Dell Technologies yeni nesil PowerEdge sunucularını tanıttı

PAYLAŞ
Dell Technologies yeni nesil PowerEdge sunucularını tanıttı
  • 0
  • 0
  • 8 dakika da oku
  • +
  • -

Dell Technologies ana bilgi merkezlerinde, genel bulutlarda ve uç konumlarda güçlü bilgi operasyon için performansı ve güvenilirliği süratlendirmek üzere tasarlanmış 13 yeni nesil Dell PowerEdge sunucuyla sektörde en çok satılan sunucu portföyünü genişletiyor.

4. Nesil Intel Xeon Ölçeklenebilir harekâtçılara sahip yeni nesil raf tipi, kule tipi ve çok düğümlü PowerEdge sunucular, enerji ve maliyet faydalılığını artırmak için yeni bir Smart Flow tasarımı da dâhil bazı Dell yazılım ve mühendislik geliştirmelerini kapsıyor. 

Genişletilmiş Dell APEX kabiliyetleri, kuruluşların as-a-Service Hizmet olarak bir yaklaşım özümsemelerine takviyeci olacak ve tehlikeyi en aza indirirken bilgi operasyon kaynaklarından en iyi biçimde faydalanan daha tesirli BT operasyonlarına imkân sunacak.

Dell Technologies Altyapı Çözümleri Grubu ISG Başkanı Jeff Boudreau, en çok satan sunucu portföyüyle alakalı “Alıcılarımız, kritik iş yükleri için gelişmiş özelliklere sahip, kolay idarenen, ileri teknolojiye dayalı ve faydalı sunucular için Dell ’e geliyor. Yeni nesil Dell PowerEdge sunucularımız, efor bereketliliği, performans ve güvenilirlikte çıtayı yükselten eşsiz yenilikler sunarken, alıcıların BT etraflarında daha fazla güvenlik için Sıfır Güven yaklaşımını uygulamalarını kolaylaştırıyor” dedi.

Yeni Dell PowerEdge sunucular, suni akıl ve analitikten büyük ölçekli bilgi tabanlarına kadar bir dizi zorlu iş yükünün lüzumlarını karşılamak üzere tasarlandı. NVIDIA H100 Tensor Core GPU ’lara ve NVIDIA AI Enterprise yazılım kutusuna sahip PowerEdge XE sunucu ailesi de dahil olmak üzere Kasım 2022 ’de duyurulan genişletilmiş portföy, suni akıl ve makine öğreniminde elde edilen büyümelere sabrediyor. 

Bulut hizmeti sağlayıcıları için yeni sunucular 

Dell PowerEdge HS5610 ve HS5620 sunucuları, büyük ölçekli ve birden fazla üreticinin çözümleri kullanılan bilgi merkezlerini idareyen bulut servis sağlayıcıları için özel olarak tasarlanmış optimize çözümler sunuyor. Hem 1U hem de 2U form etmeninde olan bu yeni, iki soketli sunucuların soğuk antre uygulaması konfigürasyonları bulunuyor ve birden fazla tedarikçisi olan filoların idaresini kolaylaştırmak için OpenBMC tabanlı bir sistem yönetimi çözümü olan Dell Open Server Manager ile beraber sunuluyor. 

Daha yüksek performans ve daha kolay idare

Yeni nesil PowerEdge sunucular, Intel Deep Learning Boost ve Intel Advanced Matrix Extensions ile 4. Nesil Intel Xeon Ölçeklenebilir harekâtçılarda 2,9 kata kadar daha fazla suni akıl netice çıkarımı sağlayan Dell PowerEdge R760 da dâhil olmak üzere gelişmiş performans sunuyor. PowerEdge R760 ayrıca evvelki jenerasyona kıyasla VDI kullanıcılarında yüzde 20 ’ye varan çoğalış ve bir sunucuda yüzde 50 ’den fazla SAP Sales & Distribution kullanıcı çoğalışı sağlıyor. PowerEdge sistemleri özel, hibrit ve genel bulut dağıtımları için efor bereketliliğine müteveccih ilave aktarma, süratlendirme ve iş yükü izole etme kabiliyetleri sağlamak üzere NVIDIA Bluefield-2 bilgi harekâta üniteleriyle beraber sipariş edilebiliyor.

