“Bilişim 500 Araştırması” Başvuruları 26 Mayıs'a Kadar Uzatıldı

PAYLAŞ
“Bilişim 500 Araştırması” Başvuruları 26 Mayıs'a Kadar Uzatıldı
  • 0
  • 0
  • 3 dakika da oku
  • +
  • -

Türkiye ’nin en büyük 500 bilişim işletmesinin hem genel bazda hem de faaliyet gösterdikleri kategorilere göre sıralanacağı “Bilişim 500 – Türkiye ’nin İlk 500 Bilişim İşletmeyi Araştırması” müracaatları 26 Mayıs 2023 Cuma tarihine kadar uzatıldı.

M2S Araştırma firmasının tertip ettiği, ülkemiz bilişim sektörünün en ehemmiyetli referans kaynağı kabul edilen “Türkiye ’nin İlk 500 Bilişim İşletmeyi Araştırması-Bilişim 500” için 28 Nisan ’a kadar tanımlanan müracaat süreci, gördüğü yoğun arz sebebiyle 26 Mayıs ’a kadar uzatıldı. Bu yıl 24 ’şancısının asıllaştırılacağı ve 2023 sloganının “Yeni Asrımızda Daha da İleri – Further”  olarak tanımlandığı araştırmada 4 ana kategori ve alt kategorileri bazında Türkiye ’nin en büyük 500 bilişim işletmeyi sıralanacak. Sektörün yüksek bir coşkuyla beklediği araştırma neticeleri ise 9 Ağustos 2023 ’teki ödül merasiminde duyurulacak.  

Türkiye ’nin en büyük 500 bilişim işletmesinin hem genel bazda hem de faaliyet gösterdikleri kategorilere göre sıralanacağı “Bilişim 500 – Türkiye ’nin İlk 500 Bilişim İşletmeyi Araştırması” müracaatları 26 Mayıs 2023 Cuma tarihine kadar uzatıldı. Sektörün bugün ve geleceğinin masaya yatırıldığı, bilişim sektörünün nabzını yakalayan araştırma kapsamında bu yıl teşebbüsçüler ile yatırımcılar “Yeni Asrımızda Daha da İleri – Further” mottosu çevresinde bir araya gelecek. Cumhuriyetin 100 ’namcı senesini kutlayacağımız bu yıl, Bilişim 500 ’şöhret gündeminde bilişim özelinde Türkiye ’nin her yerinden yapılan teknoloji atılımları olacak. 

“Bilişim firmalarımızın Bilişim 500 ’e gösterdiği alakadan çok memnunuz”

Bilişim 500 araştırmasının ülkemizin teknoloji gündemi ile kısa ve uzun vadedeki tasarılarına büyük katkı sunacak biçimde 24 yıldır devamlı bilgi aktardığını dile getiren BTHABER Firmalar Grubu Başkanı Murat Göçe; “Firmaların tablolara girmek için gösterdiği yoğun alakadan çok memnunuz. Bu ülkemizdeki teknoloji yatırımlarının her geçen gün çoğaldığının bir göstergesi. Küresel rekabetin yoğunluğuna baktığımızda, bilişim sektöründe teknolojilerin kesintisiz geliştirilmesi ve tüm alanlarda pek çok açıdan kullanımı ülkemizi rekabette şüphesiz ki ileriye götürecektir. Geçtiğimiz yıllarda bilişim ihracatlarını araştırdığımızda Türkiye ’nin yol almış olduğunu görebiliyoruz. Bu ilerleme, bilişim firmalarının inovatif ve kararlı bir biçimde doğru teşebbüslerde bulunmuş olmasının kritik önemini bizleri ispatlıyor” dedi.

Müracaat için bilgilerini sunan firmalar, rakiplerine mukayeseyle kendilerinin ve pazarın gelişimini izleyerek önlerindeki taktikleri ve tasarıları Bilişim 500 sayesinde eriştikleri bilgilere göre aktüelleyebilecek. Tüm müracaat sahipleri, geçtiğimiz yıl olduğu gibi yeniden Bilişim 500 fihristinde yerini alacak ve merasime davet edilecek. Ayrıca merasimde bu yıl da sektörde 35 senesini geride vazgeçen yetkin adlar şereflendirilecek.

 

Kaynak: BYZHA Beyaz Haber Ajansı