Bayraklı'da dijital arşiv dönemi

PAYLAŞ
Bayraklı'da dijital arşiv dönemi
  • 0
  • 0
  • 2 dakika da oku
  • +
  • -

Belediye hizmetlerini daha süratli ve aktif hale getirmek için çalışmalarını sürdüren Bayraklı Belediyesi, tüm arşivi dijital civara taşımak için çalışmalara başladı. 8 milyon belge ve 600 bin metre proje dosyasının elektronik civara aktarılacağı proje sayesinde belge güvenliği de sağlanmış olacak. Başkan Serdar Sandal “Proje ile ilçe durgunlarımızın gereksinimi olan her cinsli bilgi ve belgeye daha süratli erişeceğiz. Belediye hizmetlerimizi dijital etrafta daha aktif sağlayacağız” dedi.

8 MİLYON BELGE, 600 BİN METRE PROJE

İzmir Kalkınma Ajansı ’nın “Kamuda Dijital Mutasyon Mali Destek Programı” kapsamında fiziksel arşivin dijital civara aktarılması projesi ile hibe almaya hak kazanan Bayraklı Belediyesi, tüm belge ve belgelerin elektronik civara aktarılması için çalışmalara başladı. Bu kapsamda, belediyenin bir katı “Dijital Arşiv Üniteyi” olarak planlandı. İlk olarak teknik ünitelerin dokümanlarının ayrıştırılıp taranacağı belirtilirken, toplamda 8 milyon belge ve 600 bin metre proje dosyasının dijital hale getirileceği belirtildi. 17 ay sürmesi beklenen dijital arşiv projesinin bitirilmesiyle, yurttaşların gereksinim dinlediği bilgi ve belgelere erişim sürati çoğalacak. Belediye hizmetlerinin daha aktif olarak sunulması sağlanacak. Kamu hizmetlerinde

hem zaman kaybının hem de kağıt israfının önüne geçilecek.

HEDEF: SÜRATLİ VE TEHLİKESİZ HİZMET

Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal, “Belediye hizmetlerini daha süratli, kolay erişilebilir ve tehlikesiz hale getirmek için Dijital Arşiv çalışmalarımızı başlattık. Yurttaşımıza en iyi hizmeti sunmak, aynı zamanda israfın ve zaman kaybının da önüne geçmeyi hedefledik. Bu kapsamda projemizi kıymetli bulan İZKA ’ya teşekkür ediyoruz. Dijital arşiv projemiz sayesinde artık kamu hizmetlerimizi daha süratli, tehlikesiz ve aktif hale getirmiş olacağız” dedi.

 

Kaynak: BYZHA Beyaz Haber Ajansı