Dell Technologies “Dünyanın İlk'lerini” Duyurmaya Devam Ediyor

PAYLAŞ
Dell Technologies “Dünyanın İlk'lerini” Duyurmaya Devam Ediyor
  • 0
  • 0
  • 6 dakika da oku
  • +
  • -

Dell Technologies, UltraSharp ailesine yeni katılan mahsullerini duyurdu. Firma, dünyanın ilk 6K IPS Black monitörü ve dünyanın ilk Zoom sertifikalı iş birliği klavyesiyle kullanıcıların karşısına çıktı.

Dell Technologies, UltraSharp ailesine yeni katılan mahsullerini duyurdu. Dell-Forrester ’ın yakın zamanda yaptığı ve çalışanların yüzde 50 ’sinden aşırısının monitörleri üretkenliği artıran en ehemmiyetli makine olarak değerlendirdiği araştırmayla beraber harekete geçen firma, dünyanın ilk 6K IPS Black monitörü ve dünyanın ilk Zoom sertifikalı iş birliği klavyesiyle kullanıcıların karşısına çıktı.

İnovasyonda Çıtayı Yükseltiyor

Dell, daha yüksek kontrast ve daha derin siyah renk sunan IPS Black oturum teknolojisine1 sahip dünyanın ilk 6K çözünürlüklü monitörü ile sunduğu yeniliklerde çıtayı yükseltiyor. Windows ve Mac işletim sistemleriyle tamamen geçimli olan Dell UltraSharp 32 6K Monitör U3224KB, her bir pikselin ehemmiyetli olduğu grafik tasarımcılar, mühendisler ve bilgi bilimcileri gibi detay odaklı profesyoneller için sansasyonel 6K çözünürlükte ve VESA sertifikalı DisplayHDR 600 ’de mucizevi ayrıntılar, barizlik ve renk doğruluğu ile çıtayı yükseltiyor. 4K ’ya mukayeseyle 6K çözünürlükte yüzde 150 daha fazla piksel sunan yeni UltraSharp 32 6K Monitör, bilgi setlerinize ve grafiklerinize ekstra detaylar ve ilave netlik sağlıyor.

IPS Black teknolojisinin dâhil edilmesi, karanlık etraflarda dahi koyu renkli nesneler için derinlikte bir çoğalış ve neredeyse her açıdan görüntülenebilen doğru renkler anlamına geliyor. Dell ’in yakın zamanda yaptırdığı Hot Tech araştırması, IPS Black teknolojisine sahip monitörlerin özellikle sarih ton grilerin görüntülenmesinde ananesel IPS ’lere göre yüzde 41 ’e kadar daha derin siyah seviyeleri ve 1,2 kata kadar daha iyi renk doğruluğu sunduğunu ortaya koyuyor. UltraSharp 32 6K Monitör, özellikle düşük ışıklı etraflarda müthiş video konferans özellikleri arayan kullanıcılar için de ideal. Monitör, dâhili çift hasılatlı HDR 4K web kamerasına sahip. Uslu ve daha tehlikesiz bir iş birliği tecrübeyi için otomatik çerçeveleme, ışık ayarlarının yanı gizeme gelişmiş netlik, otomatik SafeShutter özellikleri sunuyor. Monitörde ayrıca yankı önleyici mikrofon ve çift 14W hoparlör bulunuyor. Çalışma alanınızı kumpaslı yakalamak için kablo lekeliliğini eksilten ve ön yüzde yer alan pop-out feature, öne doğru açılır özelliğiyle de makine ve aksesuarlarınızı kolayca bağlayabilmeniz için iletişim noktalarına kolay ulaşım sağlıyor.

Sıkıştırmaya gerek kalmaksızın meselesiz görüntü aktarımına takviyeci olan DisplayPort 2.1 ile görüntüleri kolayca aktarabilmenizi sağlayan monitör, Extended Power Range ile beraber ThunderboltTM 4 irtibatı ve 140 W ’a kadar efor dağıtımı sunarak daha güçlü iş istasyonlarını şarj etmenize ve bunlara bağlanmanıza imkân tanıyor.

Günlük lüzumların iki yeni kahramanı da sahnede! 

Dell Technologies, 6K çözünürlüğe lüzum dinlemeyen kullanıcılar için de günlük gereksinimlerine uygun iki yeni UltraSharp monitör sunuyor.