Dell izleme yazılımındaki geliştirmeler ve yeni servisler sunucu idaresini daha da kolaylaştırıyor:

Dell CloudIQ  Dell yazılımı, proaktif izleme, makine öğrenimi ve hipoteze dayalı analitik özelliklerini bir araya getiriyor ve sunucuların bulundukları her yerden kapsamlı olarak görüntülenmesini sağlıyor. Aktüellemeler arasında sunucu performansı varsayımı, muhakkak bakım operasyonları ve yeni sanallaştırma görselleştirmesine müteveccih büyümeler yer alıyor. Dell ProDeploy servisleri — Dell ProDeploy Factory Configuration servisialıcının seçim ettiği işletim sistemi, hipervizör ve RAID, BIOS ve iDRAC ayarları ile montaja hazır ve evvelden yapılandırılmış PowerEdge sunucular sağlıyor. Dell ProDeploy Rack Integration servisibilgi merkezi etraflarını genişleten veya BT modernizasyonu hakikatleştiren kuruluşlar için ideal olan, imale hazır raflı ve ağa bağlı PowerEdge sunucular sağlıyor. Dell iDRAC9 — Alıcılar daha fazla sunucu otomasyonu ve zekası istediğinden Dell Remote Access Controller iDRAC; Sertifika Süresi Son Geçerlilik Tarihi Bildirimi, Dell Konsolları için Telemetri ve GPU izleme gibi aktüellenmiş özellikler sunarak Dell sistemlerinin dağıtımını ve tanılanmasını kolaylaştırıyor. 

Sürdürülebilirlik için tasarlandı 

Sürdürülebilirlik göz önünde bulundurularak tasarlanan Dell PowerEdge sunucular, 2017 senesinde piyasaya sürülen Intel Xeon Ölçeklenebilir operasyonculu 14. Nesil PowerEdge sunucularına kıyasla alıcılara 3 kat performans çoğalışı sunuyor. Bu sayede tüm yeni nesil sistemlerde daha az yer ihtiyacının yanında daha güçlü ve faydalı teknoloji sağlıyor. Öne çıkan bazı özellikler ise şöyle:

Dell Smart Flow tasarım — Dell Uslu Soğutma kolisinde bulunan yeni özellik, hava akışını artırıyor ve evvelki nesil sunuculara kıyasla fan efor sürükleyişini yüzde 52 ’ye kadar azaltıyor.6 Smart Flow tasarımı, daha faydalı bilgi merkezleri için sistemleri soğutmada, daha az eforla daha yüksek sunucu performansı elde edilmesini destekliyor.  Dell OpenManage Enterprise Power Manager 3.0 yazılım — Alıcılar faydalılık ve soğutma hedeflerini daha iyi idareyebiliyor, karbon emisyonlarını izleyebiliyor ve genel enerji kullanımını sınırlamak için efor üst limitlerini yüzde 82 ’ye kadar daha süratli ayarlayabiliyor. Geliştirilmiş sürdürülebilirlik hedef taşıtı ile alıcılar genel sunucu kullanımını, sanal makine ve kuruluş enerji tüketimini ve akışkan soğutma sistemleri için sızıntı tespitini tanımlayabiliyor. Electronic Product Environmental Assessment Tool EPEAT Elektronik Ürünleri Etraf Açısından Değerlendirme Taşıtı — Dört yeni nesil Dell PowerEdge sunucusu EPEAT gümüş yaftayı ile satışa sunulacak ve 46 sistem EPEAT bronz yaftayı alacak. EPEAT yankı-yaftayı, mesul bir satın alma kararını gösteren, teknoloji sektöründeki ürün ve hizmetleri içeren önde gelen bir küresel etrafsal değerlendirme taşıtıdır. 

