Bütünsel veri merkezi çözümleriyle pazarın ihtiyaçlarını karşılayacak

PAYLAŞ
Bütünsel veri merkezi çözümleriyle pazarın ihtiyaçlarını karşılayacak
  • 0
  • 0
  • 6 dakika da oku
  • +
  • -

Bilgi merkezi çözümleriyle sektöre iddialı bir giriş yapan Mitsubishi Electric Data Center Ankara Konferansı ’na katıldı

Teknolojinin lider markaları arasında yer alan Mitsubishi Electric, bilgi merkezi ve IT profesyonellerini buluşturan Data Center Ankara Konferansı ’na katıldı. Mitsubishi Electric Avrupa Bilgi Merkezi Uygulama Mühendisliği Direktörü Rick Van Der Kooij ’nin konuşmacı olarak yer aldığı konferansta şirket, bilgi merkezi çözümlerini katılımcılarla paylaştı. Mitsubishi Electric Türkiye; Bilgi Merkezleri için Altyapı Yönetimi, IT Soğutma ve Ortam Hakimiyeti, Efor Dağıtım Sistemi, UPS, İzleme ve Hakimiyet çözümleriyle pazarın tüm lüzumlarını karşılayacak.

 

Tüm dünyada konuttan uzaya uzanan geniş hizmet ağıyla faaliyetlerini sürdüren Mitsubishi Electric, fabrika otomasyon ve abuhavalandırma sistemleri iş ünitelerinin ortak çalışmasıyla yaşama geçirdiği bilgi merkezi çözümleriyle Data Center Ankara Konferansı ’ndaki yerini aldı. 100 seneyi aşkın köklü inovasyon mirasını bilgi merkezi pazarına aktaran şirket, tamsal yaklaşımlarını ve teknolojilerini kamu ve bilişim sektörünün önde gelen adlarına anlattı.

 

Bilgi merkezleri için uçtan uca çözümler

Şirket olarak kendi ürettikleri ürün ve hakimiyet sistemleri ile bir bilgi merkezi için zorunlu olan tüm çözümleri tek bir çatı altında tamsal olarak sunduklarını vurgulayan Mitsubishi Electric Avrupa Bilgi Merkezi Uygulama Mühendisliği Direktörü Rick Van Der Kooij; “Mitsubishi Electric olarak Bilgi Merkezleri için tamamen entegre ve tehlikesiz baştan sona elektrik altyapısı, soğutma, performans yönetimi ve enerji optimizasyonu çözümleri sunuyoruz. Bilgi merkezi tasarımının kritik unsurları arasında efor yönetimi ve soğutma yer alıyor. ICONICS yazılımımızı kullanan Bilgi Merkezi Altyapı Yönetimi DCIM çözümümüz ile kuruluş performansı, efor kullanımı yararlılığı ve sürdürülebilirlik için bütün tehlikesiz görünürlük sunuyoruz. Çok geniş bir ürün spektruma sahip emin IT Soğutma çözümlerimiz enerji tasarrufu sağlayarak firma maliyetlerinizi düşürmeye destekçi oluyor ve bilgi merkezleri için arzu edilen bir özellik olan düşük efor kullanımı yararlılığı PUE sağlıyor. Üstün dayanıklılık ve emin kesme performansına sahip Orta ve Pespaye Gerilim Şalterlerimiz bilgi merkezlerinizin sürekli çalışmasına ve güvenliğine katkıda bulunuyor. Bizi değişik kılan ayrıntılara baktığımızda ise öncelikle etraf arkadaşıyız, firma maliyetlerinin ehemmiyetli miktarda eksiltilmesine ve bilgi merkezi alanlarının potansiyelinden azami biçimde faydalanılmasına destekçi oluyoruz, DCIM ile görünmeyeni görünür kılabiliyoruz. En ehemmiyetlisi de küresel bir ortak ve yerel bir arkadaşız, alıcılarımıza hizmet vermek için dünya çapında bir ağ sunuyoruz” dedi.

