Dell'in yeni cihazları istediğiniz yerden çalışmak için ilham verecek!

PAYLAŞ
Dell'in yeni cihazları istediğiniz yerden çalışmak için ilham verecek!
  • 0
  • 0
  • 7 dakika da oku
  • +
  • -

Tamamen yine planlanan Latitude ve Precision dizüstü bilgisayarlar ve iş istasyonları, “her yerden çalışma” ruhuna esin veriyor.

Firmalar, elastik çalışma modeline olan arzı nasıl en iyi biçimde karşılayabileceklerinin yollarını aramaya devam ediyor. Reelinde BT karar vericilerinin yüzde 61 ’i, çalışma tecrübesini iyileştirmek için daha süratli ve duyarlı teknoloji sağlayabileceklerini kabul ediyor. Yüzde 74 ’ü ise fertsel lüzum ve seçimlere müteveccih daha fazla teknoloji sağlayabilecekleri mevzusunda hemfikir.

Bütün de bu noktada harekete geçen Dell Technologies, hem BT kullanıcıları hem de son kullanıcılar için “her yerden çalışmaya” uygun yenilikçi çözümler sunan yeni ticari portföyünü duyurdu. Dell Technologies ’in Yeni Latitude ve Precision portföyü, 13. Nesil Intel® Core™ harekâtçılarla ve uslu şahsileştirmeyi bilgisayardan ekosisteme doğru genişleten en yeni Dell Optimizer özellikleriyle çalışıyor.

İş birliği aygıtınız Latitude 9440 ile tanışın

Dünyanın en ufak 14 inç ticari bilgisayarı olan yeni Latitude 9440 idareyicilerin, satış mesullerinin ve danışmanların lüzumlarını karşılayan bir hayli yeniliğe sahip. XPS serisinin ikonik tasarımından esin alan Latitude 9440, iş kullanıcıları için miktarlı bir estetiğe, düz ve yalın bir görünüme sahip. Makine, kurşuni rengiyle de şık ve seçkin bir görünüm sunuyor. Bu two-in-one tasarımda dahi performansa öncelik veren Dell Technologies, termal tasarımını arkadan havalandırmalı çift fanlı sistemlerle de aktüellemiş vaziyette.

Dell Technologies ’in bu yeni tasarımı, gün boyu sunduğu rahat bir yazma tecrübesiyle iş dünyasına hitap ediyor. Concept Luna sürdürülebilir PC grubundan yararlanarak, yeni mini-LED arkadan aydınlatmalı klavye teknolojisiyle klavye enerji kullanımını yüzde 75 oranında düşürüp batarya ömrünü üç saat artırıyor.  

Dikkat çekici yeni klavyede, devamlı daha geniş zero-lattice olarak da öğrenilen tuşlar arasında artırılmış açı ve kolay dokunsal ayrım için her tuşta kavis bulunuyor. Yeni Latitude 9440 ’ta görüntüler daha aşikar ve daha çevreleyici. 16:10 en-boy oranı ve InfinityEdge QHD+ ile 14 inçlik bir ekran, 13 inçlik bir kasaya sığdırılmış vaziyette. 

Dell Technologies, Latitude 9330 dizüstü bilgisayarıyla konferans ve görüntülü görüşmeleri kolaylaştırmıştı. Bunun üzerine haptic touchpad ’ini entegre ederek 9440 ’ü geliştirdi.  Hatasız bir kullanıcı tecrübeyi için dokunmatik yüzeye, özelleştirilebilir dokunsal geri bildirim de ilave edildi. Mikrofon açma/kapama, kamera açma/kapama, ekran paylaşma ve öbür sohbet işlevlerinin faalleştirilmesi, artık dokunmatik yüzeyde parmaklarınızın ucunda olacak.

 

Olağanüstü derecede hafif ve ufak Latitude 7000 acelesi

Dell Technologies ’in yeni Latitude 7000 acelesi, mobil çalışanların değişik lüzumlarına müteveccih muhtelif ebatlar, form ve işlevler sunan Ultralight ve alüminyum alternatiflerini görücüye çıkarıyor. 16:10 en-boy oranı ve 9440 ile aynı mini-LED batarya tasarruflu klavye, her nerede olursa olsun kullanıcının yararlı çalışmasını kolaylaştırıyor.

Latitude 7340/7440 Ultralight dizüstü bilgisayarlar, maksimum mobilite için ince ve hafif form etkeninde üretkenlik sunuyor. Bunlar, dünyanın en ufak ve en hafif 14 inç ve 13,3 inç premium ticari dizüstü bilgisayarlar olarak karşımıza çıkıyor. Bir kgın altında 13 inç ve 1 kgın azıcık üzerinde 14 inç ağırlığa sahip olan ve tüm kasası magnezyumdan üretilen aygıtlar, hafif ancak düz ve şık bir değişle son derece dayanıklı. Ayrıca,  5MP kamera ve 5G özelliğiyle gelen aygıtlar, mavi/gri karışımı yeni “river” rengiyle çağdaş bir görünüm sunuyor.

Latitude 7000 serisinin 13 inç, 14 inç ve artık 16 inç alüminyum alternatifleri de bulunuyor. Kullanıcılar, genişletilmiş dokunmatik yüzey ve yüksek nitelikli yukarıya ve alt ateşlemeli hoparlörler gibi gelişmiş özelliklerle yararlı bir biçimde çalışabiliyor. Çalışanlara müteveccih olarak daha yüksek video konferans niteliği için 5MP IR, FHD IR veya FHD kamera alternatifleri sunuluyor.