IDC Enterprise Infrastructure Practice ’in Araştırma Başkan Yardımcısı Kuba Stolarski mevzuyla alakalı olarak şunları söyledi: “Günümüzün çağdaş bilgi merkezlerinde, suni akıl, makine öğrenimi ve VDI gibi karışık iş yükleri için kesintisiz performans iyileştirmelerine lüzum var. Bilgi merkezi cerrahlarının, bu yoğun iş yüklerinden gelen arza ayak yalana çalışırken etraf ve güvenlik hedeflerine de öncelik vermeleri gerekiyor. Dell, yeni Smart Flow tasarımıyla ve efor tüketimi ve soğutma yönetimi taşıtlarındaki geliştirmelerle beraber kuruluşlara, en yeni nesil sunucularında çiğ performans kazanımı ve faydalı sunucu işletiminde ehemmiyetli iyileştirmeler sağlıyor.”

Güvenilirlik ve güvenlik ön tasarıda

Yeni nesil PowerEdge sunucular, kuruluşların BT etraflarında Sıfır Güven yaklaşımını özümsenmelerini süratlendirmeye takviyeci oluyor. Makineler, her kullanıcı ve varlığın potansiyel bir tehdit olduğunu zannederek ulaşımı kesintisiz olarak doğruluyor. Teçhizat seviyesinde, Dell Güvenli Bileşen Doğrulaması SCV gibi unsurlarla beraber silikon tabanlı teçhizat güven kökü, tasarımdan teslimata kadar tedarik zinciri güvenliğinin doğrulanmasına takviyeci oluyor. Ayrıca, çok etkenli kimlik doğrulama ve entegre iDRAC, ulaşım izni vermeden evvel kullanıcıları doğruluyor.

Güvenli bir tedarik zinciri, alıcıların Sıfır Güven yaklaşımlarını geliştirmelerini de sağlıyor. Dell SCV, tedarik zinciri güvenliğini alıcının sahasına kadar genişleten “bileşen kriptografik doğrulaması” sunuyor.

Ölçeklenebilir, çağdaş bir bilgi operasyon tecrübeyi sağlamak 

OpEx elastikliği arayan alıcılar, PowerEdge sunucularını Dell APEX üzerinden azalıkla kullanabiliyor. Alıcılar, gelişmiş bilgi toplama ve saatlik operasyoncu ölçümü kullanarak, bilgi operasyon lüzumları için gerekenden fazlasının sunulmasına ait maliyetlerden sakınmak için elastik bir yaklaşım özümseyebiliyor.

Dell Technologies, bu sene içinde Dell APEX portföyünü genişleterek işletme içinde, uçta veya ortak mesken merkezlerinde “bare metal” bilgi operasyon hizmetleri sunacak. Öngörülebilir, aylık bir azalıkla sunulacak olan hizmetler, APEX Konsolu aracılığıyla kolayca yapılandırılabilecek ve alıcıların iş yüklerini ve BT operasyon lüzumlarını ölçeklenebilir ve güvenli bilgi operasyon kaynaklarıyla karşılamalarını sağlayacak.

Satış Tarihi

Dell PowerEdge R760, Şubat 2023 ’te tüm dünyada satışa sunulacak.  Dell PowerEdge HS5620 ve HS5610 Nisan 2023 ’te tüm dünyada satışa sunulacak.  Öbür yeni nesil Dell PowerEdge sunucular, 2023 ’şan ilk yarısında tüm dünyada satışa sunulacak.  ProDeploy Factory Configuration tüm dünyada, ProDeploy Rack Integration ise ABD ’de satışa sunuldu. Dell APEX bilgi operasyon hizmetlerinin satışa sunuş tarihi 2023 ’şan ikinci yarısı içini tasarlanıyor. 

 

Kaynak: adamnedio.com