 

Bilgi merkezi pazarına süratli bir giriş yaptı

Firmanın bilgi merkezleri özelinde asıllaştırdığı yatırımlarla alakalı açıklamada bulunan Mitsubishi Electric Türkiye Başkanı Şevket Saraçoğlu, “Baş döndürücü bir sürate erişen dijitalleşme, 5G irtibatındaki son büyümelerle beraber daha fazla bulut tabanlı ve çevrimiçi çözümlere olan gereksinimi tetikliyor. Bu da bilgi merkezleri gibi IT altyapısına yapılan büyük yatırımları motive ediyor. Dijital dünya son zamanlarda bir hayli yeniliği ve teknolojik devrimi tetikledi, buna paralel olarak bilgi merkezlerinde de gelişmenin süratlendiğini görüyoruz. Bu mevzuda yapılan araştırmalara baktığımızda küresel bilgi merkezi pazarının önümüzdeki on sene içinde 2020 ’ye mukayeseyle takribî yüzde 8 çoğalması bekleniyor. Mitsubishi Electric olarak bu dinçleri göz önünde bulundurarak bir karar aldık, teknoloji mevzusundaki güçlü alt yapımızı ve tecrübeli takımlarımızı bir araya getirerek bu büyük pazar için ehemmiyetli bir yatırıma imzalaydık. Abuhavalandırma ve fabrika otomasyon iş ünitelerimizin ortak çalışmaları sonucunda sürdürülebilir, faydalı ve bütüncül bir bilgi merkezi çözüm kutuyu oluşturduk” diyerek bilgi merkezi yatırımının işletmeleri için ehemmiyetine değindi.

 

Sürdürülebilir ve tamsal bilgi merkezi çözümleriyle balansları değiştirmeyi amaçlıyor

Bilgi merkezi çözümlerini beş temel unsur üzerine kurguladıklarını ifade eden Şevket Saraçoğlu; “İlk önceliğimiz “etraf performansı”. Hepimizin bildiği gibi Sürdürülebilir Kalkınma Emellerinin ehemmiyet kazanmasıyla etraf arkadaşı yeşil bilgi merkezlerine alaka arkasıydı. Biz de şirket olarak klimaların, devamlı efor kaynaklarının, değişken frekans sürücülerinin ve öteki makinelerin enerji tasarrufu performansını kesintisiz iyileştiriyoruz. İzleme ve hakimiyet sistemleriyle enerjiyi görselleştirerek ve tahlil ederek yüksek seviyede bir etraf performansı sağlıyoruz. İkinci temel unsurumuzu ise “firma maliyetlerini eksiltmek”. Sunduğumuz çözümler, klima sisteminin firma bereketini ve teçhizatlarının yüksek enerji faydalılığını iyileştirmenin yanı gizeme soğutma gruplarında bakım sıklığı ve maliyetini de eksiltiyor. Üçüncü olarak çözümlerimizle “alan elastikliği” sağlıyoruz. Bilgi merkezleri söz mevzusu olduğunda faydalı alan kullanımı çok ehemmiyetli. Bu noktada elastik montaja izin veren modüler tasarımlara sahip devamlı efor kaynakları ve klima gibi bir hayli teçhizatımız sayesinde aynı performans seviyesine gözetirken alanların daha elastik ve faydalı kullanılmasına imkân tanıyoruz. Dördüncüsü “Tamsal Çözüm” ise Mitsubishi Electric ’in; klima, chiller, UPS, efor dağıtım sistemi, izleme ve hakimiyet sistemi ve daha bir hayli ürünle beraber bilgi merkezleri için uçtan uca yapısal yardımını temsil ediyor. Son olarak “galibiyetlerimiz ve eminlik” bu mevzudaki iddiamızı ortaya koyuyor. Zira bilgi merkezlerinin imali için eşsiz bir uzmanlık zorunlu. Biz ise dünya çapında çok rakamda çözüm teslim etme mevzusunda ciddi bir uzmanlık ve birikime sahibiz” biçiminde konuştu.

 

Kaynak: adamnedio.com