Baykoca Teknoloji Ofisi Gönüllü Staj Başvuruları Başladı

PAYLAŞ
Baykoca Teknoloji Ofisi Gönüllü Staj Başvuruları Başladı
  • 0
  • 0
  • 3 dakika da oku
  • +
  • -

İnegöl Belediyesi, Türkiye ’nin ehemmiyetli teknoloji merkezlerinden bkocaman olan Bilişim Vadisinde bulunan Baykoca Teknoloji Büroyu için 3. Gönüllü Staj başvurularını almaya başladı. Online olarak yapılan başvurularda son gün 23 Nisan Pazar.

Bir yandan hizmet seferberliğini sürdürürken bir yandan da geleceğin güçlü Türkiye ’sinin esaslarını oluşturan yerli ve ulusal teknoloji saldırısına destek olacak projeler ortaya koyan İnegöl Belediyesi, bu kapsamda Baykoca Proje Ekipleri oluşturmuştu. Tamamı gönüllü gençlerden oluşan ekipler bugüne kadar pek çok çalışmayı ortaya koyarken, gelinen son noktada “Yerli ve Ulusal Teknoloji Saldırısında bizde varız” sloganıyla Türkiye ’nin ehemmiyetli teknoloji merkezlerinden bkocaman olan Bilişim Vadisinde bu projelerin geliştirilmesi ismine geçtiğimiz sene İnegöl Belediyesi Baykoca Çalışma Büroyu açıldı. Belirli aralıklarla bu merkeze teknik geziler tertip ederek gençleri sürece dahil eden İnegöl Belediyesi, Baykoca Teknoloji Büroyu için 3. Gönüllü Staj Çalışmasını da başlattı.

BAŞVURU SÜRECİ VE ARANAN KOŞULLAR

İnegöl Belediyesi ’nden mevzuya ait yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Daha evvel iki kez yapılan ve özellikle gençlerin büyük alaka gösterdiği gönüllü staj çalışmasına ait başvurular online olarak http://www.inegolunfikri.com/inegolunfikri/ilanlar/gonullu-staj-programi-basvuru-formu adresinden 23 Nisan Pazar gününe kadar alınmaya devam edilecek. Başvuru için aranan koşullar ise; Türkiye Cumhuriyeti yurttaşı olmak, Bursa/İnegöl ilçesinde ikamet ediyor olmak. Erkek adaylar için askerliği ile alakalı bir meseleyi bulunmamak. Rastgele bir kabahatten adli sicil kaydı bulunmamak ve karar giymemiş olmak. Adaylar röportaj usulü ile değerlendirilecektir. Ziyarette daha evvel reelleştirdikleri çalışmalarının sunumunu yapmaları istenecektir.”

STAJ SÜRESİ 60 GÜN

“Bu program ile İnegöl Belediyesi İNBEL LTD. ŞTİ. Ve Bilişim Vadisi arasında imza atılan kontrat kapsamında yaşama geçirilen Baykoca Teknoloji Bürosunda gençlerin kendilerini geliştirmesi, tecrübe kazanması ve mesleksel gelişimini pekiştirmesi kastedilmektedir. 23 Nisan ’a kadar alınacak başvurular neticesinde online başvuru sahiplerine müteveccih asıllaştırılan röportaj sonucunda her staj yarıyılında 4+4=8 şahıs programa kabul edilecektir. Staj süresi ise 60 gün olarak belirlenmiştir.”

STAJYERLER BAYKOCA PROJELERİNDE MİSYON ALACAK

“Staj programı kapsamında röportaj sonrası kabul edilen gönüllü stajyerler Bilişim Vadisi Gebze Yerleşkesinde yer alan Baykoca Teknoloji Bürosunda mevcut Baykoca Projelerinde misyon alacaktır. Gönüllü staj programı kapsamında stajyere rastgele bir fiyat ödemesi asıllaştırılmayacaktır. Stajyerlerin yol ve yemek giderleri karşılanacaktır. Stajyerler büronun yazılım, teçhizat gibi muhtelif donanımlarını kullanabilecektir. Projelere müteveccih katkıları miktarında da kendilerinin fikri dene-i hakları korunacaktır. Baykoca Gönüllü Staj Programının öbür gönüllü programlardan farkları; yaş hududu yoktur, mezuniyet ya da bvefat koşulu yoktur. Talebe olma lüzumluluğu da yoktur. Tamamen gönüllülük odaklıdır. Şahısların özgeçmişlerine katma değer sağlamayı emeller. Halihazırda devam eden Baykoca Projelerinde ve Teknofest 2023 sürecinde misyon vermek üzere gönüllü stajyer alınacaktır.”

Kaynak: BYZHA Beyaz Haber Ajansı