Canon EOS R100 ile en değerli anılarınızı hareket halindeyken yakalayın

PAYLAŞ
Canon EOS R100 ile en değerli anılarınızı hareket halindeyken yakalayın
  • 0
  • 0
  • 6 dakika da oku
  • +
  • -

Canon ’un en yeni giriş seviyesi EOS R Sistemi aynasız resim aygıtı EOS R100, ailece geçirdiğiniz sevinçli anlarınızda yanınızda taşıyabileceğiniz kadar ufak tasarımıyla en özel anları inanılmaz nitelikte kolayca yakalamanız için planlandı. Canon, şimdiye kadar ürettiği en ufak ve en hafif RF lens olan RF 28mm F2.8 STM ’yi de kullanıma sundu.

Görüntüleme teknolojileri lideri Canon, aile ve dostlarla geçirilen sevinçli anları ebedileştirmek isteyenler için özel olarak planlanan EOS R100 ’ü kullanıma sundu. Kompakt ve hafif gövdesiyle EOS R100, hareket halindeyken çekim yapmak için ideal, göz akdikeni ve zahmetsiz görüntü niteliği sunuyor. Yeni resim cihazına Canon ’un RF serisindeki en ufak ve en hafif lensi olan RF 28mm F2.8 STM ’nin yanı gizeme Canon ’un çok işlevli aksesuar kızağı için yeni bir kamera dışı kızak kablosu olan OC-E4A da eşlik ediyor.

Anı tutun

EOS R100 ’şan kompakt ve hafif gövdesinde bulunan 24,1 megapiksel Acele Posta Servisi-C sensör, üst sınıf uslu telefonlarda bulunan sensörden birkaç kat daha büyük yapısıyla görüntü ve video niteliğinde gözle görülür bir değişiklik sağlıyor. Bu sensör kullanıcılara yalnızca hatasız renkler ve inanılmaz detaylar sunmakla kalmıyor, düşük ışıklı şartlarda imkânı da tanıyor.

Uslu otomatik odaklanma özelliğine sahip EOS R100, süratli ve doğru mevzu tespiti özellikli Dual Pixel CMOS BAĞIŞLAMA ile vizörü veya LCD ekranı kullanırken insanların gözlerini takip ederek aksiyonu tutuyor. EOS R100, Tek Çekim BAĞIŞLAMA ile 6,5 kare/sn ’ye kadar ve Aralıksız BAĞIŞLAMA ile 3,5 kare/sn ’ye kadar aralıksız çekim sunarak özel anların tutulmasına dayanakçı oluyor. 

EOS R100, bir uslu telefon veya DSLR ’ye mukayeseyle daha yüksek video performansına sahip olmasıyla da öne çıkıyor. 4K 25p video sunarak EOS R Sisteminin avantajlarını bu kullanımı kolay, giriş seviyesi resim cihazına taşıyor. Resim aygıtının 720p çözünürlükte 60 kare/sn ve 120 kare/sn süratinde Full HD video kaydı da yapabilmesi akıcı ağır çekim videoların oluşturulmasına dayanakçı oluyor. 

Potansiyelinizi sarihe çıkarın

Yalnızca 356 g ağırlığındaki EOS R100 ’şan taşınabilir tasarımı, hareket halindeyken çekim yapmak isteyenlere büyük kolaylık sunuyor. Rahat yakalama yeri, elektronik vizörü, sezgisel hakimiyetleri ve kılavuzlu kullanıcı arayüzü, kullanıcılara profesyonel resimci olmadan da ailenin resimcisi olmak için gereken vasıtaları sunuyor. Kullanıcılar ayrıca yenilikçi RF lensler, mikrofonlar ve Speedlite flaşlar gibi muhtelif ve çok istikametli aksesuarları kullanarak yaratıcılık imkânlarını sınırsız hale getirebiliyor.

