Canon kameraları, Red Bull'un 'Müzede Kaykay Özel Gösterisi'ni ölümsüzleştirdi

PAYLAŞ
Canon kameraları, Red Bull'un 'Müzede Kaykay Özel Gösterisi'ni ölümsüzleştirdi
  • 0
  • 0
  • 3 dakika da oku
  • +
  • -

Görüntüleme teknolojileri lideri Canon, Red Bull ’un kaykay parkuruna dönüştürdüğü Londra ’nın ikonik Doğa Tarihi Müzesi ’nde ilk kere reelleştirilen muhteşem şovu ebedileştirdi. Red Bull ekibindeki kaykaycıların müzedeki inanılmaz anları Canon EOS C500 Mark II, PowerShot V10 ve XF605 ürünlerini tutuldu.

Red Bull markası ve Red Bull kaykaycılarından oluşan özel bir takım, Londra ’daki Doğa Tarihi Müzesi ’nin anahtarlarını bir haftalığına teslim aldı ve müzenin 80 milyon yapıtı arasında eşsiz bir kaykay şovuna imzalaydı. Efsanevi kaykay parkuru tasarımcısı Joe Ciaglia ’nın desteğiyle; aralarında X-Games Altın Madalyası ’nı altı kere kazanan Leticia Bufoni, yükselen yıldız Lore Bruggeman ve Arjantinli Aldana Bertran ’ın da bulunduğu Red Bull kaykaycıları ile reelleştirilen aktiflikte Canon ’un çok muhtelif görüntüleme teknolojileri kullanıldı.

Sadece bir kere hakikatleşecek olan faalliğin muhteşem karelerini beceriksizsiz tutmak için Canon ’un değişik mahsullerinin uzman teknolojilerinden yararlanıldı. Çekim takımları; 4K 120P Ağır Çekim, Geniş Enerjik Aralığı gibi özellikleriyle öne çıkan Canon EOS C300 Mark III ile kompakt ve emin bütün kare sensöre sahip Canon EOS C500 Mark II ’nin yardımıyla bu özel performansları ebedileştirdi. 

Bununla beraber PowerShot V10 ’un görüntü değişmezleme özelliği ve kullanım basitliğinden, XF605 ’in Gözden İdrak Etme BAĞIŞLAMA ve Uslu Baş Takibi dahil olmak üzere gelişmiş otomatik odaklamasından, CR-N700 ve CR-N500‘şan gece modunda dahi prodüksiyonları müthiş detaylarla tutan 15x optik zumundan ve güneş battığında ise Canon EOS R5 ’in düşük ışık niteliğinden destek alındı. 

Görüntü Rejisörü Kiefer Passey: “Canon ekosistemiyle çalışmak başlı başına harika bir tecrübe oldu.

Kitin özelliklerinden biri zevkle kullandığım Servo Yakalayıcı oldu.  İşin bu kadar kısa vakitte yapılması gerektiğinde dahi netlikle üstesinden geliyor. Süratli otomatik odaklaması harika ve beni gerçekten kaykay çekimleri yaptığım ilk günlere geri götürdü” diyerek çekim hakkındaki duygularını dile getirdi. 

The Flash Pack Kreatif Direktörü Tyson Benton ise: “Eminliğe ve niteliğe lüzum dinlediğimizden her şey için Canon aygıtları kullanıyoruz. Bu cins çekimlerde ters gidebilecek pek çok şey varken neyse ki ters gitmeyen tek şey kullandığımız kameralardı” laflarıyla çekimi değerlendirdi.

 

Kaynak: BYZHA Beyaz Haber Ajansı