Dijital Benim İşim Sosyal Medya Kampanya Yarışması'nda Kazananlar Belli Oldu

PAYLAŞ
Dijital Benim İşim Sosyal Medya Kampanya Yarışması'nda Kazananlar Belli Oldu
  • 0
  • 0
  • 5 dakika da oku
  • +
  • -

Millî Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Bilme Genel Müdürlüğü ve Türkiye Vodafone Vakfı ’nın hayata geçirdiği “Dijital Benim İşim” Projesi kapsamında bu sene ikincisi tertip edilen Sosyal Medya Kampanya Müsabakası ’nda neticeler açıklandı. Katılımcıların sosyal medya hesabı idareme performansının değerlendirildiği müsabakada Serap Sakaoğlu birinci, Tuğçe Çiçek ikinci, Nihal Hamle üçüncü oldu. Nihan Baykal ve Başar Altunyuva ise Jüri Özel Ödülü ’nü almaya hak kazandı.

Teknolojinin eforunu kadınların potansiyeliyle buluşturmak üzere Millî Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Bilme Genel Müdürlüğü ve Türkiye Vodafone Vakfı tarafından hayata geçirilen “Dijital Benim İşim” Projesi ’nde müsabaka heyecanı sona erdi. 18 yaş üstü kadınların dijital yeteneklerinin artırılmasının hedeflendiği projede “Dijital Pazarlama” eğitimini tamamlayan kadınlar arasında bu sene ikincisi tertip edilen Sosyal Medya Kampanya Müsabakası ’nda neticeler açıklandı. 

 

Müsabaka kapsamında katılımcılar 1 ay süresince kendi firmalarının veya seçtikleri bir şirketin sosyal medya hesaplarına idarediler. Toplam 39 müracaatın alındığı müsabakada, Kastamonu Merkez Millet Eğitimi Merkezi müsabakanın birincisini ve üçüncüsünü çıkararak iki ödül almaya hak kazandı. “Serap Online Mutfak” hesabıyla Serap Sakaoğlu ’nun birinci olduğu müsabakada, aynı şehirden Nihal Hamle ise “Wonderi” hesabının idaresiyle üçüncülük ödülşöhrete layık görüldü.  Müsabakada ikinciliği ise İstanbul Kağıthane Millet Eğitimi Merkezi ’nden Tuğçe Çiçek, “Tuğçe Harekâta” hesabıyla aldı.

 

Antalya Kepez Millet Eğitimi Merkezi ’nden Nihan Baykal “Benha Aksesuar” hesabı, Elazığ Merkez Millet Eğitimi Merkezi ’nden Başar Altunyuva ise “Yöresellikten Dijitale Kültürel Servetin Yine Şekillenmesi” hesabıyla Jüri Özel Ödülü ’nü almaya hak kazandı. 

 

Müsabakada ilk üçe girenlere işlerini geliştirmeleri için toplam 32 bin 500 TL ’lik can suyu sermayesi sağlanırken, Jüri Özel Ödülü sahiplerine de toplam 4 bin TL değerinde teknoloji hediye çeki sunuldu.

 

Millî Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Bilme Genel Müdürü Hüseyin Burak FETTAHOĞLU şunları söyledi:

 

“Hayat Boyu Bilme Genel Müdürlüğü olarak bir ülkenin sahip olduğu en değerli kaynağın insan olduğuna inanıyoruz. Bu nedenle değişik alakaya, merak ve tecrübeye, yaşa, eğitime, bilgi ve marifete sahip olup, ortak noktaları kendini geliştirme isteği olan tüm erişkinlerin arz ettiği eğitim dayanağını sağlamak için çalışmalarımıza devam ediyoruz. Dijital Benim İşim Projesi de bu emelle asıllaştırdığımız ve kadınların dijital dünyayla buluşmalarının ve bu alanda kuvvetlendirilmelerinin amaçlandığı bir projemizdir. 20 şehirdeki Dijital Okuryazarlık ve Dijital Pazarlama eğitimlerimizin devam ettiği projenin tesir alanı, kadınların yoğun alakası ile her geçen gün genişliyor. Bugün takribî 15 bin kursiyere ulaşmanın mutluluğunu yaşarken, aynı zamanda eğitimini tamamlayan kursiyerlerin Sosyal Medya Kampanya Müsabakası ’ndaki maharetlerini ve başarılarını görmek bizlere yüceltiyor. Eğitimlerin uygulamaya dönüştüğü bu projeye katılan tüm kursiyerlerimizi ve müsabaka kapsamında ödül alan müsabakacılarımızı tebrik eder, hayat boyu bilen bir Türkiye için çalışmalarımızın devam edeceğini belirtmek isterim.”

 

            

Türkiye Vodafone Vakfı Başkanı Hasan Süel ise şöyle konuştu:  

 

“Türkiye Vodafone Vakfı olarak, yaptığımız her işin bir emele hizmet etmesi gerektiğine inanıyoruz. ‘Dijital Benim İşim ’ Projesi ile kadınların dijital yetkinliklerini geliştirerek onları ekonomik hayata dahil etmeyi amaçlıyoruz. Projemizden faydalanan kadınlar, dijital dünyaya uyarlama ve istihdama katılım mevzularında aldıkları eğitimler sayesinde ehemmiyetli bir avantaja sahip oluyor. Proje kapsamında verdiğimiz 40 saatlik ‘Dijital Pazarlama ’ eğitimini tamamlayan kadın kursiyerler arasında Sosyal Medya Kampanya Müsabakası kumpasladık. Bu sene ikincisini asıllaştırdığımız müsabakamıza toplam 39 müracaat oldu. Ön değerlendirme neticeyi 22 birey kampanya sürecine katılmaya hak kazandı. Müsabakacılarımız kendi firmalarının veya seçtikleri bir şirketin sosyal medya hesaplarını 1 ay süresince idaredi. Bu çalışmalar jüri seansında değerlendirildi ve kazananlar belirli oldu. Müsabakacılarımızı tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz. Türkiye Vodafone Vakfı olarak, kadınların hayatını dijital teknolojilerin sunduğu imkânlarla kolaylaştırmaya devam edeceğiz.”

 

20 şehirde takribî 15 bin kadına erişildi

 

“Dijital Benim İşim” Projesi ile kadınların dijitalleşme potansiyelinin değişik eğitim programlarıyla ortaya çıkarılması amaçlanıyor. Proje kapsamında kadın kursiyerlere 24 saatlik “Dijital Okuryazarlık” ve 40 saatlik “Dijital Pazarlama” eğitimleri veriliyor. Bu eğitimlerin bir kısmı Millî Eğitim Bakanlığı ’na bağlı millet eğitimi merkezlerinde sınıf içinde surat surata verilirken, bir kısmı da Millî Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Bilme Genel Müdürlüğü Uzaktan Eğitim Platformu üzerinden uzaktan eğitim yoluna reelleşiyor. Surat surata eğitimler, İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Antalya, Samsun, Afyonkarahisar, Elazığ, Sivas, Ağrı, Kastamonu, Gaziantep, Manisa, Hatay, Mersin, Tekirdağ, Trabzon, Eskişehir, Van ve Diyarbakır ’daki millet eğitimi merkezlerinde veriliyor. 

 

Bugüne kadar 20 şehirde takribî 15 bin kadına erişilen proje kapsamında 5 milyon TL ’lik sosyal değer elde edilirken, proje için yapılan her 1 TL ’lik yatırım 5 TL ’lik sosyal getiri sağladı. Proje, sosyal tesir araştırma çalışmalarını da kapsıyor.

 

Kaynak: BYZHA Beyaz Haber Ajansı