Meselesiz biçimde bağlanın ve paylaşın

Wi-Fi® ve her zaman sarih Bluetooth® iletişimi kullanıcıların Canon Camera Connect uygulamasını kullanarak görüntüleri ve videoları uslu telefonlarına meselesiz bir biçimde aktarmalarını sağlıyor. Uygulama, kullanıcıların resim cihazıyla uzaktan operasyon yapmasına da imkân tanıyor. Üstelik, Bluetooth iletişimi sayesinde, BR-E1 uzaktan kumanda veya bir uslu telefon ile kolayca hakimiyet edilebiliyor.

Canon ’un en ufak ve en hafif RF prime lensi ile tanışın

Son derece kompakt ve hafif bütün kare RF sabit pankek lens olan RF 28mm F2.8 STM, kısa süre evvel kullanıma sunulan EOS R8 gibi resim cihazlarıyla harikulade bir kombinasyon oluşturuyor. Herhangi bir kit çantasına kolayca sığabiliyor ve gövde başlığı yerine kullanılabiliyor. Bu özellikleriyle hareket halinde çalışan seyahat ve cadde resimcileri için ideal bir lens olarak öne çıkıyor.

Çok istikametli 28 mm odak uzaklığı ve süratli f2,8 maksimum diyaframı sayesinde bir hayli değişik çekim senaryosunda kullanılabiliyor. Süratli diyafram, düşük ışıkta çekim yapılmasını sağlarken arka planın bulanıklaştırılarak mevzunun öne çıkarılması için sığ bir alan derinliği sunuyor. RF 28mm F2.8 STM ’de, kullanıcıların ayarları kolayca yapabilmelerini ve gerektiğinde süratle manuel odaklamaya geçebilmelerini sağlayan hakimiyet ve odak halkası donanımı yer alıyor. 

Canon ’un EOS R gövde ve RF lensi kombinasyonu, giriş seviye resimcilere ve videograflara dayanakçı olmak için muhtelif düzenleme alternatiflerinin uygulanmasına, daha iyi görüntü niteliği elde edilmesine ve daha ufak bir lens tasarımı geliştirilmesine imkân tanıyor. Süper kompakt, hafif ve uygun maliyetli bir alternatif olan RF 28mm F2.8 STM, EOS R Sistemi kullanıcıları için alttakileri kapsayan Canon ’un geliştirilmiş sabit lens alternatiflerini genişletiyor:

RF 16mm F2.8 STM RF 24mm F1.8 MACRO IS STM RF 35mm F1.8 MACRO IS STM RF 50mm F1.8 STM RF 85mm F2 MACRO IS STM

Canon ’un yeni OC-E4A ’sı ile ilave elastiklik

Canon ’un bir hayli EOS R Sistemi resim aygıtında bulunan çok işlevli aksesuar kızağında kullanıma müteveccih yeni kablosu OC-E4A, yeni geliştirilmiş aksesuar alternatiflerinin, aksesuar kızağından uzağa yerleştirilmesine imkân tanıyor. Gölgeleri önlemek ve kırmızı gözü eksiltmek için dikey çekim yaparken Speedlite flaşlar gibi çok işlevli aksesuarların doğru aydınlatma için makine dışında kullanılabilmesine imkân tanıyor. OC-E4A, mikrofon gibi makinelere de güç sağlayabiliyor ve RF 5.2mm F2.8L DUAL FISHEYE lenslebirlikte kullanılabiliyor.

EOS R100 – temel özellikler:

24,1 megapiksel Acele Posta Servisi-C sensör Mevzu tespiti özellikli Dual Pixel CMOS BAĞIŞLAMA  4K video kırpma, 25p Full HD 60 kare/sn ve 120 kare/sn 720p  Elektronik vizör Kompakt ve hafif gövde 

RF 28mm F2.8 STM temel özellikleri:

İnce ve hafif Uygun maliyetli geniş açı sabit lens Çok istikametli 28 mm odak uzaklığı Süratli f2,8 maksimum diyafram Optik nitelik ve uslu düzenlemeler

 

Kaynak: BYZHA Beyaz Haber Ajansı