ADATA, İlk Çevreci Depolama Ürünleri HC300 ECO ve UC310 ECO'yu Duyurdu

PAYLAŞ
ADATA, İlk Çevreci Depolama Ürünleri HC300 ECO ve UC310 ECO'yu Duyurdu
  • 0
  • 0
  • 3 dakika da oku
  • +
  • -

Etraf Arkadaşı Harici HDD ve UFD Hafızaları Kullanıcıların Alkışına Sunuldu

ADATA, mahsullerinin karbon ayak izini eksiltme mevzusundaki sürdürülebilir etraf vaadini, markanın ilk etrafçı depolama mahsulleri serisini duyurarak başlatmış oldu. HC300 ECO harici sabit disk sürücüsü HDD ve UC310 ECO USB flaş belleği UFD, geri dönüştürülmüş plastikten oluşan dış yüzeyi ve FSC™ Orman İdare Konseyi tarafından onaylanmış malzemelerle ambalajlanmasıyla, sürdürülebilir gelecek için yenilenebilir elektronik mahsuller mevzusunda atılan büyük bir adımı temsil ediyor.

Çok İstikametli Koruma

ADATA HC300 ECO ve UC310 ECO, ADATA mahsullerinin ESG kavramlarına odaklanan serisinin liderleridir. Malzemeler bayağıda yaşam döngüsünü bitirdikten sonra atık olarak atılır. Fakat bu makinelerin kasaları su damacanaları gibi PCR Tüketim Sonrası Geri Dönüştürülebilen malzemelerden yapılmıştır. HC300 ECO ’daki PCR malzemelerin kullanımı karbon emisyonlarını %48 ’e kadar eksiltebilmektedir. Bu malzemeler ayrıca tek bir yerden sağlanmaktadır, böylece mahsulün karbon ayak izi olabildiğince eksiltilmektedir.

Ek olarak, ADATA HC300 ECO ve UC310 ECO, karbondioksit emisyonlarını, atık suyu ve enerjiyi ehemmiyetli miktarda eksilten harekâtlarla üretilen FSC™ sertifikalı etraf arkadaşı kağıt malzemelerle ambalajlanmıştır.

Ufak Karbon Ayak İzi, Büyük Depolama Olanağı

ADATA HC300 ECO, 2 TB kapasitesinin yanında şık yeşil desenli, yalnızca 10.3mm kalınlığında ince bir kasaya sahiptir. HC300 ECO, sarsıntıdan kaynaklanan vaziyetlerde özel şok koruma mekanizması sayesinde oluşabilecek bilgi kaybı ve zararı önleyebilmektedir.

UC310 ECO, USB 3.2 arabirimine ve 256 GB kapasiteye sahiptir. Ayrıca kapaksız döndürülebilen tasarımı sayesinde USB konektörünü gözetmektedir. UC310 ECO ’nun Mayıs ayında çıkışı tasarlanmaktadır.

Hem HC300 ECO hem de UC310 ECO, ToGo uslu yedekleme yazılımı sayesinde tasarlanabilen yedekleme ve reel zamanlı bulut senkronizasyonu sağlar.

ADATA ile Karbon Ayak İzinizi Eksiltin

ADATA, daha yeşil bir yarın için tüketimi eksiltme, geri dönüştürme ve yine kullanmayı kendi mahsullerinde günden güne artırarak teşvik etmeyi amaçlamaktadır. Daha etraf arkadaşı mahsuller üretilmesinde her adım, ADATA ’nın ESG vaatlerini yerine getirmesinde bir km taşıdır. ADATA “Geleceği Yeniliyor” iken, sizleri de karbon izinizi eksiltmeye davet etmektedir.

 

Kaynak: adamnedio.com