Büyükşehir'den Dilovası'na yeni bir park daha

PAYLAŞ
Büyükşehir'den Dilovası'na yeni bir park daha
  • 0
  • 0
  • 2 dakika da oku
  • +
  • -

Büyükşehir, Dilovası ’na bir park daha kazandırıyor. İlçenin yeni parkı Diliskelesi Semti 734. Cadde ’ta inşa edilecek

Kocaeli ’nin dört bir yanını yeşil alanlarla donatan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, park hücumuna devam ediyor. Parkların şehir yaşamındaki ehemmiyetini bilen Büyükşehir, bu kapsamda Dilovası ’na yeni bir park daha kazandıracak. İlçede park ve yeşil alan olarak bölen noktaları yaşama geçirip yurttaşın hizmetine sunan Büyükşehir, yeni parkı Diliskelesi semtinde inşa edecek.

2.265 M2 ALANDA İNŞA EDİLECEK

Büyükşehir ’in üretimine başladığı park, Diliskelesi Semti 734. Cadde üzerinde bulunan Dilovası Mahalle Konağı ve Taziye Konutu ’nin hemen yanındaki alanda inşa edilecek. Bu kapsamda 2 bin 265 metrekare alanda tasarlanan parkın çevresini taş duvar ile çeviren takımlar, klinker tuğla ile harpuşta uygulamasını yaparak bu kısımdaki operasyonu bitirecek. 250 metrekareden oluşan çocuk reyin alanının zemin betonu ile alan ve yolların zemin betonunu atan Büyükşehir takımları yakın zamanda alana muhtelif reyin gruplarını monte edecek.

7 ADET KAMERİYE KONULACAK

515 metrekare olarak bölen parkın alan alanını mineral yüzeyli parke ile döşeyecek olan Büyükşehir, oturma ve dinlenme alanlarına erişkinlerin komşularıyla birlikte hoş müddet geçirebilmeleri için 7 adet kameriye koyacak.  Büyükşehir takımları ayrıca yurttaşları sıhhatli hayata teşvik etmek emeliyle fitness alanı da oluşturacak. Parka montajı yapılacak olan egzersiz ve fitness aletlerini mahalle sakinleri faal bir biçimde kullanacak. Parkın yaz aylarında hizmete girmesi tasarlanıyor.

 

Kaynak: adamnedio.com