Canik'e TEKNOFEST'te Ödül Yağmuru

PAYLAŞ
Canik'e TEKNOFEST'te Ödül Yağmuru
  • 0
  • 0
  • 3 dakika da oku
  • +
  • -

Canik Belediyesi TEKNOFEST ekipleri müsabakalarda bcerahatçi oldu.
Canik Belediyesi ’nin destekleriyle TEKNOFEST müsabakalarına katılan ekipler, yer aldığı kategorilerde özgün proje ve tasarımları ile bcerahatçi oldu. Canik Belediyesi ’nin destekleri ile TEKNOFEST müsabakaları, Korunma, Uzay ve Havacılık Kategorisi ’nde, ‘Suni Akıl Tabanlı İHA Hakimiyet İstasyonu ’ isimli proje ile gayret eden İKARUS Ekibi ile ‘Elektrikli Taşıt Batarya Paketleri İçin Yüksek EMI Kalkanlama Performansına Sahip Natürel Fiber Destekli Multi- Fonksiyonel Kompozitlerin Geliştirilmesi ’ isimli proje ile Makine İmalatı ve Otomativ Kategorisi ’nde, yer alan EMCASE Ekibi, müsabakalara katıldıkları kategorilerde bcerahatçiliği göğüsledi. Gençlerin eğitimine ve bilim ve teknoloji alanında asıllaştırdığı çalışmalara her zaman destek vermeye devam edeceklerini belirten Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, ekipleri başarılarından dolayı kutladı.

TEKNOFEST 2023 ’te Canik Yeli

Canik Belediyesi, İstanbul Atatürk Havalimanı ’nda tertip edilen dünyanın en büyük havacılık, uzay ve teknoloji şenliği TEKNOFEST 2023 ’e damga vurdu. Şenlik alanında yer alan Canik Özdemir Bayraktar Keşif Yerleşkeyi stant alanı şenlik boyunca ziyaretçi akımına uğrarken, Canik Belediyesi ’nin desteklediği TEKNOFEST Ekipleri ise müsabakalarda ödülleri sanki sildi süpürdü. Canik Belediyesi ’nin destekleri ile TEKNOFEST müsabakalarına hazırlanarak katılan İKARUS Ekibi ve EMCASE Ekibi müsabakalara katıldıkları kategorilerde bcerahatçi oldu. ‘Suni Akıl Tabanlı İHA Hakimiyet İstasyonu ’ isimli proje ile Korunma, Uzay ve Havacılık Kategorisi ’nde yarışan İKARUS Ekibi ile ‘Elektrikli Taşıt Batarya Paketleri İçin Yüksek EMI Kalkanlama Performansına Sahip Natürel Fiber Destekli Multi- Fonksiyonel Kompozitlerin Geliştirilmesi ’ isimli proje ile Makine İmalatı ve Otomativ Kategorisi ’nde yarışan EMCASE Ekibi, geliştirdikleri projelerle müsabaka komiteyi tarafından bcerahatçi seçildi. Ekipler ödüllerini TEKNOFEST 2023 ’şan tertip edildiği İstanbul Atatürk Havalimanı ’nda hakikatleşen cafcaflı ödül merasimi ile teslim aldı.

“TEKNOFEST ’te bir marka halinde geldik”

TEKNOFEST 2023 ’de elde ettikleri başarılardan dolayı İKARUS Ekibi ile EMCASE Ekibi ’nı tebrik eden Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, “TEKNOFEST ’te bulunduğumuz her alanda bir marka halinde geldik. Canik Özdemir Bayraktar Keşif Yerleşkemizin standı katılımcılar tarafından büyük bir alaka gördü. Geçtiğimiz sene TEKNOFEST müsabakalarında desteklediğimiz ekiplerimiz müsabakalardan derece ile parçaladı. TEKNOFEST 2023 ’de destek verdiğimiz ekiplerimiz ise kendi kategorilerinde bcerahatçi oldu. Gençlerimizin asıllaştırdığı çalışmalara her zaman destek veriyoruz. Onların nitelikli bir biçimde eğitim almalarına önem veriyoruz. Ehemmiyetli projelere imza atan, kendinden sonraki jenerasyonlara misal olacak bir cemiyetin yetişmesi için gayret sarf ediyoruz. Müsabakalarda bcerahatçi olan ekiplerimizi vicdandan kutluyor, onları yetiştiren ailelerine ve danışman öğretmenlerimize teşekkür ediyorum” dedi.

Kaynak: BYZHA Beyaz Haber Ajansı