Cisco Webex inovasyonları ile hibrit çalışmada yeni boyut

PAYLAŞ
Cisco Webex inovasyonları ile hibrit çalışmada yeni boyut
  • 0
  • 0
  • 7 dakika da oku
  • +
  • -

Cisco iş birliği platformu Webex, suni zihin dayanaklı yeni özellikleri ile daha içerici, tehlikesiz ve gelişmiş bir hibrit çalışma vadediyor. Sinematik buluşma tecrübeyi için kamera aklı, buluşmadan kısa vakit dağılan katılımcılar için ekrana otomatik gelen “hemen döneceğim” iletiyi ya da alıcı temsilcisine, verilecek en doğru bilgiyi önerme özelliği, inovatif yeniliklerden yalnızca birkaçı

Hibrit çalışma devrimi, dünya çapında elastikliği, yaratıcılığı ve yeni fırsatları teşvik ediyor. İşletmeler bir yandan değer yaratırken bir yandan da hem çalışanların hem de alıcıların temennilerine cevap vermek durumunda. Cisco iş birliği platformu Webex de bu süreci her adımda destekliyor. Webex, suni zihin AI ve öteki gelişmiş teknolojileri kapsayan yeni özelliklerle, bürodan, konuttan veya rastgele bir yerden meselesiz ve tehlikesiz bir iş tecrübesine zemin hazırlıyor

“Yenilikler, hibrit modelde yol gösterici olacak”

Cisco Türkiye Genel Müdürü Didem Duru, yeni inovasyonları şöyle değerlendirdi: “Webex, suni zihnin eforundan faydalanarak şirketlerin hibrit modelde basitlikle ilerlemelerini dayanaklarken, üretken ve tehlikesiz bir çalışma civarı da sağlıyor. Bu da daha iyi iş neticelerine ve daha yüksek çalışan memnuniyetine imkân tanıyor. Webex yeniliklerinin, Türkiye ’deki alıcılarımızın hibrit iş eforlarının tüm potansiyelini ortaya çıkarmalarına, yeni iş birliği imkânları geliştirmelerine ve içerici bir tecrübe sunmalarına fırsat vereceğine inanıyorum.”

Webex yenilikleri, Cisco mahsullerinde zati yerleşik olan suratlarca suni zihin ve makine öğrenimi özelliğinden oluşan bir geçmişe sahip olan Webex platformu üzerine inşa edilmiş 3 kategoriyi içeriyor.

1. Çalışma Alanlarını Yine Planlamak
 

Hatasız bir hibrit çalışma tecrübeyi, herkesin denk biçimde katılımını sağlamak için video zihninin yenilikçi kullanımını gerektiriyor. Cisco iş birliği aygıtlarında mevcut olan gelişmiş suni zihin marifetlerini temel alan Webex, konferans odası işletim sistemi Cisco Room OS aracılığıyla aygıtlarındaki video zihnini genişletiyor. Kullanıcılar böylece, yeni marifetler sayesinde rastgele bir buluşmada, rastgele bir anda ve rastgele bir alanda otomatik olarak en uygun görüntüleri sağlama imkânından faydalanacak.

 

Sinematik buluşma tecrübeyi: Cisco iş birliği aygıtlarındaki sinematik buluşmalarla kameralar, ses ve surat tanıma yoluyla fertleri takip eder ve faal konuşmacının en iyi görüntüsünü tutmak için açıyı otomatik olarak değiştirir. Bu da konuşmacıya hatasız odaklanma imkânı sağlar. Böylece buluşma odasında olmayan hibrit çalışanlar, fiziksel olarak odada olmasalar dahi sürece dahil olduklarını sezer.

 

Buluşmalara sanal hudutlar: Bu özellik sayesinde BT idareyicileri bürodaki rastgele bir alan için sanal hudutlar tanımlayarak burayı bir buluşma alanına dönüştürebilir. Katılımcılar, yoğunlaştırılmış bir kadrajda ayrı ayrı çerçevelenir ve rastgele bir boş alan kadraj dışına vazgeçilir. Sadece belirlenmiş hudutlar içinde bulunan bireyler buluşmaya dahil edilir. Bu çözüm, buluşma dışındaki bireylerin dikkati dağıtmasını önlemek için kritik ehemmiyete sahiptir.

