Doğuş Teknoloji İşletmelere Geleceği Veri ile Tahmin Etme Gücü Sunuyor

PAYLAŞ
Doğuş Teknoloji İşletmelere Geleceği Veri ile Tahmin Etme Gücü Sunuyor
  • 0
  • 0
  • 5 dakika da oku
  • +
  • -

Doğuş Teknoloji, uslu teknolojiler alanındaki bilgi birikimi ve çok rakamda sektöre müteveccih deneyimi ile bilgi hipotezleme çözümleri alanında pek çok sektöre fayda sağlıyor. Şirketin bu alanda en son geliştirdiği çözüm, D-Board isimli performans ve bilgi izleme platformu oldu. D-Board ile şirketlerin bugününü yakından izlemek, yarınlarını ise reele en yakın biçimde hipotez etmek olası. 

Yoğun rekabet ve dalgalanmaların kesintisiz olduğu iş dünyasında bilgi yönetimi ve gelecek varsayımı her geçen gün daha ehemmiyetli bir hale geliyor. Alıcılarının bilgi süreçlerini baştan sona, tesirli bir biçimde idareyebilmesini sağlayan ürün ve çözümler geliştiren Doğuş Teknoloji, şirketlerin bilgilerini doğrudan takip edebildikleri, gelişmiş bilgi hipotezleme özellikleriyle dikkat toplayan D-Board isimli performans ve bilgi izleme platformunu duyurdu. 

 

“Odağımızda bilgi ve bilgi hipotezleme var”

Doğuş Teknoloji Bilgiden Mesul Genel Müdür Dayanakçısı Özcan Çavuş, her zaman alıcılarının bilgi süreçlerini baştan sona idareyebilmesi vizyonuyla hareket ettiklerini ve odaklarında bilgi ve suni akıl ile fayda sağlama olduğunu söylüyor. Çavuş, “Bilgi yönetimi ve analitiğinin her düzeyini içeren çözümlerimizle alıcılarımıza hangi bilgilerin, hangi nitelikte ve olgunluk seviyelerinde yakalanması gerektiğine dair yol gösteriyoruz; böylece mevcut altyapılarıyla şirket hedeflerini karşılamaları çok daha olası oluyor. Bu sayede alıcılarımız, bilgi toplama ve depolama, geçim sağlama KVKK/GDPR, büyük bilgi tahlili, iş zihni Business Intelligence ve ileri analitik gibi alanlarda gereksinimlerine özel çözümler elde ediyor. Değişik düzeylerdeki bilgi ihtiyaçları tek bir çatı altında birleştirilerek, yararlık artırılıyor ve iş kararları daha kesin ve bilgiye dayalı bir hale getiriliyor” diyor.

Bilgi hipotezleme çözümlerinde gelecek öngörüleri ile zenginleştirilmiş raporlar sunarak ananesel iş zihni raporlamasının ötesine geçtiklerini belirten Çavuş, bu öngörülerin trendleri kapsayarak, iş kararlarını daha evvel hiç olmadığı kadar bilgiye dayalı bir hale getirdiğini vurguluyor. 

 

Anlık bilgi ile sağlam gelecek taktiği

Şirket kararlarının hakikatçi ve doğru bilgilere dayalı olarak alınmasına olanak veren performans ve bilgi izleme platformu D-Board, işletmelerin iş performansları ile temel performans göstergelerini KPI anlık görselleştirip tahlil edebiliyor. D-Board mobil ve web ara suratları üzerinden üst idare ve saha takımları, firmanın anlık performanslarını izleyip, bilgiye dayalı stratejik kararlar alınmasına destekçi oluyor. Firma idaresine hem mevcut vaziyeti net olarak görme, hem de bilgi hipotezleme özelliği ile geleceğe müteveccih taktiklerini sağlam bir temele oturtma olanağı sağlıyor. Bu yaklaşım, rekabet avantajını artırma ve daha iyi kararlar alma mevzusunda firmalarda fark yaratıyor.

Özcan Çavuş, bilgi hipotezleme projelerinin gelecekteki vaka, meyil ve neticeleri öngörme mahareti kazandırarak kritik karar alma süreçlerini kuvvetlendirdiğini vurguluyor. Çavuş, “Bu projeler mevcut bilgilerin tahlili ve makine öğrenimi usulleriyle gelecekteki muhtemel senaryoları hipotez etmeye destekçi olarak firmalara hedeflerine erişmek için bilgiye dayalı sağlam bir yol haritası sunuyor. Bu sayede şirketler, kaynakları daha tesirli idareyebildiği gibi tehlikeleri eksilterek rekabet avantajı da elde edebilir konuma geliyor.  Bildiğiniz üzere alıcı vefasının artırılması da işletmeler için ehemmiyetli bir hedef haline geldi. Bu noktada Doğuş Teknoloji olarak alıcı tutumlarına müteveccih bilgi tahlili usulüyle yürüttüğümüz projelerde alıcı kayıplarının ehemmiyetli miktarda eksildiğini gözlemlediğimiz süreçler tasarladık.

 

“Bugünü D-Board, geleceği bilgi hipotezleme ile izliyoruz”

D-Board, anlık bilgi ulaşımı, bilgi görselleştirme, tahlil oturumlarını özelleştirme, hakikat zamanlı bilgi aktüelleme, bilgi güvenliği ve yetkilendirme gibi bir dizi özelliği ile dikkat topluyor. Bilgi ve performans izleme platformu olarak çalışan D-Board, şirketlerin üst yönetimi, iş üniteyi idareyicileri, pazarlama ve satış profesyonelleri, finans uzmanları ve işlem idareyicilerini hedefliyor. 

Doğuş Teknoloji ’nin Türkiye ve evrensel pazarlarda teknoloji geliştiren bir marka olduğunu vurgulayan Özcan Çavuş, “Pek çok sektöre teknoloji çözümleri üreten bir şirketiz. Bilgi hipotezleme teknolojilerini otomotivden finansa, e-ticaretten enerjiye, sanayiden inşaata, lojistikten sıhhate kadar pek çok sektördeki alıcılarımızın gereksinimlerini karşılamak için kullanıyoruz. D-board, şirketlerin bilgilerini kesintisiz izlenmesine olanak veren bir yapıda. Değişik sektörel gereksinimler istikametinde bilgiler tertip ediliyor ve bilgi varsayımı tahliline hazır hale getiriliyor. Bilgi hipotezlemede yarattığımız ehemmiyetli iş çıktıları kesintisiz çoğalıyor. Özetle, şirketlerin bugününü D-board, gelecekteki adımlarını ise bilgi algoritmalarıyla izliyoruz” diyor. 

 

Kaynak: BYZHA Beyaz Haber Ajansı