Cyberpunk 2077'ye DLSS 3 desteği geldi!

PAYLAŞ
Cyberpunk 2077'ye DLSS 3 desteği geldi!
  • 0
  • 0
  • 4 dakika da oku
  • +
  • -

Her yamayla biraz daha iyi bir oyuna dönüşen Cyberpunk 2077, bugünkü yama ile nöral grafiklerde bir sonraki devrim olan DLSS 3 desteğine kavuştu. DLSS 3 ile sağlanan performans çoğalışı, GeForce Oyuncularının Cyberpunk 2077 ’yi daha iyi grafiklerde ve ışın izleme seçeneğiyle deneyimlemeyi mümkşan kılıyor ve tüm bunları harika bir performans ile birleştiriyor.

Böylece, gerçekçi gölgeler ve aydınlatmanın yanında, NVIDIA DLSS 3 ’şan sağladığı ek performans sayesinde, başka hiçbir platform GeForce RTX destekli bir PC ’deki Cyberpunk 2077 deneyiminin yanına yaklaşamıyor.

Cyberpunk 2077, ‘Peki Cyberpunk ’ı çalıştırabilir mi ’ sorusunu soran yeni nesil oyuncular için, ekran karkasılarını test etmek için kullanılan herhangi bir değerlendirmede tüm ayarları en üst seviyede, ışın izleme seçeneği maksimumda ve DLSS 3 aktifken test edilmesi gereken bir nirengi noktası olarak karşımızda duruyor.

Cyberpunk 2077 yanında, Dying Light 2 de bugün DLSS 3 desteğine kavuşuyor.

DLSS bilmeye devam ediyor

Yeni yama, DLSS Frame Generation için reyin motoru verilerinden daha iyi faydalanan ve süratli hareket sırasında arayüz kararlılığını ve görüntü kalitesini iyileştiren AI ağ geliştirmeleri de dahil olmak üzere, çok sayıda iyileştirme sunuyor.

CD PROJEKT RED ’in Evrensel Sanat Direktörü Jakub Knapik konuyla alakalı olarak, “Cyberpunk 2077 ’yi NVIDIA DLSS 3 ’şan suni zeka destekli performansıyla deneyimlemek, oyunun sizlere sunabileceği muhteşem görsellere erişmenin en iyi yolu. Bu teknoloji bize sınırlandırılmamış görsellik ve olağanüstü performansın birlikteliği yolunda ileriye doğru bir adım için takviyeci oluyor.” yorumunu yaptı.

Cyberpunk 2077 standartları yeniden belirliyor!

Cyberpunk 2077, ışığın gerçek dünyadaki yansıma ve kırılma şeklini taklit edebilen bir aydınlatma tekniği diyebileceğimiz DirectX Ray Tracing ’i kullanarak yeni nesil reyin grafiklerini belirleyen bir reyin. Bu sayede, alışılageldik statik aydınlatma kullanan oyunlarda görülenden çok daha inandırıcı bir atmosfer yaratmak mümkşan oluyor.

Reyin, devasa bir geleceğin şehrini inanılmaz detay seviyelerinde oluşturabilmek ismine çeşitli ışın izleme tekniklerini kullanıp oyunculara PC oyunlarının geleceğine bir göz atma imkânı tanıyor. Cyberpunk 2077 ’nin aktüel sürümünde ışın izlemeli gölgeler, yansımalar, dağınık aydınlatma Diffuse Ilumination ve etraf perdeleme Ambient Occlusion gibi pek çok teknoloji kullanıyor. Şayet ışın izlemeli aydınlatma ayarlarında “Psycho modu”nu açarsanız, güneş ışığı sahnede gerçekçi bir şekilde yansırken, ışın izlemeli küresel ışıklandırmayı dahi görebiliyorsunuz.

Sonuç, son derece inandırıcı bir distopik / fütüristik etrafta geçen ve görsel olarak sansasyonel bir reyin deneyimi, derinliği belirlemek için ince gölgeler kullanan geniş şehir manzaraları, doğru yansımalar ile pencereler, aynalar ve su birikintileri ve oyunun siberpunk estetiği için kritik bir ayrıntı olan, neon ışıklarla yıkanan Night City sokakları…

Cyberpunk 2077 için hazırlanan en son yama ve GeForce 40 Serisi GPU ile oyuncular, PC oyunlarının suni zeka destekli geleceğine bir göz atma şansına erişiyor.

DLSS 3, ışın izleme için sahneyi hazırlıyor: Overdrive Mode!

Cyberpunk 2077 ’ye DLSS 3 ’şan eklenmesi, oyunun ışın izlemesini yeni zirvelere taşıyacak ve oyunun zati inanılmaz olan görsellerini sihirk miktarda geliştirecek bir aktüelleme olan “Ray Tracing: Overdrive Mode” için sahneyi hazırlıyor.

“Ray Tracing: Overdrive Mode”, Cyberpunk 2077 ’yi önümüzdeki senelerin yeni “Bilgisayarım çalıştırabilir mi?” oyunu olarak tanımlarken, DLSS 3 de GeForce 40 Serisi sahibi oyunculara bu soruya “Evet!” diye yanıt verme şansını sağlayacak!

Oyuncuların şu an DLSS 3 farkıyla oynayabileceği oyunlar:

A Plague Tale: Requiem Bright Memory: Infinite Conquerors ’ Blade Cyberpunk 2077 Jan 31st Dakar Desert Rally  Deliver Us Mars coming Feb 2nd Destroy All Humans! 2 – Reprobed  Dying Light 2 Stay Human Jan 31st F1 22  F.I.S.T.: Forged In Shadow Torch  HITMAN 3 Jurassic World Evolution 2 Justice Loopmancer Microsoft Flight Simulator  Marvel ’s Spider-Man: Miles Morales  Marvel ’s Spider-Man Remastered Marvel ’s Midnight Suns Need For Speed Unbound PERISH coming Feb 2nd Portal with RTX SUPER PEOPLE 2 The Witcher 3: Wild Hunt  Warhammer 40,000: Darktide WRC Generations

Coşkuyla beklenen DLSS 3 Aktüellemeleri:

Atomic Heart Black Myth: Wukong Chernobylite Frostbite Engine Hogwarts Legacy ICARUS Ill Space Marauders Midnight Ghost Hunt Mount & Blade II: Bannerlord Naraka: Bladepoint NVIDIA Omniverse NVIDIA Racer RTX Ripout S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chernobyl SYNCED The Cycle: Frontier The Lord of the Rings: Gollum THRONE AND LIBERTY Tower of Fantasy Unity Unreal Engine 4 & 5 Warhaven  Witchfire

 

Kaynak: adamnedio.com