 

Dell Precision ile performans ve tarz yeni doruklara erişiyor

Dell Technologies, yüksek performans, şık tasarım ve daha fazla ekran alanına lüzum dinleyen profesyoneller için Precision serisine 16 inçlik ince ve hafif bir mobil iş istasyonu ilave etti.

Yeni Precision 5680, içerik üreticiler ve mühendisler için daha fazla efor ve çevreleyici tecrübeler sunuyor. Intel® Core™ i9 45W ve NVIDIA RTX™ 5000 İsme Generation Laptop GPU ile 64GB ’a kadar DDR5 hafıza özellikleri oldukça etkileyici. Kullanıcılar; net 16:10, üç taraflı InfinityEdge ekran, süratli ve duyarlı geri bildirim için dokunsal izleme dörtgeni, dört adet A sınıfı hoparlör, UHD+ PremierColor ekran ve yakınlık ve civar ışığı sensörlü FHD IR kameraya sahip olmanın ödününü yaşatıyor.

Ayrık grafik kartları çok fazla efor kullandığından Precision 5680 için soğutma oldukça ehemmiyetli. Sistemin, karışık iş akışlarının ve yoğun uygulamaların üstesinden gelebilmesi için tescilli Dual Opposite Outlet fan teknolojisi kullanıyor. İçerik üreticiler ve mühendisler; HDMI iletişim noktası, bütün ebatlı bir SD kart yuvası ve opsiyonel olarak sunulan bir uslu kart okuyucu ile performans açısından emin ve tehlikesiz makinelere sahip oluyor. Ayrıca yüksek temennili ve talepkâr kullanıcılarımız, USB-C konektörü aracılığıyla daha fazla efor 130W ’a karşılık 165W sağlayan yenilikçi genişletilmiş efor aralığı EPR teknolojisinden faydalanıyor.

Giriş seviyesi 3000 Acelesi mobil iş istasyonlarından en güçlü Precision 7000 Acelesi mobil, kule ve raf tipi iş istasyonlarına kadar uzanan Dell Precision portföyü de aktüellenmiş vaziyette ve tamamı ISV sertifikasyonuna sahip. 

 

Sürdürülebilir tasarım ön tasarıda

İş dünyasının geleceği için sürdürülebilir bir teknoloji dayanağı gerekiyor. Dell Technologies ’in azami hacimli acelesi olan Latitude 5000 Serisinde mühendisler, etraf üzerinde en büyük tesiri yaratmak için sürdürülebilir büyümelere öncelik veriyor. PC tasarımına bakıldığında yeni Latitude 5000 acelesi aygıtlar, geri dönüştürülmüş plastikler, geri kazanılmış karbon fiber, yenilenebilir malzemeler ve okyanus atığı plastiklerden yapılmış bileşenler kapsayan, dünyanın en muhtelif ve en yenilikçi sürdürülebilir malzemelerle planlanmış vaziyette. Dell Technologies ’in şimdiye kadarki en sürdürülebilir acelesi olarak nitelendirilen bu Latitude serisinde, bir evvelki nesil Latitude 5000 Acelesi mahsullerine mukayeseyle yüzde 64 daha fazla geri dönüştürülmüş ve yenilenebilir plastik kullanılıyor.

Ayrıca Latitude 9440 bilgisayarı ve Precision 5680 mobil iş istasyonu, dünyada ilk defa kasasında yüzde 75 geri dönüştürülmüş alüminyum kullanımı da dâhil olmak üzere düşük karbonlu ve geri dönüştürülmüş alüminyum ile planlanmış aygıtlar olarak öne çıkıyor. Latitude 9440 klavyesinde, yüzde 75 oranında geri dönüştürülmüş plastikten yapılmış tuş başlıkları ve zirai ve besin atıklarından elde edilen yenilenebilir plastik bileşenler bulunuyor. Yeniden ilk defa Latitude 9440, Precision 5680 ve Precision 3000 Acelesi efor adaptörlerinde geri dönüştürülmüş bakır kullanılması dikkat topluyor.

Latitude ve Precision portföyünde yer alan mahsullerin tamamı, yüzde 100 geri dönüştürülmüş veya yenilenebilir ambalajlarla sevk edilmeye devam ediyor. Firmalar ayrıca, Dell Optimizer ’ın yüzde 18 ’e kadar enerji tasarrufu sağlayabilen “Suskun Mod” özelliğinden de faydalanabiliyor.

 

Satış Tarihi ve Maliyetlendirme

Latitude 9440 önümüzdeki aylarda satışa sunulacak. Latitude 7340/7440 Ultralight, 7340/7440/7640 ve Latitude 5340/5440/5540 23 Mart ’ta satışa sunuldu.  Precision 3000 Acelesi mobil iş istasyonları 23 Mart ’ta satışa sunuldu.  Precision 5480 20 Nisan ’da satışa sunulacak.  Precision 5680 18 Mayıs ’ta satışa sunulacak. Precision 5860 Kule Tipi 11 Nisan ’da satışa sunulacak.  Precision 7000 Acelesi mobil iş istasyonları 23 Mart ’ta satışa sunuldu.  Precision 7960 Raf ve Kule Tipi 11 Nisan ’da satışa sunuluyor. Maliyetlendirme ve satış tarihlerine ait rehberimize buradan erişebilirsiniz. Maliyetler, vasati başlangıç maliyeti olup Dell Satış takımı abonesi aracılığıyla daha yüksek ölçülerde sipariş vererek daha düşük maliyet alabilirsiniz.

 

Kaynak: adamnedio.com