Bayramı Değerlendirmek İçin En İyi Aksiyon RPG Oyunları

PAYLAŞ
Bayramı Değerlendirmek İçin En İyi Aksiyon RPG Oyunları
  • 0
  • 0
  • 4 dakika da oku
  • +
  • -

Diablo IV ’ün çıkışıyla beraber yine hareketlenen aksiyon RPG ARPG arenası, birbirinden iyi imallere ev sahipliği yapıyor. Reyin alışverişlerinin bir numaralı adresi Oyunfor, uzun bayram tatilinde sevincini çıkartabileceğiniz Diablo eşi oyunları sizler için bir araya getirdi.

 

Diablo IV

Elbette önceliği uzunca bir süredir beklemekte olduğumuz Diablo IV ’e vermeliyiz. Lilith ’in yine kaosun kapılarını araladığı reyin, tanıdığımız ama baştan alt yenilenmiş kişilik sınıflarını oyuncuların kullanımına sunuyor. Uzun reyin süresi, tükenmeyen “loot” arayışı ve sağlam atmosferi ile Diablo IV, hem PC ’de, hem de konsollarda çok iyi bir reyin sevinci vadediyor. Elbette ki bazı eksikleri var ama Blizzard ’ın oyunlarını sürekli olarak geliştirdiğini göz önünde bulundurursak Diablo IV ’ün kesinlikle denenmesi gereken bir ARPG olduğunu söyleyebiliriz.

 

Lost Ark

İlk oynanış videosuyla tüm reyinseverlerin gözlerinin yuvalarından fırlamasına neden olan Lost Ark, Kore ’de büyük fırtınalar estirmiş ama Batı ’ya ulaşması azıcık uzun sürdüğü Kore ’deki tesiri yaratamamıştı. Ne var ki Lost Ark ’ın şu anda piyasada bulup bulabileceğiniz en büyük içeriğe sahip Diablo eşi ARPG olduğunu söylemek yanlış olmaz. Şayet ayrıntılı ve uzun bir ARPG arayışındaysanız görsel efektleriyle de göz kamaştıran bu oyunu kesinlikle denemelisiniz.

 

Path of Exile

2013 senesinde, bütün 10 sene evvel çıkmış olan Path of Exile ’ın bu sene ikinci versiyonuna kavuşması bekleniyor ancak o zamana kadar beklemek istemiyorsanız her açıdan Diablo ’yu fazlasıyla andırdıran ve tamamıyla parasız olarak oynanabilen bu oyuna bir göz atmak isteyebilirsiniz. Rastgele tertip edilen bölgelerde mahlukat avına çıkıp loot peşinde koştuğunuz bu reyin güzelinize giderse ikinci oyuna da ¨eliniz sıcak¨ bir biçimde başlama namsınız var.

 

Darksiders: Genesis

Çıkışının üzerinden dört sene geçmiş olmasına karşın Darksiders: Genesis ’in kendine has görsel diline yanaşabilen başka rastgele bir reyin çıkmadı. Bu da oyunu hali hazırda değerlendirmek için hoş bir fırsat. Sizi ayrıntıya boğmak yerine aksiyona yönlendiren reyin, özellikle konsollarda ve PC ’de gamepad ile büyük bir neşeyle oynanabiliyor. Darksiders ’ın hikayesine bilindik olanların oyundan çok daha fazla neşe alacağını da anımsatalım.

 

Hades

İkinci versiyonu da duyurulan Hades ’i aslında bütün bir ARPG olarak nitelendiremeyiz. Daha çok “rogue-like” bir yapıya sahip olan oyunda Hades ’in oğlu Zagreus ’un yeryüzüne çıkma mücadelesine bir vefat – yaşam döngüsünde ortak oluyoruz. Yunan mitolojisine dayalı senaryosuyla alaka sürükleyen reyin, aynı mekanlardan 10 defa geçseniz dahi neşe almanızı sağlayan, sağlam bir oynanışa sahip.

 

Baldur ’s Gate 3

Şu anda Steam ’de erken ulaşımda olan ve Ağustos ayında çıkması tasarlanan reyin, efsanevi Baldur ’s Gate serisinin en yeni üyesi. Meraklılarının uzunca bir süredir beklemekte olduğu bu oyunu ARPG ’den çok RPG olarak nitelendirebiliriz çünkü reyin diğer ARPG oyunlarına göre çok daha ¨büyük¨ bir senaryoya ve oldukça ayrıntılı bir oynanış mekaniğine sahip. Aksiyonun yanında atmosferiyle de sizi içine sürükleyecek bir reyin arıyorsanız Baldur ’s Gate 3 ’ü sınamanızı tavsiye ederiz.

 

Warhammer: Chaosbane

Çok büyük bir evrene ev sahipliği yapan Warhammer, onlarca değişik oyunla uzunca bir süredir PC ve konsol oyuncularıyla buluşuyor. Chaosbane de ARPG cinsindeki en iyi Warhammer oyunu olarak nitelendirilebilir. Daha çok Warhammer hayranları tarafından sevilen Chaosbane ’e bir nams vermeyi düşünürseniz oyunu PC ’de oynamanızı tavsiye ederiz.

Kaynak: BYZHA Beyaz Haber Ajansı