ADEO Cyber Security İle Binalyze İş Birliğine İmza Attı

PAYLAŞ
ADEO Cyber Security İle Binalyze İş Birliğine İmza Attı
  • 0
  • 0
  • 4 dakika da oku
  • +
  • -

Bilişim sektörü üreticilerine, iş ortaklarına ve alıcılarına uçtan uca siber güvenlik hizmeti sunan ve dünyanın önde gelen MSSP şirketleri arasında yer alan ADEO Cyber Security, gelişmiş adli bilişim ve hadise müdahale çözümlerinde dünyanın en süratli ve önde gelen çözüm sağlayıcılarından Binalyze ile eforlarını birleştirdi.

Asıllaştırılan iş birliği ile ADEO; siber hücumlara müdahale sürecindeki rakamsal ispatları en süratli, en doğru ve yetersizsiz biçimde toplayarak inceleme ederken, siber hücumlara karşı müdahalelerini de çok daha kısa vakitlerde reelleştirebilecek. Siber dayanıklılık noktasında ise; yalnızca siber hücumlar asıllaştıktan sonra değil aynı zamanda siber saldırganların hazırlık evrelerinin tespitinde de analistler tarafından ADEO MSSP altyapısı üzerinden zorunlu atak izleri ortaya çıkarılabilecek. 

Süratli tespit ve doğru müdahale ile atak tesirleri asgariye iniyor

Siber hamlelerde süratli tespitin ve doğru müdahalenin hücumların tesirlerini eksiltmede kritik ehemmiyeti olduğuna ve bunun için doğru takımların bir arada çalışması gerektiğine dikkat toplayan ADEO ’nun Taktikten Mesul Genel Müdür Dayanakçısı Halil Öztürkci; “Siber güvenlik sektöründe bugüne kadar önceliklendirilen ‘ihtiyata ’ düzeyi oldu ancak siber atakları yüzde 100 önlemek olası değil. ADEO olarak bu asıllığı zamanında manevileştirdik ve servislerimizi ‘tespit ’ safhasını kuvvetlendirecek biçimde tasarladık. Hedefimiz, daha çok kaynak üzerinden bilgi ve telemetri toplayarak olabildiğince erken biçimde atak teşebbüslerini ortaya çıkarmak ve yasaklamak. Burada da en kritik etmen natürel ki sürat. Bu safhada, 260 ’dan fazla kanıtı 10 dakikadan kısa vakitte toplayarak, bekleme zamanlarını en alt seviyede yakalayabilen Binalyze ile çözüm ortağı olmak bizim için mutluluk verici bir gidişat” dedi.  

Siber güvenliği MSSP hizmetleri kapsamında sunabildiklerine dikkat toplayan Halil Öztürkci laflarına şöyle devam etti: “Yalnızca teknolojik altyapının çözüm olarak sunulmadığı, içinde daha evvelden galibiyete erişmiş süreçlerin ve uzmanlığın olduğu bir çözüm kolisiyle alıcılarımızın hakikat lüzumlarını karşılamak, her zaman en temel ilkemiz ve yaklaşımımız oldu.” 

Mevzuya ait Binalyze META ’dan Mesul Bölge Müdürü Ahmet Öztoprak şunları ifade etti: “Kategori tanımlayıcı bir konumda bulunan, Gelişmiş Adli Bilişim ve Hadise Müdahale çözüm sağlayıcı olarak, vizyonumuzu kavrayan ve paylaşan iş ortaklarıyla toplanmak, aynı hedef istikametinde ilerlemek önümüzdeki yılki sihrime hedeflerimiz açısından son derece kritik. ADEO Cyber Security ile Türkiye pazarı için reelleştirdiğimiz ortaklığımız da bu bağlamda bize değer katacak.

“Gelişmiş adli bilişim ve hadise müdahale mevzusunda sektöre daha fazla katkıda bulunmak istiyoruz”

Siber atakları tamamen yasaklamanın olası olmadığı bir dünyada, en ehemmiyetli mevzunun bir siber hamleyi tesbit etmek ve yantmalak için adli seviyedeki ayrıntılı ve kapsamlı görünürlüğün en kısa vakitte sağlanmasının ve hadise müdahale takımlarına gereksinim dinledikleri kritik bilgilerin tek bir ekrandan verilmesi gerektiğinin altını çizen Ahmet Öztoprak, “Binalyze AIR ile önümüzdeki yarıyılda bulut üzerindeki kapsamımızı artıracağız. Özellikle bulut platformlar üzerinden dakikalar içinde kanıt toplayarak, on premise on prem bulut ve hibrid sistemlerde alana gelen vakalara anında müdahaleyi basitleştirecek ve bu sistemlerden dakikalar içinde bir araya gelen kanıtlar ışığında siber hadiselerin süratli bir biçimde çözülmesini sağlayacağız. Böylece hadise müdahale takımlarına platform ve işletim sistemi bağımsız gereksinim dinledikleri sürati vererek, Adli Bilişim ve Hadise Müdahale alanında lider olma misyonumuzla sektöre çok daha fazla katkıda bulunacağız” dedi. 

 

Kaynak: adamnedio.com