Başkan Altay: “Konya, Girişimcilik ve Teknoloji Konusunda da Farkını Öne Çıkarıyor”

PAYLAŞ
Başkan Altay: “Konya, Girişimcilik ve Teknoloji Konusunda da Farkını Öne Çıkarıyor”
  • 0
  • 0
  • 3 dakika da oku
  • +
  • -

Konya Megakent Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, TEKNOFEST Ankara ’nın son gününde Megakent Belediyesi Kapsül Teknoloji Platformu ve Konya Bilim Merkezi stantlarını ziyaret etti. TEKNOFEST kapsamında tertip edilen müsabakalarda dereceye giren kapsül ekiplerindeki gençlerle de toplanan Başkan Altay, “Konya, teşebbüsçülük ve teknoloji mevzusunda da farkını öne çıkarıyor. Katkısı olan herkese teşekkür ediyor, gençlerimize galibiyetler diliyorum” dedi.

Konya Megakent Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, 30 Ağustos – 3 Eylül tarihleri arasında Etimesgut Havalimanı ’nda tertip edilen TEKNOFEST Ankara ’yı son gününde ziyaret etti.

TEKNOFEST Ankara ’da tertip edilen müsabakalarda şampiyonluk elde eden Konya Megakent Belediyesi Kapsül Teknoloji Platformu ekiplerindeki gençlerle toplanan Başkan Altay, Konya Bilim Merkezi standını da ziyaret ederek 5 gün süresince katılımcılar için sergilenen bilimsel faaliyetler hakkında bilgi aldı.

“GENÇLERİMİZE GALİBİYETLER DİLİYORUM”

TEKNOFEST Ankara ’ya çok yoğun bir alaka olduğunu ifade eden Başkan Altay, “Biz de hem Konya Bilim Merkezi hem de Kapsül Teknoloji Platformu olarak katılımcılarla buluştuk. Bu sene yeniden Kapsül Teknoloji Platformu ’nun rekorlara imza attığı bir sene oldu. 6 kategoride dört birinciliği kapsülden dostlarımız kazandı. Konya, teşebbüsçülük ve teknoloji mevzusunda da farkını öne çıkarıyor. Özellikle üniversitelerimizle iş birliği içerisinde süreci yürütmeye devam edeceğiz. Allahın İzniyle buradan çok hoş teşebbüsçülerin yaşama geçireceği projeler olacağına inanıyorum. Katkısı olan herkese teşekkür ediyor, gençlerimize galibiyetler diliyorum” ifadelerini kullandı. 

KAPSÜL TEKNOLOJİ PLATFORMU İSTANBUL ’DAN SONRA ANKARA ’DA DA MÜKÂFATLAR ALDI

İstanbul TEKNOFEST ’te Konya ’ya 11 mükâfatla dönen Kapsül Teknoloji Platformu, Ankara TEKNOFEST ’te de toplam 6 kategoride 12 alanın 4 ’şöhrette şampiyonluk elde etti. Konya ’nın şerefi olarak öne çıkan Kapsül Teknoloji Platformu, Türkiye ’nin Ulusal Teknoloji Hücumu ’ne müteveccih kıymetli katkılarını dikkat topluyor.

Dünya ’nın en büyük bilim ve teknoloji aktifliklerinden biri olan TEKNOFEST ’te Kapsül, teşebbüsçülük alanında ve Deneyap Kart Müsabakası ’nda zaferleri ile isminden yeniden söz ettirdi. 6 kategoride 12 alanın 4 ’şöhrette birincilik ve üçüncülük elde eden Kapsül, TEKNOFEST ’in en galibiyetli müesseseyi oldu.

Kapsül 9 finalist ekibinden ön kuluçka programında; Erişim ve Mobilite Teknolojileri birincisi CarryVibe; Uzay, Havacılık ve Korunma Teknolojileri birincisi Tulpar; Eğitim Teknolojileri birincisi KiDoSe; Pre TakeOff Yarışında ise Eğitim Teknolojileri birincisi Kidlab; Uzay ve Havacılık Teknolojileri üçüncüsü Kapsül Su Altı Teknolojileri mükâfatlarını almaya hak kazandı.

 

Kaynak: BYZHA Beyaz Haber Ajansı