Altının gram fiyatı 1.136 lira seviyesinden işlem görüyor

PAYLAŞ
Altının gram fiyatı 1.136 lira seviyesinden işlem görüyor
  • 0
  • 0
  • 3 dakika da oku
  • +
  • -

Altının gram maliyeti, yeni güne yükselişle başlamasının ardından saat 10.50 haysiyetiyle yüzde 0,26 çoğalışla 1.136 liradan harekât görüyor. Aynı dakikalarda çeyrek altın 1.860 lira, Cumhuriyet altını da 7.550 liradan satılıyor. Altının ons maliyeti dün yüzde 0,1 değer kaybetmesinin ardından, bugün yüzde 0,2 çoğalarak 1.880 dolardan harekât görüyor.

GÖZLER Amerika Birleşik Devletleri’DEKİ ENFLASYON BİLGİLERİNDE

Amerika Birleşik Devletlerinde devam eden resesyon ve enflasyon çelişkisinin yerini yavaş yavaş resesyon kaygısına vazgeçmesi beklenirken, bugünkü enflasyon bilgileri, Amerika Birleşik Devletleri Merkez Bankası’nın Fed enflasyonla çabada attığı şahin adımların tesirlerinin görülmesi açısından da ehemmiyet taşıyor. Ülkede Harcayıcı Maliyet Endeksi’ndeki TÜFE senelik çoğalışın aralıkta yüzde 7,1’den yüzde 6,5’e yavaşlaması öngörülüyor.

ONS MALİYETİNDE DESTEK KONUMU 1.860 DOLAR

Analistler, bugün bugün yurt içinde haftalık para ve banka istatistikleri ve perakende satışlar, yurt dışında ise Amerika Birleşik Devletlerinde enflasyon başta olmak üzere yoğun bilgi gündeminin takip edileceğini belirterek, teknik açıdan altının ons maliyetinde 1.860 doların destek, 1.890 doların direnç konumunda olduğunu söyledi.

Dolar kuru ne kadar? Dolar kaç TL? Dolar alış ve satış maliyetleri için tıklayın. Altın maliyetleri için tıklayın. Gram altın ne kadar? Çeyrek altın ne kadar? Kaynak: Anadolu Ajansı / Ekonomi

Finans Ekonomi Haberler