IPS Black teknolojisine sahip ilk kavisli WQHD monitörü olan Dell UltraSharp 34 Kavisli USB-C Hub Monitör U3423WE, Picture-by-Picture PBP ve Picture-in-Picture PIP özelliklerini kullanarak iki bilgisayardan içerik alıp görüntülemeye imkân veriyor ve entegre çift 5W hoparlörlerle ses niteliğini had safhada yakalıyor. 

Üretkenlik ile iş birliğini bir araya getiren Dell UltraSharp 43 4K USB-C Hub Monitör U4323QE ise bir bilgisayarı monitöre bağlayıp ekranı dağılmaya en fazla dört, ayrıca monitöre dört adede kadar değişik bilgisayar bağlamaya imkân tanıyor. Böylece dört girişi de görüntülemek ve KVM kullanarak aralarında geçiş yapmak muhtemel oluyor. 

Dell Monitörlerde Sürdürülebilirlik Ön Tasarıda

Dell, ENERGY STAR®, EPEAT ve TCO Certified Edge olma vaadine sadık kalmaya devam ediyor. 

Bu kapsamda Dell ’in bu monitörleri yüzde 85 ’e kadar kullanım ömrünü bitiren mahsullerden elde edilen geri dönüştürülmüş plastik ve yüzde 90 ’a kadar geri dönüştürülmüş alüminyum kapsıyor. Ayrıca, yüzde 90 ’a varan oranlarda geri dönüştürülmüş malzemelerden yapılmış nitelikli ambalaj bileşenleriyle beraber sevk ediliyor. .

 Zoom sertifikalı ilk klavye! 

Dell, 2023 ’e dünyanın ilk Zoom sertifikalı iş birliği klavyesi olan Dell Premier Collaboration Keyboard KB900 ile damgasını vurmaya hazırlanıyor. Şık tasarımı, Zoom aramalarını kolayca idaremek için özel dokunmatik hakimiyetlere sahip; mikrofonun sesini kapatıp açmanıza, görüntü kapatıp açmanıza, kolayca ekran paylaşmanıza ve sohbet panosunu açmanıza imkân tanıyor. El yakınlığı idrak etmeli uslu arka aydınlatma, 15 programlanabilir tuş ve bir dakikalık süratli USB-C şarjla bütün gün veya tek bir şarjla 20 güne kadar batarya ömrü gibi özelliklerle de öne çıkıyor. 

Klavye, rahat bir avuç içi yakalayışı için planlanmış yeni Dell Premier Rechargeable Mouse MS900 ile eşleştiğinde ise tecrübeyi tertemiz bir ebada taşıyor. Bu mouse, neredeyse her yüzeyde meselesiz çalışmanıza imkân tanıyan, hatta sırça yüzeyde dahi hareket edebilen track-on-glass sensöre sahip. Yumuşak kayma ve gelişmiş dört güzergahlı kaydırma özelliğiyle  daha sezgisel bir dolaşma tecrübeyi sağlıyor. Batarya ömrü mevzusunda kaygılanmadan üç makine arasında geçiş yapabilir ve Dell Peripheral Manager ile sürat, izleme 8K dpi ’ye kadar ve hassasiyetle alakalı ince ayar yapabilirsiniz. Bir dakikalık USB-C süratli şarjla yarım gün kullanım ve bütün şarjla üç aya kadar batarya ömrü sağlıyor. Her iki makine de Dell Pair tek tıklama irtibatıyla meselesiz ve daha tehlikesiz çalışıyor. Ayrıca bilgilerinizin güvende kalmasına takviyeci olmak için şifreleniyor.

Satışa Sunulma Tarihi

Dell UltraSharp 32 6K Monitör U3224KB 2023 ’nam ilk yarısında, Dell UltraSharp 34 Kavisli USB-C Hub Monitör U3423WE ve Dell UltraSharp 43 4K USB-C Hub Monitör U4323QE ise 31 Ocak 2023 ’te satışa sunulacak. Dell Premier Collaboration Keyboard KB900 ve Dell Premier Rechargeable Mouse MS900 31 Ocak 2023 ’te, ikisi bir arada olarak ise 23 Mart 2023 ’te satışa sunulacak.

 

Kaynak: adamnedio.com