Cricut, Penta Teknoloji güvencesiyle artık Türkiye'de

PAYLAŞ
Cricut, Penta Teknoloji güvencesiyle artık Türkiye'de
  • 0
  • 0
  • 4 dakika da oku
  • +
  • -

Türkiye ’nin dijital mutasyonuna liderlik eden Penta Teknoloji, distribütörlüğünü üstlendiği dünyaca ünlü markalara bir yenisini daha ilave etti. Kendin yap DIY projeleri alanında dünyada bir numara olan; suratlarca materyali ev civarında planlama, kesme, şahsileştirme, etiketleme çözümleri sunan 

“Cricut” Türkiye pazarında ilk defa Penta Teknoloji teminatıyla dağıtılacak.

Penta Teknoloji, mart ayı itibariyle kendin yap Do It Yourself projeleri alanında dünyanın önde gelen teknoloji üreticilerinden “Cricut” markasının Türkiye distribütörlüğünü üstleniyor. Tüm dünyada günden güne yaygınlaşan “kendin yap” projelerinin aranan markası olan Cricut, kullanıcılara suratlarca materyal üzerinde son derece pratik ve süratli kesme ve uygulama çözümleri sunuyor. Değişik lüzumlara uygun modelleriyle kullanıcıların kendi tasarımlarını muhtelif malzemeler üzerinde uygulamasını sağlayan yazma, kesim, uygulama ve tasarım çözümlerini bir arada sunan Cricut, Türkiye pazarına ilk defa Penta Teknoloji uzmanlığıyla giriyor. 

Kullanıcılar, Cricut Design Space uygulamasını indirerek Cricut ’ın tasarım kütüphanesinden faydalanırken kendi tasarımlarını da yazılım dayanağıyla zenginleştirebiliyor. Cricut kesme aygıtları, sıcak presleri, aksesuar ve malzemeleri sayesinde kullanıcılar kendi evlerinde kolayca uygulayabilecekleri şahsileştirme çözümleriyle istedikleri materyali, istedikleri biçimde dönüştürüp kullanabilecek, hediye edebilecek hatta satışa çıkarabilecekler. 

Fatih Erünsal: “Cricut özellikle kadın istihdamına ehemmiyetli katkılar sağlayacak”

Cricut ’ın Türkiye pazarında süratle gelişeceğine inandığını belirten Penta Teknoloji Genel Müdürü Fatih Erünsal şöyle konuştu: “Penta Teknoloji olarak baskı ve uygulama çözümleri alanında yaptığımız yatırımlara bir yenisini daha ilave ederek, sektöre tertemiz bir doğrultu verecek bir ürünnam daha dağıtıcılığına başlamanın onurunu yaşıyoruz. Yaratıcılığı ön tasarıya alan herkese göre bir ürün sunan dolayısıyla geniş bir hedef kitle potansiyeli olan Cricut; ufak ölçekli işletmelerden kendi işini kurmayı tasarlayan teşebbüsçülere uzanan değişik kullanıcı gruplarına uygun bir alternatif kesinlikle sunuyor. Cricut ’ın öteki teknoloji ürünlerinden değişik olarak ev kullanıcılarına da hayal eforlarını kullanarak cümbüşlü tasarımlar yapabilecekleri bir etraf sağlayacağını düşünüyoruz. Özellikle kadın istihdamına ehemmiyetli bir katkı sağlamasını beklediğimiz Cricut ’ın Türkiye pazarında kendin yap kategorisinde büyük bir yere sahip olacağını öngörüyoruz. Cricut ürünleri ile 7 ’den 70 ’e herkesin hayal eforuna uygun çözümler oluşturabilecekleri bir civarı olası kılmayı hedefliyoruz.”

Martin Kruger: “Cricut Türkiye ’de ufak ölçekli firmaların bırakılmazı olacak”

Cricut Orta Doğu, Türkiye ve Afrika Satış ve Pazarlama Direktörü Martin Kruger ise şunları söyledi: “Cricut, yaratıcı olmadığını düşünenlerin dahi sınırsız bir hayal eforuna sahip olduklarını ispatlayan; suratlarca materyali ev civarında kesme, şahsileştirme, etiketleme ve planlamaya imkân sağlayan harcayıcı elektroniği ürünleri ve yazılımı platformu olarak, tüm dünyada haklı bir nama sahip. Hem hobi olarak yaratıcılığını konuşturmak hem de neşe aldıkları işlerden ek hasılat sağlamak isteyenler için lüzumlu tüm vasıtaları sunan Cricut, aynı zamanda sanatçıları destekleyen ve projelerini ev civarında istedikleri materyallerin üzerinde görmelerini sağlayan eşsiz bir çözüm olarak da öne çıkıyor.  Gerek kısa vakitte çok kolay bir biçimde kendin yap çözümü arayan harcayıcının gerekse bu mevzuda daha profesyonel çözümler sunmak isteyen ufak ölçekli firmaların bırakılmazı olacak Cricut; tamamen Türkçeleştirilmiş uygulaması, Türkçe web sitesi, blog sitesi ve sosyal medya sayfaları ile Türkiye ’deki kullanıcılara tertemiz bir deneyimin kapılarını açmaya hazırlanıyor.” 

Kaynak: adamnedio.com