 

Her şartta azami çözünürlük

 

2. İş birliğini optimize etme

Günümüzün hibrit dünyasında, şirketler çalışanlarına ne zaman, nerede ve nasıl çalışacakları mevzusunda elastiklik sağlamak durumunda. Bu da iş birliğini en iyi biçimde optimize eden teknolojiyi gerektiriyor. Webex Calling de elastik hibrit çalışma teknolojilerini sunma hünerinin bir ispatı olarak, bir evvelki seneye göre neredeyse 2 kat gelişti ve 10 milyondan fazla kullanıcıyı birbirine bağladı. İş birliğini daha da optimize etmek için Cisco, hibrit çalışma için dünyanın ilk birleşik ve emele müteveccih kutuyu olan Webex Suite ’te yeni suni zihin özellikleri sunuyor:   

HD bant genişliği gerektirmeyen yüksek çözünürlüklü HD buluşmalar: Webex ’in süper çözünürlüğü, düşük nitelikli kameralar veya düşük bant genişliği şartlarında dahi buluşmalarda kristal netliğinde görüntü sağlar.   Uslu yine aydınlatma: Bireylerin her etrafta en iyi biçimde görünmelerini sağlamak için uslu yine aydınlatma, çok loş veya parlak etrafta, aydınlatmayı otomatik olarak iyileştirir. Misalin, güneşli bir günde dışarıda çalışırken, az pozlanmış videonun görünümü ayarlanarak şahsın daha net görünmesi sağlanır. Otomatik “hemen döneceğim” iletiyi: Misalin buluşma sırasında kapı çaldı ve ekrandan uzaklaşmak durumunda kaldınız. Webex bu durumda otomatik olarak ekrana “hemen döneceğim” iletiyi ilaveler, arka tasarıyı flulaştırır ve sesi kapatır. Kullanıcı geri döndüğünde ise ileti otomatik olarak kaldırılır.

 

3. Alıcı tecrübesini had safhaya taşıma   

Alıcı temennileri tüm zamanların belki de azami seviyesinde ve kuruluşlar her gün alıcıları ile milyarlarca etkileşimde bulunuyor. Alıcı temsilcilerin ve daha önceki sistemlerin, bu etkileşimlerin hacmine, süratine ve değişikliğine ayak yalansı imkânsız hale geldi. Cisco, Webex de alıcı tecrübeyi çözümlerini desteklemek için hibrit çalışma için zorunlu olan pazar lideri teknolojisinden faydalanıyor.

Cisco bu bağlamda, kendiliğindene bilen bağlantı merkezi vizyonunun yanı gizeme Webex Bağlantı Merkezi ve bulut bağlantı platformu Webex Connect ’i içeren alıcı tecrübeyi çözümleri için yeni suni zihin kabiliyetlerini de tanıttı: 

Alıcı etkileşimi ile bilen inceleme özelliği: Webex Bağlantı Merkezi ’ndeki mevzu tahlili özelliği, alıcıların bağlantı merkezini aramalarının temel sebeplerini ortaya çıkarır. Bağlantı merkezinden gelen çağrı metni bilgilerini bir araya getirir ve iş analistleri için kısa ve öz bir biçimde modeller. Bu özellik kendiliğindene bilir, alıcı etkileşimlerinden devamlı olarak daha uslu hale kazanç. Asıl zamanlı temsilci koçu olarak temsilci cevapları: Bu özellik sayesinde, alıcı etkileşimlerinden elde edilen bilgiler, temsilcilerin faalliğini artırmak için kendiliğindene bilen bağlantı merkezine geri bildirim verir. Agent Answers, temsilciyi dinler ve onun için asıl zamanlı bir koç görevi görerek temsilcinin alıcıya anında sağlayabileceği verimli bilgileri ortaya koyar.  Temsilciler için otomatik sohbet özetleri: Suni zihin dayanaklı sohbet özetleri, alıcı temsilcilerinin halihazırda incelenen meseleleri ve çözümleri tanımlamak için alıcılarla dijital sohbet geçmişlerini okuma lüzumunu ortadan kaldırır. Temsilciler, alıcı sohbetlerinden temel çıkarımları süratli bir biçimde elde eder. Alıcı tecrübesinin süratle özelleştirilmesi için otomatik kod: Halen Webex Connect ’teki düşük kodlu akış oluşturucu özelliği, şirketlerin uçtan uca alıcı tecrübelerini tertip etmesine ve otomatikleştirmesine dayanakçı oluyor. Artık kullanıcılar, “bir e-posta adresini doğrulamak” gibi harekâtları kolayca belirleyebilecek ve AI anında uygun kodu oluşturacak. 

 

Kaynak: BYZHA Beyaz Haber Ajansı