Ankara’da dolmuş ücretlerine zam geldi! En kısa mesafe 10 TL oldu

PAYLAŞ
Ankara’da dolmuş ücretlerine zam geldi! En kısa mesafe 10 TL oldu
  • 0
  • 0
  • 2 dakika da oku
  • +
  • -

ANKARA’da otobüs ve metro fiyatlarına gelen zammın ardından dolmuş fiyatlarına da zam geldi. Yeni zamla beraber Ankara’da en yakın mesafe 7 liradan 10 liraya çıktı. Belediye otobüslerinde de bütün bilet 9.6, talebe bileti ise 4.5 TL olmuştu.

Başşehir Ankara’da belediye otobüsü, metro ve tarmvay fiyatlarından sonra dolmuşlara da zam geldi. Türkiye Sürücüler ve Arabalar Federasyonu TŞOF, Ankara ’da dolmuşçuların istediği zam arzını onayladı. Başşehir ’te 7 TL olan kısa mesafe dolmuş fiyatı 10 TL ’ye, talebe fiyatı ise 4,5 TL ’den 6 liraya yükseltildi. Otobüs, metro ve tramvaylarda geçerli bütün bilet 9,5 TL, talebe bileti ise 4,75 TL olarak uygulanacak. 90 TL meblağındaki talebe abonmanı ise aylık 140 TL’ye yükseldi. Zamlı tarife 15 Ocak’tan itibaren uygulanmaya başlanacak. 

En yakın mesafe 10 lira oldu!

TŞOF, Ankara’da minibüsçülerin beklediği zammı onayladı. Buna göre Kızılay Dikmen dolmuş maliyeti 10 TL olurken, Ulus Sincan Fatih hattında uzun mesafe dolmuş fiyatı 12 TL olarak tanımlandı.

Talebe dolmuş fiyatı 6 TL’ye çıktı

İlkokul, ortaokul ve lise talebelerine müteveccih olarak uygulanan indirimli talebe bileti maliyeti ise 4,50 liradan 6 liraya yükseltildi. Zamlı maliyetler 15 Ocak’tan itibaren uygulanmaya başlanacak.

Otobüs, metro, tramvay fiyatlarına zam

Pazartesi günü de Ankara Megakent Belediyesi bünyesindeki otobüs, metro ve tramvay fiyatlarına zam yapılmıştı. 15 Ocak’tan itibaren bütün bilet 9,5 TL, talebe bileti ise 4,75 TL olarak uygulanacak. 90 TL meblağındaki talebe abonmanı ise aylık 140 TL’ye yükseldi.