Akıllı saat ile temassız ödeme kolaylığı Akbank ve HUAWEI iş birliğiyle Türkiye'de

PAYLAŞ
Akıllı saat ile temassız ödeme kolaylığı Akbank ve HUAWEI iş birliğiyle Türkiye'de
  • 0
  • 0
  • 3 dakika da oku
  • +
  • -

Geleceğin bankacılığı kavrayışıyla, bir hayli inovatif ve teknolojik projeye imza atan Akbank ve HUAWEI, mobil ödeme kategorisinde bir ilke imza atıyor. İki işletmenin inovasyon odaklı çalışmasıyla Akbank, HUAWEI uslu saatler ile ödeme yarıyılını başlatıyor.

75 yıldır dijital bankacılık teknolojileri alanındaki lider çalışmalarıyla bir hayli yeniliği yaşama geçiren Akbank, HUAWEI iş birliği ile bir ilke daha imza atıyor. Akbank ve HUAWEI yaygınlaşan temassız ödeme usulleri özelinde eşsiz bir seçenek sunuyor. Akbank alıcıları artık, temassız ödemelerini HUAWEI Watch 3 uslu saatleriyle süratli ve pratik bir biçimde yapabiliyorlar.

Bu uygulamanın Akbank ’ın dijital teknolojilerle yaşama değer katma gayesinin bir yansıması olduğunu belirten Akbank Fertsel Bankacılık ve Dijital Çözümler Genel Müdür Destekçisi Burcu Civelek Yüce, “HUAWEI iş birliğinde giyilebilir teknolojiler ile bankacılık hizmetlerini buluşturuyor ve böylece Türkiye ’de yeni bir ilke imza atıyoruz. Artık Akbank Mobil kullanıcıları, HUAWEI uslu saatlerini POS aygıtına değdirerek ödemelerine reelleştirebilecekler. Ayrıca geliştirdiğimiz bu uygulama navigasyon hizmeti, Akbank lokasyonları için rehber gibi değişik özellikleri de birliktesi getiriyor. Böylece kart veya telefon ile temassız ödeme yapmanın yeni ve çok kolay bir seçeneğini sunmuş oluyoruz. Yaşama sürat, yararlılık ve sevinç katan yeni bir inovasyonu Akbanklılarla buluşturmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Önümüzdeki yarıyılda da teknoloji yeteneğimiz, yetkin takımlarımız ve güçlü iş birliklerimizle Geleceğin Bankacılığını inşa etmeye devam edeceğiz” dedi.

HUAWEI Türkiye Harcayıcı Elektroniği Grubu Ülke Müdürü Allen Yao, Akbank ile yaptıkları iş birliğini değerlendirirken, “Akbank ile çalışmaktan ve bu yeni teknolojiyi Akbank kullanıcılarına sunmaktan çok hoşnudum, uslu saat ile temassız ödemenin yeni trend olacağına inanıyorum, gelecekte giderek daha fazla uslu saat bu işlevi destekleyecek. HUAWEI, pazara kesintisiz olarak daha fazla inovasyon teknolojisi sunmak için ortaklarımızla beraber çalışacaktır” dedi.

HUAWEI Watch 3 uslu saatlere yüklenebilen Akbank uygulaması, birden fazla özelliği de birliktesi getiriyor. Watch 3 kullanıcıları ödeme işlevinin yanı gizeme, uygulama üzerinden en yakın Akbank ATM ve şubelerini görebiliyor, yol tarifi alabiliyor ve aktüel kurları uslu saatleri üzerinden tek değişle görüntüleyebiliyor. Sektörde eşi olmayan bu özelliklerle uslu saat ile ödeme devrini başlatan Akbank, alıcılarına kolaylık ve yararlılık sunuyor.

HUAWEI uslu saat kullanıcısı olmayan Akbank alıcıları ise HUAWEI Online Mağaza ’da yeni nesil ödeme platformu Juzdan ’ı kullanarak alışverişlerini tek tıkla bitirebiliyor. Akbanklılar alışverişlerini tamamlarken, “Juzdan ile Öde” hizmetini kullanarak dilerlerse hesaplarındaki para ile dilerlerse de kredi kullanarak ödemelerini bitirebiliyorlar.

Akbank uygulamasının HUAWEI ’nin öbür uslu saatlerine de entegre edilmesi için çalışmalar sürüyor.

 

Kaynak: BYZHA Beyaz Haber Ajansı