Apex Legends 4. yılını, tarihindeki en büyük güncelleme ile kutluyor

PAYLAŞ
Apex Legends 4. yılını, tarihindeki en büyük güncelleme ile kutluyor
  • 0
  • 0
  • 4 dakika da oku
  • +
  • -

EA tarafından yayınlanan ve Respawn Entertainment tarafından geliştirilen Apex Legends, 4. senesini şimdiye dek yayınlanan en büyük aktüellemesi Revelry ile kutluyor.

Çıktığı günden bu yana milyonlarca oyuncu tarafından oynanan ve büyük alkış toplayan FPS/Battle Royale oyunu Apex Legends ’ın 16. sezonu Revelry ile tertemiz bir yarıyıl başlıyor. Respawn Entertainment, içeriğinde Legend ’ların oyundaki şahsiyetlerin oynanış mekaniklerindeki yeniliklerin de dahil olduğu tertemiz bir Apex Legends tecrübesi sunuyor. Yeni sezondaki en ehemmiyetli yeniliklerden biri -uzunca bir süredir arz edilen- Team Deathmatch modu. Çıktığı günden bu yana sürekli olarak aktüellenen ve büyüyen Apex Legends, bugüne kadar; 15 farklı ve coşku verici Legend ’ı, dört enerjik haritayı, tertemiz silahları ve hem sabit, hem de değişken reyin modlarını oyuncularla buluşturdu. Apex Legends: Revelry aktüellemesi, çıtayı çok daha yukarıya taşıyor.

Yenilenmiş sınıf sistemi ve Team Deathmatch modu
Apex Legends ’ın 16. büyük aktüellemesi olma unvanına sahip olan Revelry ile beraber, oyunun sahip olduğu sınıf sisteminde de köklü bir farklılık yapılıyor: Yeni sezon ile birlikte, oyunda bulunan 23 Legend kişilik; Assault, Skirmisher, Recon, Controller ve Support gibi sınıflara parçalıyor ve her sınıfın sahip olduğu ¨perk¨ler, başka bir deyişle özel marifetler, maçlarda büyük bir tesir yaratıyor.

Yeni sınıf sisteminin yanı sıra oyunu ilk kere oynayacak oyuncular için de Orientation Match özelliği geliyor. Oyunun nasıl oynandığını kavramak ve kişilikleri tanımak için son derece iyi bir seçenek olan bu mod ile yeni oyuncular hem bilgisayar hakimiyetindeki ¨bot¨lara, hem de değişik yeni oyunculara karşı gayret etme imkânına kavuşuyorlar.

Büyük bir şana sahip olan Team Deathmatch modu da oyuna ilave ediliyor fakat Respawn Entertainment bu modu kendine has değişikliklerle donatmış vaziyette.

Bir başka yeni eklenti de Mixtape özelliği. Bu yenilikle beraber oyuncular, içinde; Team Deathmatch, Control ve Gun Run modlarının bulunduğu sabit bir reyin listesine kavuşuyor. Buna ek olarak, Nemesis isminde yeni bir enerji tabanlı Assault Rifle silahı ve yeni Legend aktüellemeleri, denge farklılıkları da Apex Legends: Revelry aktüellemesi ile beraber oyunculara sunuluyor.

 

Battle Pass ve yeni kostümler

Apex Legends, 16. sezonuyla beraber yeni Battle Pass özelliğini de tanıtıyor. Buradan izleyebileceğiniz Battle Pass fragmanında oyuna ilave edilen yeni kostümlerin ve silahların desenlerini görmeniz muhtemel. Bir Apex Legends oyuncusu olarak 25. seviyede Crypto için kazanabileceğiniz ¨Technocrat¨ kostümü ile gösteri yapabilir, 50. seviyede edinilebilecek Valkyrie ’ın ¨Heartbeat Harmonizer¨ kostümüyle göz kamaştırabilirsiniz. G7 Scout silahı için hazırlanan ¨Frenzied Frequency¨ deseni ile silahınıza tertemiz bir hava katabilecek ve Bloodhound, Mirage ve Loba için efsanevi kostümlere sahip olabileceksiniz. Apex Legends: Revelry Battle Pass ’te; Mastiff silahı için Reactive ¨Headliner¨ ve ¨Afterparty¨ desenlerinin yanı sıra yeni müzik kolileri, yükleme ekranları, ¨emote¨lar, sancak çerçeveleri ve ¨charm¨lar da sizleri bekliyor. Apex Legends: Revelry ’nin 16. sezonunun tüm yama anekdotlarını buradan inceleyebilirsiniz.

Apex Legends Evrensel Series LİKENS

Electronic Arkasıs, üç yıldır süren ve dünyanın dört bir yanından katılım alan Apex Legends turnuvalarını bu sene de devam ettiriyor. Apex Legends Evrensel Series LİKENS, dünya çapındaki tüm oyuncuları, senenin ilerleyen yarıyıllarında asıllaşacak olan LİKENS Şampiyonası ’nda, 5 milyon dolarlık ödül havuzundan hisse almaya davet ediyor.

Bu ayın başlarında ikonik espor ekibi TSM, dünya çapındaki 40 Apex Legends ekibi arasından sıyrılarak Londra ’daki Copper Box Arena ’da, 500.000 çevrimiçi izleyicinin önünde LİKENS 3. Sene – 1. Sezon Playoff ’larını kazandı.

LİKENS ayrıca, Challenger Circuit faallikleri aracılığıyla ekiplere; maharetlerini sergileme, en üst lige yükselme ve Pro League ekiplerine karşı rekabet etme şansı sunuyor.

PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X|S, Nintendo Switch, PC ’deki EA Uygulaması ve Steam için yayınlanan Apex Legends: Revelry hakkında daha fazla bilgi edinmek için oyunun Twitter, Instagram, YouTube ’daki resmi hesaplarını veya resmi web sitesini takip edebilirsiniz.

 

Kaynak: adamnedio.com