Dell NativeEdge Yazılımı Uçta İnovasyonu Güçlendiriyor

PAYLAŞ
Dell NativeEdge Yazılımı Uçta İnovasyonu Güçlendiriyor
  • 0
  • 0
  • 5 dakika da oku
  • +
  • -

Dell Technologies, uç operasyon yazılım platformu Dell NativeEdge ile alıcıların uç altyapılarını ve uygulamalarını dağıtma, idareme ve güvence altına alma usullerini basitleştiriyor 

Dell Technologies, alıcıların uç altyapılarını ve uygulamalarını dağıtma, idareme ve güvence altına alma usullerini basitleştiren uç operasyon yazılım platformu Dell NativeEdge ’in dünya çapında kullanıma sunulduğunu duyurdu. Dell ayrıca, kuruluşların uç civarlarının tertip edilmesi ve genişletilmesini basitleştiren Dell NativeEdge ’in kullanımına takviyeci olmak için iş ortağı ve OEM alıcı ekosistemini geliştiriyor.

Dell Technologies Uç Çözümler Kıdemli Başkan Yardımcısı Gil Shneorson, mevzuyla alakalı olarak şunları söyledi: “Dell NativeEdge yazılımı, süreçleri basitleştiren ve uçta asıl zamanlı karar alma süreçlerini destekleyen çözümler geliştirme mevzusundaki uzmanlığımızı ortaya koyuyor. İş ortaklarımız, alıcılarımızın zaferlerinde ehemmiyetli bir rol oynuyor. Hep beraber, altyapı ve uygulamaların dağıtımını ve idaresini daha basitleştirerek uç noktayı, muhtelif sektörlerdeki şirketler için stratejik bir sponsor hâline getirebiliriz.” 

Dell NativeEdge ile standart uç dağıtımlarını karşılaştıran yakın tarihli tahliller, platformun uç uygulamalarını basitleştirme ve süratlendirme potansiyeline sahip olduğunu, büyük ölçekli makine montajı ve uygulama yönetimi gibi rutin ve yineleyen misyonları otomatikleştirerek standart usullere kıyasla 22 kata kadar daha süratli yaşam döngüsü yönetimi1 sağlayabildiğini gösteriyor. Misalin, montajı ve dağıtımı 100 saat sürebilen büyük ölçekli bir uç uygulaması, Dell NativeEdge kullanıldığında beş saatin altına düşebiliyor.

 

Dell NativeEdge için iş ortaklığı fırsatları 

 Uç kullanımının muhtelif sektörlerde giderek yaygınlaşmasıyla beraber Dell ’in iş ortağı topluluğu, alıcılara uç yolculuklarında takviyeci olma mevzusunda ehemmiyetli bir rol üstleniyor. Dell NativeEdge, şirketlerin uç civar karışıklığını eksiltmelerine takviyeci olmak üzere her cins iş ortağı için yeni bir operasyon vasıtayı sağlıyor.

Dell Edge İş Ortağı Sertifikasyon Programı aracılığıyla Bağımsız Yazılım Sağlayıcıları ISV ve öteki kanal ortakları, Dell NativeEdge uygulama fihristindeki yazılımlarını alıcılara sunmadan evvel test etmek ve optimize etmek için özel bir laboratuvar etrafında doğrudan Dell mühendisleriyle beraber çalışıyor. OEM alıcıları ve sistem entegratörleri için Dell NativeEdge yazılımı, alıcıların kendi civarları için uç çözümleri tasarlama ve dağıtma biçimini standart hâle getirme fırsatı sunuyor.

İş ortakları, yazılımlarını Dell NativeEdge uygulama fihristine dâhil etmek için Dell ile hâlihazırda çalışıyorlar:

 

Atos, Dell ile ortaklaşa geliştirdiği Business Outcomes-as-a-service BOaaS çözümünü sunacak. BOaaS; perakende, yapım ve tema parkları gibi sektörlerde faaliyet gösteren alıcıların asıl zamanlı tecrübeler sunan uç dağıtımları idaremesine ve izlemesine takviyeci olmak için Dell Streaming Data Platform ve Dell PowerEdge sunucuları ile entegre Atos AI ve ML modellerini kullanıyor. Bosch Evrensel Software Technologies, yapım alanındaki makine ve süreç bilgilerinin toplanması ve idaresinde karşılaşılan güçlükleri ele alan ve Sanayi 4.0 çözümü olan DeviceBridge ’i sunacak. Bosch ayrıca, suni zihin ve makine öğrenimi varlıklarını tehditlere ve fikri mülkiyet hırsızlığına karşı gözeten ve bir suni zihin güvenlik çözümü olan AIShield ’i de sunacak.  Eaton, uslu efor yönetimi için Brightlayer™ Bilgi Merkezleri kolisinden bir yazılım sağlayacak. Bu yazılım, efor meselelerini ortaya çıkmadan evvel tespit etmek ve eksiltmek için algoritmalar ve siyaset odaklı otomasyonlar kullanarak makineleri sistem arızalarına ve kesinti müddetlerine yol açabilecek trajedilerden ve beklenmedik vakalardan gözetiyor.

Dell ’in küresel uç ekosistemi; Infront Systems, Involta, Telit Cinterion, World Wide Technology ve öteki iş ortakları da dâhil olmak üzere Dell NativeEdge ile iş birliği yapan işletmelerle gelişiyor. Dell NativeEdge ile beraber Dell, iş yüklerinin ve bilgilerin en uygun biçimde yerleştirilmesinde alıcılara takviyeci olmak için uç portföyünü genişletmeye devam ediyor. Firma ayrıca, BT ’nin büyüyen gereksinimlerini karşılamak için daha fazla uç çözümünü hizmet olarak as a service sunmayı tasarlıyor.

Enterprise Strategy Group Uygulama Direktörü Scott Sinclair ise mevzuya ait şunları söylüyor: “Rekabet etmeye ve Gen AI gibi yeni hünerleri uygulamaya devam eden bir hayli sektör için uç konumlarda bilgi toplamak, inceleme etmek ve süratli bir biçimde içgörü elde etmek giderek daha kritik hâle geliyor. Dell NativeEdge gibi yazılım platformları, uygulama tertip etme ve idaresini basitleştirebiliyor.”

 

Kaynak: BYZHA Beyaz Haber Ajansı