Boğaziçi Ventures'tan Oyun Sektörüne Yatırım: Gulliver's Games..

PAYLAŞ
Boğaziçi Ventures'tan Oyun Sektörüne Yatırım: Gulliver's Games..
  • 0
  • 0
  • 4 dakika da oku
  • +
  • -

Boğaziçi Ventures ve March Capital ’den Türk Reyin İşletmesine 1.5 Milyon USD yatırım!

Kurucularının reyin sektöründeki galibiyetli geçmişi üzerine temellenen ve Türkiye reyin ekosistemindeki teşebbüsçüleri destekleme üzerine heyeti stratejisi ile Boğaziçi Ventures, 2023 senesinin ilk yatırımlarından birini mobil reyin sektöründe yeni oyunları ile gelişen Gulliver ’s Games ’e yaptı.

Yaratıcı, yenilikçi ve inovatif teknoloji teşebbüslerine sihrime aşamasında yatırım yaparak üstel  gelişmelerine stratejik ve finansal destek sağlayan Boğaziçi Ventures, ilk oyunu ‘Restaurant Tycoon ’u yayınladıktan sonra stratejisini değiştiren Gulliver ’s Games ’in yeni projesine 500.000 USD yatırım yaptı. Boğaziçi Ventures ve March Capital ’dan toplam 1,5 Milyon USD yatırım alan Gulliver ’s Games ülkemize yabancı fon girişini sağlayan bir proje olarak teknoloji teşebbüsçülüğü ekosisteminde ehemmiyetli bir yere sahiptir.

2023 ’şan ilk çeyreği henüz bitirilmeden üçüncü yatırımını yapan Boğaziçi Ventures, küresel piyasaya açılmayı tasarlamış projelere destek mekanizmaları ile yatırımlar yaparak teknoloji ekosistemine katkı sağlama misyonunu devam ettiriyor. Türkiye teknoloji teşebbüsü ekosistemine destek olma emeli ile kurulmuş olan BV Growth teşebbüs sermayesi fonu ile geleceği şekillendirecek teknolojik hizmet ve ürün geliştiren teşebbüsçülere yatırımlarım yapan Boğaziçi Ventures, tecrübeli takımı ile teşebbüsçülerle kol kola sihrime serüvenlerine destek veriyor.  Boğaziçi Ventures İdareyici Ortağı ve CEO ’su Barış Özistek yeni yatırım ile alakalı yaptığı açıklamada “Boğaziçi Ventures ’ın kurucularının genetiğine işlemiş bir reyin teknolojileri tutkusu ve tecrübesi var. Deneyimli kurucu ortakları olan, iyi datalara sahip reyin teşebbüslerine yatırım en sevdiğimiz alanlardan. Her yarıyılın gelişen sektörlerinden olmayı başaran ve yeniden her yarıyılın gözde sektörü olarak nesiller arasında bile köprü misyonu gören reyin sektöründe başarısını ve tutkusunu bize ispatlamış olan Gulliver ’s Games takımına ikinci yatırımı da yaparak sihrimesine destek olduğumuz için çok mutluyuz. Türkiye reyin sektörü ne kadar güçlü olduğunu ve dünya reyin sektöründen hisse almaya devam edeceğini ispat etmeye devam ediyor.” biçiminde görüşlerini paylaştı.

İlk oyunu ‘Restaurant Tycoon – Idle Game ’i piyasaya geçtiğimiz sene çıkaran Gulliver ’s Games, oyuncu kitlesini genişletecek ve reyin tecrübesini bir üst seviyeye çıkaracak yeni bir projeye imza atmaya hazırlanmaktadır. Deneyimlerini inovatif bir strateji ile açıklayan işletme, edinimleri sonucunda enerjik ve hünerli takımı ile evrensel pazarda iz vazgeçecek yeni oyunu için yatırım turuna çıkmıştır. Boğaziçi Ventures ’ın 500.000 USD yatırımıyla March Capital ’ın da dahil olduğu 1.5M USD tohum yatırım turunu bitiren Gulliver ’s Games, insider round ’ında iki lider yatırımcısı ile daha güçlü galibiyetlere imza atmak için buluştu. Gulliver Games ’in Kurucusu ve CEO ’su Doğan Akdağ, firmasının ikinci yatırım turunu ‘‘İlk oyunumuz Restaurant Tycoon ’u geliştirme ve yayınlama süresince ciddi bir teknik ve tasarım bilgisi edindik. Bu bilgiler ışığında stratejimizi değiştirerek sadece “oyuncu” kitlenin değil, yediden yetmişe herkesin neşeyle oynayabileceği değişik bir proje üzerine bir süredir çalışıyoruz. Yeni oyunumuz ile geniş kitlelere erişen ve oyuncularımızın yaşamında kalıcı yer edinen bir marka yaratacağız. Tohum yatırım turunda toplandığımız yatırımcılarımızın yaptığı bu yeni ve daha büyük ölçekteki yatırım, inşa ettiğimiz çalışma kültürünü ileriye taşıyacak yeni takım dostları ile süratli gelişmemizin yolunu açıyor. Uzun vadeli tasarılarımızın ilk adımı olan bu reyin ile ivmemizi artırarak, en sevdiğimiz işi yapmaya devam edeceğiz.” biçiminde ifade etti.

 

Kaynak: adamnedio.com