Çolakoğlu Metalurji'den Siber Güvenlik Alanında Lider Uygulama

PAYLAŞ
Çolakoğlu Metalurji'den Siber Güvenlik Alanında Lider Uygulama
  • 0
  • 0
  • 2 dakika da oku
  • +
  • -

Türkiye ’nin lider yassı çelik üreticisi olan Çolakoğlu Metalurji, Operasyonel Teknoloji OT alanındaki güvenlik seviyesini yeni sertifikasyonlar ile geliştiriyor. Türkiye ’de ve dünyada demir-çelik sektöründe ilk kez alınan IEC 62443 güvenlik sertifikasyonları ile Çolakoğlu Metalurji ’nin yapımı siber tehditlere karşı daha gözetmeli hale geldi. 

Türk çelik sektörünün lider şirketlerinden Çolakoğlu Metalurji, Operasyonel Teknoloji OT alanındaki sertifikalarına yenilerini ilave etmeye devam ediyor. Otomasyon alanındaki güvenlik seviyesini beynelmilel himaye kuruluşu TÜV Austria teftişinde IEC 62443 güvenlik sertifikasyonları ile geliştiren Çolakoğlu Metalurji bu sertifikasyonu Türkiye ’de ve dünyada demir-çelik sektöründe ilk kez alan müessese oldu.

Otomasyon ve hakimiyet sistemlerinde Operasyonel Teknoloji OT için siber güvenliği ele alan beynelmilel standartlar tamı IEC 62443; standart, otomasyon ve hakimiyet sistemlerinde siber güvenliğin hem teknik hem de süreçle alakalı yönlerine içeriyor. 

Günümüzde imal sektöründeki firmalar da artık teknoloji işletmelerine dönüşmüş gidişatta. Teknoloji ile imal yapılıyor. Dolayısıyla teknolojik tehlikeler burada da geçerli olmaya devam ediyor. Siber tehdit ve hücumlar artık yoğun bir biçimde imal teknolojilerini hedef alıyor. Yapımın topallamadan tehlikesiz bir biçimde yapılması için sertifikanın getirdiği standartlar büyük ehemmiyet taşıyor. 

Bu sertifikasyon ile yapımını siber tehditlere karşı daha gözetmeli bir hale getiren Çolakoğlu Metalurji, bir hayli alanda olduğu gibi siber güvenlik alanında da lider uygulamalarıyla sektöre misal olmaya devam ediyor.

 

Kaynak: adamnedio.com