inç ekranı ile dikkat topluyor. Aygıt, en yeni 13. Nesil Intel® Core™ mobil harekâtçılar ve NVIDIA® GeForce RTX™ 40 İvedisi GPU ’lardan efor alıyor ve bu özellikleri ile Acer ’ın bugüne kadarki en güçlü reyin dizüstü bilgisayarları olma özelliklerini taşıyor. Bu yeni güçlü bileşenleri serin yakalamak için Predator dizüstü bilgisayarlarda, özel olarak planlanmış ikili 5. Nesil AeroBlade™ 3D metal fanlar ve daha iyi ısı transferi için dikdörtgen biçimindeki vektör ısı boruları ile gelişmiş termal çözümler bulunuyor. Ek olarak, akışkan metal termal gresin soğutma tesirleri, aygıtın gelişmiş termal performansını bitiriyor. 

Hareket halindeyken üretken ve iletişimde kalmak isteyenlerin seçimi Acer Swift Go

Acer ’ın yeni Swift Go 14 modeli en son teknolojileri, 2880×1800 çözünürlük ve 90 Hz yenileme süratine sahip 14 inçlik 2,8K OLED ekranla bir araya getiriyor. 13. Nesil Intel® Core™ operasyonculardan efor alan aygıt, 9,5 saatten fazla batarya ömrü sunuyor. Aygıtın 1,3 kilogram ’dan daha hafif olan 14,9 mm inceliğindeki alüminyum kasası, yüzde 90 ekran-gövde oranı ve ultra ince yan çerçevelerle optimize edilmiş zarif tasarımları ile öne çıkıyor. Ayrıca TwinAir çift fan sistemi, çift D6 bakır ısı boruları ve makineleri düşük sıcaklıkta yakalamak için ısıyı dışarı atan, gittiğiniz her yerde performansı ve eminliği artıran bir hava girişli klavye yer alıyor.

Yeni Nitro 16, zorlu oyunlardan neşe alan oyuncular için planlandı

Acer ’ın, 13. Nesil Intel Core harekâtçılar ve NVIDIA GeForce RTX 40 İvedisi GPU ’lar ile aktüellediği 165 Hz yenileme süratine sahip, 16 inç ekrana sahip yeni Nitro dizüstü bilgisayarı daha kompakt, ince ve hafif form etmenleri yanında yüzde 84 ekran-gövde oranı ile dikkat topluyor. Aygıtın çift fanları, yanlarında ve arkalarında bulunan dört fan çıkışı, üst hava girişi teçhizatın soğuk kalmasını sağlarken, sistem ayrıca yoğun reyin yarıyıllarında soğutmaya takviyeci olmak için akışkan metal termal gres ile desteklenir. 

Yeni Aspire 5 ivedisi, tüm aile için üretkenlik ve kullanım basitlik sunuyor

Acer Aspire 5 serisinin yeni modeli, güçlü 13. Nesil Intel Core harekâtçılar ve ışın izleme için gelişmiş suni zihin teknolojisi ile donatılmış NVIDIA GeForce RTX 2050 GPU ’lardan efor alıyor. Bu özellikleriyle Aspire 5, performans ve çok güzergahlılık isteyen kullanıcılar için ideal bir tercih oluyor. 15 inçlik QHD bir ekrana ve 16:9 en boy oranına sahip olan aygıt kullanıcılara net ve rahat bir izleme tecrübeyi sunuluyor. 1080p FHD web kamerası ve dijital mikrofonları, yayın veya konferans görüşmeleri yaparken yüksek nitelikli video ve net ses çıkışı sağlıyor.

 

Kaynak: adamnedio.com