Canon'dan şimdiye kadarki en hafif tam kare EOS R Sistemli fotoğraf makinesi

PAYLAŞ
Canon'dan şimdiye kadarki en hafif tam kare EOS R Sistemli fotoğraf makinesi
  • 0
  • 0
  • 4 dakika da oku
  • +
  • -

EOS R8, resimcilere bütün kare ile yaratıcılıklarını artırmak, resim/video meraklılarına ve talebelere ise fotoğraflama isteklerinde bir atlama yapmak ismine gereksinim dinledikleri tüm taşıtları sunuyor.

Canon; EOS R6 Mark II modelinin sahip olduğu teknolojiyi servet alan yeni bütün kare aynasız resim cihazı EOS R8 ’i tanıttı. Kompakt bir tasarım, 24,2 megapiksel bütün kare CMOS sensör, yüksek İstanbul Sanayi Odası ve iyileştirilmiş dinç aralığa sahip olan EOS R8, daha geniş ve daha sanatsal bir perspektif sunan portre, faallik ve manzara resimciliği için ideal bir tercih olarak öne çıkıyor.

Hafif bir gövdede bütün kare niteliği 

Bütün kare görüntü niteliğinin tüm avantajlarını sunan EOS R8, EOS R6 Mark II ile aynı çözünürlüğe erişebilen 24,2 megapiksel bütün kare CMOS sensöre sahip. Süratli okuma sayesinde 40 kare/sn kesintisiz çekim ve 102.400 ’e kadar yüksek İstanbul Sanayi Odası süratlerinde düşük asalak sunan daha az rolling shutter da dahil olmak üzere muhtelif geliştirilmiş özelliklerin kullanılmasına imkân tanıyor. Böylece kullanıcılar, loş ışıklı ve hareketli civarların çekiminde de rahatlıkla kullanabiliyor. İyileştirilmiş dinç aralık, iddialı renklere sahip göz akdikeni görüntülerin tutulmasını da sağlıyor.

Kart ve batarya dahil takribî 461 gr ağırlığında olan EOS R8, Canon ’un bugüne kadar kullanıma sunduğu en hafif bütün kare EOS R Sistemi resim cihazı. 132,5 x 86,1 x 70 mm miktarlarındaki resim cihazı, kompakt gövdesinde başka profesyonel seviye özellikler de barındırıyor. Sezgisel arayüz, resim ve video çekiminde 12 mod kapsayan kullanışlı bir mod kadranı ve resim ile video çekimi arasında geçiş için özel bir düğme ile resim aygıtının hareket halindeyken kullanımını kolaylaştırıyor.

Yaşamı hareket halinde tutun 

EOS R8 ’in geliştirilmiş sensörü, net ve detaylı video içeriği için 6K sensör bilgilerinden yüksek süratte örneklenen bütün genişlikte 4K 60p çekimlerin yanı gizeme ağır çekim videolar için 180 kare/sn Full HD kayıt yapabiliyor. Bu resim cihazı, video yeteneklerini geliştirmek isteyenleri desteklemek için, daha geniş dinç aralık ve post prodüksiyonda daha fazla elastiklik sunan 10 bit YCbCr 4:2:2 H.265 dahili kayıtta Canon Log 3 ’ü destekliyor. Seçenek olarak, HDR iş akışı kullananlar kendilerine uygun HDR PQ ve HDR Video modlarını seçebiliyor ve geçimli makinelere yalın HDMI çıkışı üretebiliyor. EOS R8, odak mesafesini ayarlarken görüş açısındaki farklılıkları karşılama eden işlevi sayesinde hareket halinde kayıtta odak kesintisini önlüyor. Ayrıca olağan video çekiminin iki katına kadar1 daha uzun kayıt müddetleri sunarak vlog veya faallik çekimleri için ideal bir alternatif haline geliyor.

EOS R8, elektronik deklanşör ile 40 kare/sn ’de dahi 0,03 saniye2 gibi kısa bir zamanda netleme asıllaştırıyor. Bu uslu sistem hayvanlar, taşıtlar ve bireyler dahil olmak üzere muhtelif mevzuları idrak edip takip ediyor ve duyarlı odaklanma için baş, surat ve gözü idrak ediyor.

Gelişmiş iletişim imkânları 

Dahili 2,4 GHz Wi-Fi® ve Bluetooth® bağlantısı4 ile kullanıcılar çalışmalarını kolayca paylaşabildiği gibi, EOS R8, iOS MFI certifiedTM 5 özelliği sayesinde iPhone kullanıcılarının doğrudan indirme ve operasyon yapmalarına imkân tanıyor. EOS R8, USB video aygıtı sınıfı UVC/ USB ses aygıtı sınıfı UAC takviyeyi ile web kamerası olarak kullanılabiliyor.

Minik, hafif, günlük kullanım için zum lensi 

RF 24-50mm F4.5-6.3 IS STM, 2x zum ve 24-50 mm odak uzaklığına sahip minik ve hafif bir lens olmasıyla öne çıkıyor. Özellikle portre, iç mekân veya seyahat çekimlerinde kullanıcıların resim ve video yeteneklerini geliştirmelerine dayanakçı oluyor. Görüntü değişmezleme özelliği ile içerik üreticilerin ve resimcilerin tripoda gereksinim dinlemeden düşük ışıkta video ve resim sürükleyebilmelerine imkân tanıyor. Özelleştirilebilir lens hakimiyet halkasındaki ekstra hakimiyet, kullanıcıların bir profesyonel gibi resim ve video sürükleyebilmeleri için değişik modlar arasında kolay geçiş yapabilmelerini sağlıyor.

 

Kaynak: adamnedio.com