Çevrimiçi veri kurtarma kullanmanın 7 avantajı

PAYLAŞ
Çevrimiçi veri kurtarma kullanmanın 7 avantajı
  • 0
  • 0
  • 4 dakika da oku
  • +
  • -

Dünyanın dört bir yanındaki ev ve işyeri sahipleri her gün hırsızlık, mekanik arıza veya doğa hadiseyi gibi rakamsız sebepten dolayı kaybedilen bilgileri kurtarmak için zaman tüketiyor. Çevrimiçi sabit disk kurtarma ve yedekleme teknolojisindeki büyümeler, bilgisayarı olan herkesin bilgilerini süratli ve kolay bir biçimde gözetebilmesini olası kılıyor. Siber koruma alanında küresel bir lider olan Acronis, kuruluşların neden çevrimiçi bilgi kurtarma yazılımı kullanması gerektiğine müteveccih 7 temel unsuru sıralıyor.

Bilgiye bağımlı bir dünyada temel bilgilerin korunması kuruluşlar için kritik ehemmiyet taşıyor. Koruma ihtiyatları çoğaldıkça usullerini geliştiren siber saldırganlar, makûs emelli yazılımlar, fidye yazılımları ve virüsler ile bilgi güvenliğini tehdit edebiliyor. Ayrıca yanlışlıkla silinen ve kaybolan dosyalar, bozulan bilgiler veya geçimsiz üçüncü taraf çözümleri gibi daha yaygın tehditler de bilgi kaybına neden olan etmenler arasına giriyor. Çevrimiçi bilgi kurtarma, web siteleri ve yazılım aracılığıyla dosyaların çevrimiçi olarak geri yüklenmesini ifade ediyor. Çevrimiçi bilgi kurtarma vasıtaları ve hizmetleri kullanıcıların kaybolan, ulaşılamayan, bozulan, zarar gören veya silinen dosyalarını kolayca geri yüklemesini sağlıyor. Uzmanlar, emin bir yedekleme sistemi kullanılmadığında, kalıcı olarak silinen ya da hamleye uğrayan bilgilerin kurtarılamayacağını belirtiyor. Siber koruma alanında küresel bir lider olan Acronis, çevrimiçi bilgi kurtarma yazılımı kullanmanın 7 temel avantajını sıralıyor.

 

1. Bilgi Güvenliği: Sağlam bir bilgi kurtarma hizmeti, gelişmiş bilgi güvenliğini garanti ediyor. Kapsamlı bir yedekleme ve geri yükleme taşıtı, doğal afet, siber hücum, beklenmedik sistem çökmesi, yazılım arızası veya insan yanılgısı gidişatında dosyaların kurtarılmasını sağlıyor.

 

2. Bilgi Replikasyonu: Şirketlerin operasyonel dosyalarının hakikat zamanlı anlık görüntüler oluşturmalarına ve kaydolmalarına imkân tanıyan bilgi replikasyonu, bir trajedi gidişatında yalnızca kaybolan bilgileri değil, tüm sistemi zaman içinde bir noktaya geri yükleyebiliyor. 

 

3. Daha Kolay Bilgi Yönetimi: Fiyatsız bilgi kurtarma yazılımları, genellikle kullanıcıların bilgi kurtarma sürecini idaremesini gerektirirken, özel bilgi kurtarma çözümleri bunu kolay bir biçimde asıllaştırıyor. Bilgi kurtarma özellikle şirketler açısından sıkıntılı bir operasyon gerektirdiği için kapsamlı bir çevrimiçi bilgi kurtarma taşıtı, iş eforu ve zaman tasarrufu sağlıyor. 

 

4. Maliyet Hakimiyeti: Fiyatsız vasıtalar sıradan kullanıcılar için uygun olsa da şirketler daha sağlam bir gözetmeye gereksinim dinliyor. Ehemmiyetli firma bilgilerinin kaybedilmesi, uzun süreli kesintilere, alıcı güveninin kaybolmasına ve marka imajının hasar görmesine neden olabiliyor. Çağdaş bilgi kurtarma yazılımları, mevcut gereksinimlere göre özelleştirilerek, KOBİ ’ler ve daha büyük firmalar için kullandıkça öde yapısına imkân sağlıyor. 

 

5. Optimum Performans: Manuel yedekleme ve kurtarma, işletmelerdeki bilgi kaybı senaryolarına karşı koymak için özel bir takım, kapsamlı bir kurtarma tasarıyı ve 7/24 hazır olan çalışanlar gerektirebiliyor. Bilgi kurtarma yazılımları ise ağ süratini artırıyor, depolama aygıtı giderlerini eksiltiyor ve bilgi kurtarmayı kolaylaştırıyor. Ayrıca, takımların öteki kritik görevlere odaklanmaları için zaman kazandırarak, kazanç akışını iyileştiriyor.

 

6. Geliştirilmiş Rekabet Avantajı: Bilgi kurtarma hizmetleri yalnızca silinen dosyaları kurtarmak için kullanılmıyor. İşlevleri kayıp bilgileri kurtarmak olsa da emin bir çözüme sahip olmak rekabet avantajı sağlıyor. Firmalar bilgileri kurtarmak için ne kadar az zaman tüketirse, işlerini geliştirmek ve en iyi performans gösteren müessese olarak marka imajını sağlamlaştırmak için daha fazla zamana sahip oluyor. Dahası, özel bilgi kurtarma hizmetleri tüm alıcı bilgilerini gözeterek alıcı tabanının memnun olmasını ve gelişmesini sağlıyor.

 

7. Daha Kolay Geçimlilik Bakımı: Çoğu çağdaş bilgi saklılığı mevzuatı, kuruluş bilgilerinin uygun biçimde saklanmasını bir lüzumluluk haline getiriyor. Legal talimatlara uyulmaması para cezalarına ve başka legal neticelere neden olabiliyor. Emin bir bilgi kurtarma hizmeti, şahsi alıcı bilgileri ve proje kopyalarıyla alakalı tüm geçimlilik süreçlerine içeriyor.

 

Kaynak: BYZHA Beyaz Haber Ajansı