Başkan Sandıkçı: “Canik' te teknolojiyi üreten, geliştiren bir nesil yetişiyoruz”

PAYLAŞ
Başkan Sandıkçı: “Canik' te teknolojiyi üreten, geliştiren bir nesil yetişiyoruz”
  • 0
  • 0
  • 4 dakika da oku
  • +
  • -

Canik Belediyesi ’nin tertip ettiği Canik Özdemir Bayraktar Keşif Yerleşkeyi Bilim Faalliği çocuklardan bütün anekdot aldı.

Canik Belediyesi tarafından ilçede tertip edilen ‘Canik Özdemir Bayraktar Keşif Yerleşkeyi Bilim Faalliği ’ çocukların yoğun alakasıyla devam ediyor. Şehirdeki çocukların büyük alaka gösterdiği faallikte, yeni nesil teknolojileri yakından araştıran çocuklar,  faallik alanında özel olarak kurulan atölyelerde uygulama ve tasarım çalışmaları asıllaştırıyor. Faallikte çocuklarla yakından ilgilenen Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, onlarla birlikte atölye çalışmalarına katıldı. Başkan İbrahim Sandıkçı faallikte çocukların yeni teknolojileri yakından araştırdığını, hakikatleştirdikleri çalışmalarla hünerlerini keşfettiğini ve bilişsel becerilerini geliştirdiğini söyledi.

Çocuklar Hünerlerini Keşfediyor

Çocukların, Canik Özdemir Bayraktar Keşif Yerleşkeyi Bilim Faalliği ’nde hakikatleştirdikleri tasarım ve yapım çalışmalarıyla hünerlerini keşfettiğini ve bilişsel becerilerini geliştirdiğini ifade eden Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, “Çocuklar, faalliğimizde yeni teknolojileri yakından analiz ve tecrübeleme imkânı buluyor.   Çocuklarımızın coşkulu dakikalar yaşadığı, eğlenirken bildiği faalliğimizde özel olarak oluşturduğumuz atölyelerde model roket tasarımından robot yapımına kadar birçok tasarım ve yapım çalışmasını alanında uzman eğitmenlerimizle birlikte asıllaştırıyor. Çocuklarımız eğitmenlerimiz eşliğinde çizimi ve yapımı kendilerine ait olan hayallerini hakikatleştirdikleri özgün çalışmalar yapıyorlar. Onlar yapmış olduğu bu çalışmalarla hünerlerini keşfederken aynı zamanda bilişsel becerilerini geliştiriyor” dedi.

“Canik ’ te teknolojiyi üreten,  geliştiren bir nesil yetişiyoruz”

Canik ’te gençlere ve çocuklara müteveccih bilim ve teknoloji alanında eğitimlerin devam ettiğini belirten Başkan İbrahim Sandıkçı, “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ’ın liderlik ettiği Ulusal Teknoloji Atağı ’yle ülkemiz artık teknolojide dışarıya gereksinim dinlemeyen, kendi teknolojisini üreten, ürettiği teknolojiyi ihraç eden bir konuma geldi. Belediye olarak ilçemizde yaşama geçirdiğimiz TEKNOCANİK Hava Vasıtaları Eğitimi Projesi ’yle çocuklarımız ve gençlerimize fiyatsız bir biçimde model roket ve hava vasıtaları eğitimi veriyoruz. Canik ’ te teknolojiyi üreten,  geliştiren bir nesil yetişiyoruz. İlçemize kazandırdığımız ve yakın zamanda eğitimlerine başlayacak olan Canik Özdemir Bayraktar Keşif Yerleşkeyi ’nde çocuklarımız ve gençlerimize T3 Vakfı eğitmenleri tarafından, kendileri için özel olarak oluşturduğumuz atölyeler, laboratuvarlar ve keşif alanlarında uygulamalı bir biçimde özel olarak hazırlanan eğitim müfredatı eşliğinde eğitim verilecek. İlçemizde çocuklarımız ve gençlerimiz bilim ve teknoloji alanında aldıkları eğitimlerle ileride Ulusal Teknoloji Atağı ’nin bir neferi olacak, ülkemiz ve tüm insanlık için ehemmiyetli çalışmalara imza atacaklar” ifadelerini kullandı.

Çocuklar ve Ailelerden Büyük Beğeni

Canik Belediyesi ’nin tertip ettiği faallik çocuklar ve aileler tarafından büyük beğeni topladı. Çocuklar seanslar halinde stant alanında bulunan atölyelerde uzman eğitmenler eşliğinde model roket tasarımı, robot yapımı ve 3 boyutlu yazıcı ile tasarım çalışmaları asıllaştırıyor. Çocukları ile beraber faallik alanında bulunan aileler, asıllaştırılan çalışmaları büyük bir beğeniyle takip ederken, faallikte atölye çalışmaları reelleştiren, sanal gerçeklik uygulamalarını ve uçak simülasyonunu ilk kez tecrübeleyen çocuklar dinledikleri coşkuyu ve mutluluğu dile getirdi. Mükâfatlı balaka müsabakaları, birçok cümbüşlü ve eğitici etkinliklerin yer aldığı Canik Özdemir Keşif Yerleşkeyi Bilim Faalliği 5 Şubat 2023 tarihine kadar saat 10.00 ile 18.00 arasında Piazza AVM ’de bulunan faallik alanında devam edecek. Canik Belediyesi tarafından faalliğe 7-14 yaş arası tüm çocukların katılabileceği bildirildi.

 

Kaynak: adamnedio.com