Dassault Systèmes, karmaşık süreçleri üretime dönüştüren Türk üretici ROBOPLAS'a destek sağlıyor

PAYLAŞ
Dassault Systèmes, karmaşık süreçleri üretime dönüştüren Türk üretici ROBOPLAS'a destek sağlıyor
  • 0
  • 0
  • 3 dakika da oku
  • +
  • -

Yüksek süratli robot ve otomasyon sistemleri tasarımcısı ve üreticisi Türk firmayı ROBOPLAS, karışık süreçleri yapıma dönüştürürken Dassault Systèmes ’den destek alıyor. ROBOPLAS Kalıp İçi Etiketleme IML sistemleri ve otomasyon çözümleri, dünya çapında 35 ’deri fazla ülkede, alıcıları tarafından galibiyetle kullanılıyor ve işletme her zaman inovasyon ve faydalılığı artırmanın yeni yollarını arıyor.

Kurulduğu 2006 senesinden bu yana Dassault Systèmes ’in SOLIDWORKS uygulamalarını memnuniyetle kullanan ROBOPLAS, Türkiye ’deki genel merkezi ile Kanada ’daki denizaşırı büroyu arasında bilgi paylaşma gereksinimi sebebiyle kısa bir vakit evvel Dassault Systèmes ’in 3DEXPERIENCE platformuna geçti. 3DEXPERIENCE Works portföyü, SOLIDWORKS ’şan kolay kullanımını, inovasyonu desteklemek ve ürün geliştirme sürecinin her istikametini süratlendirmek için meselesiz bir biçimde entegre edilen 3DEXPERIENCE platformuna bağlı birinci sınıf uygulamalarla birleştiriyor.

3DEXPERIENCE platformu, ROBOPLAS ’ın her yerden, her zaman ve her aygıttan tehlikesiz bir biçimde bilgi paylaşmasını ve iş birliği yapmasını sağlayarak her kullanıcının ürün geliştirme hünerlerini artırmasına ve yeni meseleleri çözmesine imkân tanıyarak oyunun kaidelerini değiştirdi. Farklı üniteler arasındaki irtibat daha kolay ve akıcı hale geldi; mekanik ve elektrik kurulum takımları, tasarım takımının imal katındaki kiosklarda oluşturduğu dosyaları görebildi. Bu bilgilere ulaşımın kolaylaşması aynı zamanda kurulum kolaylığı da sağlayarak daha süratli aksiyon almayı ve süratli müdahale etmeyi muhtemel kıldı.

Lüzuma dayalı ulaşım izni verme ve kısıtlama

3DEXPERIENCE platformu aracılığıyla büroları arasında tehlikesiz bir biçimde bilgi paylaşabilmek, ROBOPLAS ’a bu teknolojiyi hissedarları ve taşeronlarıyla da kullanma mevzusunda esin verdi. Şu anda işletme her türlü bilgiyi sadece bütün olarak görmesi gereken şahıslarla paylaşabiliyor. Misalin, bir taşeron indirmeden bilgiye erişebiliyor ve ROBOPLAS bu ulaşımı istediği zaman kısıtlayabiliyor.

ROBOPLAS için bir değişik ehemmiyetli avantaj da SOLIDWORKS kullanıcı tecrübelerini doğrudan 3DEXPERIENCE platformuna aktarılabilmesi. Bu sayede ROBOPLAS ’ın tasarım, imal ve montaj takımları ile fason üreticileri tüm sürece ulaşabiliyor. Netice olarak 3DEXPERIENCE platformu, potansiyel alıcılarına uzmanlıkları hakkında detaylı bilgi sağlayarak ROBOPLAS ’ın çalışmalarını pazarlanabilir hale getiriyor.

 

Kaynak: BYZHA Beyaz Haber Ajansı