Acronis, Intel® TDT Entegrasyonuyla Güvenlik Savunmasını Geliştiriyor

PAYLAŞ
Acronis, Intel® TDT Entegrasyonuyla Güvenlik Savunmasını Geliştiriyor
  • 0
  • 0
  • 4 dakika da oku
  • +
  • -

Siber gözetmede küresel bir lider olan Acronis, hafıza tarama harekâtlarını harekâtçıdan CPU çıkarmak için ekran kartından GPU faydalanan Intel® Threat Detection Technology Intel® TDT teknolojisini kullanarak gelişmiş dosyasız hamlelere karşı güvenlik korunmasını geliştirdiğini duyurdu.

Acronis, Intel® iş birliğiyle, dosyasız hamlelere karşı güvenlik çözümlerini kuvvetlendirmenin yanında yenilikçi teknoloji entegrasyonuyla güvenlik mahsullerini zenginleştiriyor.

Siber tehditlerin her geçen gün büyüdüğü ve çoğaldığı günümüzde Acronis analistleri, çok safhalı makûs emelli yazılımlar ve dosyasız ataklar gibi firmaları hedef alan yeni nesil makûs emelli yazılım cinslerine ve hamle teşebbüslerine şahit oluyor.

Bir Hayli tehdit, tespit edilmesi güç olan sadece hafıza içi bir ulaşım usulü kullanıyor. Siber gözetmede küresel bir lider olan Acronis, hafıza tarama harekâtlarını harekâtçıdan CPU çıkarmak için ekran kartından GPU faydalanan Intel® TDT teknolojisini kullanarak gelişmiş dosyasız hamlelere karşı güvenlik korunmasını geliştirdiğini duyurdu.  

Intel® TDT teknolojisi, Acronis siber koruma çözümleri HDD veya SSD ’yi tararken kaynakları daha az kullanmasını sağlayarak sistem performansını artırıyor. Acronis tahlilcilerine göre desteklenen harekâtçılarda sistem hafızasındaki tüm harekâtlar taranırken Intel® TDT, görevi ekran kartına yükleyerek harekâtçı üzerindeki yükü 2,4 kat eksiltiyor.

Acronis Tümleşik Siber Gözetmeyi Intel® TDT ile Birleştiriyor

Intel® TDT kuvvetlendirmesiyle daha düşük harekâtçı kullanımı sağlayan Acronis, son kullanıcılar tarafından seçim edilen bereketlilik ve büro yazılımları için daha fazla harekât kapasitesi elde ediyor. Yoğun harekât gerektiren güvenlik harekâtları da Intel® entegre ekran kartına reelleştiriliyor. Intel® TDT yeniliği Acronis Cyber Protect Cloud, Acronis Cyber Protect ve Acronis Cyber Protect Home Office çözümlerinde kullanılabilir hale geliyor.

“Hücumların %50 ’si Dosyasız Ataklardan Oluşuyor”

Intel® TDT ’nin Acronis siber koruma çözümlerine entegrasyonunun, kullanıcıların lüzumlarını karşılamak için atılmış sağlam bir adım olduğunu söyelen Acronis CEO ’su Patrick Pulvermueller, “Geçtiğimiz sene süresince, tespit edilen hücumların neredeyse %50 ’sinin dosyasız olduğunu gözlemledik. Intel teknolojisinin kullanımı, anti-malware motorumuzu optimize etmeye ve geliştirmeye devam ederken büyük bir km taşı olacacak.” açıklamasında bulundu.

“Alıcılarımız İçin Büyük Bir Avantaj”

Intel Başkan Yardımcısı ve Ekosistem İş Ortağı Aktifleştirme Genel Müdürü Carla Rodríguez, iş birliğiyle alakalı olarak “Intel® Tehdit İdrak Etme Teknolojisi ’ni Intel® TDT siber koruma çözümlerine entegre etmek için Acronis ile yaptığımız iş birliği sayesinde, Intel vPro® kullanan her ölçekten alıcı, sık ve yüksek performanslı hafıza taraması yapabiliyor. Bu, giderek karışıklaşan tehditlerin önüne geçmelerine takviyeci olduğumuz alıcılarımız için büyük bir avantaj.” dedi.

BT dünyası karışıklaştıkça ve buluta geçişi devam ettikçe, cılız entegre teknolojiye sahip güvenlik takımlarının üzerine daha fazla yük bindiğini söyleyen IDC Güvenlikten Mesul Araştırma Başkan Yardımcısı Michael Suby, “IDC ’nin Kuzey Amerika ’da 1.015 güvenlik uzmanıyla yaptığı son ankete göre bu vaziyet, özellikle birden fazla tedarikçinin değişik mahsullerini faal bir biçimde kullanma mevzusunda daha az ekipmanlı olan ya da birden fazla tedarikçiyle pazarlık yapma mevzusunda güçlü bir konumdan faydalanan ufak kuruluşlar için geçerli. Bu sebeple, uç nokta güvenliğine müteveccih entegre bir ekipman ve yazılım yaklaşımını özümsemeleri daha muhtemel.” ifadelerinde bulundu. 

Acronis bu iş birliğiyle, kullanıcılarına hakimiyeti geri kazanma ve daha fazla operasyonel faydalılıkla sonuçlanan entegre bir platformla karışıklığın üstesinden gelme imkânı sağlıyor. Müesseseler, Acronis Cyber Protect Cloud gibi entegre bir çözümü uygulayarak, güvenlik takımlarının muhtelif operasyonel faaliyetler için tükettikleri zamanı eksiltebilir, eğitim maliyetlerini düşürebilir, idarenen vasıta rakamını en aza indirerek bulundukları civardaki karışıklığı eksiltebilir ve işlerini geliştirme kısmetine sahip olabilirler.

 

Kaynak: adamnedio.com