Dubai Espor ve Oyun Festivali, Tüm Dünyadan Oyun Sektörünü Ağırlayacak

PAYLAŞ
Dubai Espor ve Oyun Festivali, Tüm Dünyadan Oyun Sektörünü Ağırlayacak
  • 0
  • 0
  • 6 dakika da oku
  • +
  • -

21-25 Haziran tarihleri arasında gerçekleştirilecek Dubai Espor ve Reyin Şenliği – DEF 2023, Dubai ’nin e-spor ve oyunlar için sene boyu küresel bir merkez olma konumunu sağlamlaştırmaya devam ederken, şenliğin yanı gizeme bu sene ilk kere gerçekleştirilecek Play Beyond faalliğine de ev sahipliği yapacak. DEF 2023 kapsamındaki aktiflikler dünyaca ünlü profesyonel espor influencerlarını da bir araya getirecek.

Dubai Şenlikler ve Perakende Kuruluşu DFRE, 21-25 Haziran 2023 tarihleri arasında Dubai Expo City ’de bulunan Dubai Fuar Merkezi ’nde gerçekleştirilecek “Dubai Espor ve Reyin Şenliği”nin DEF 2023 geri dönüşünü duyurdu. Şenlikte, Video Oyunları Sanayisi ’ne müteveccih kutlamaların yanı gizeme Dubai ’nin espor ve reyin için küresel bir merkez olarak konumu tanıtılacak. 

DEF 2023, etkileşimli harcayıcı gösteriyi, Bölgesel ve Influencer espor turnuvaları, influencer müsabakaları, hayal gücünü tetikleyecek iş konferanslarıı ve dünyanın her yerinden işletmeleri birbirine bağlayan B2B ağ oluşturma aktifliği dahil olmak üzere bir dizi faallik kapsayacak. Şenlik ayrıca, PG connects tarafından desteklenen, reyin sanayisindeki güçlü gelişmeyi daha da ileriye götürmenin yolları üzerinde bölgesel liderlerin işbirliği yapması için bir forum görevi görecek olan GameExpo Zirvesi ’ni tertip edecek. DEF 2023 ’e ilk kere ilave edilen “Reyin Ötesinde!” The Play Beyond! aktifliği ise beynelmilel etkileyicileri bir araya getirecek.

2022 senesinde başlatılan ve bu sene daha da gelişerek daha fazla faalliğin yer alacağı Dubai Espor ve Oyunlar Şenliği – DEF 2023, oyuncular için daha büyük bir GameExpo alanı ve güncellenmiş bir GameExpo Zirvesi ile 2022 ’deki galibiyetinin üzerine çıkacak. Küresel reyin sanayisi, DEF 2023 ile beraber daha fazla bileşenle, daha fazla beynelmilel konuşmacının ve Dubai Future Foundation ile ortak seansların yer aldığı, kaçırılmayacak bir konferans tecrübesine ev sahipliği yapacak ve Gamescom, G-Star ve China Joy gibi dünyanın önde gelen aktifliklerine bölgesel bir seçenek sunarak bölgede ve ötesinde reyin oynamak için büyük bir fırsat oluşturacak.

DEF 2023 kapsamında sunulacak eğitim katılım programı ise, mektep ve üniversite talebelerine reyin ve esporun maharetleri nasıl besleyebileceğini, uzmanlığı nasıl paylaşabileceğini ve gelecek nesiller için yenilikçi kariyer yolları için farkındalığı nasıl artırabileceğini keşfetmeleri için bir platform sağlayacak. Talebeler, Dubai merkezli bir haritayı keşfederek büyüleyici bir Minecraft Eğitim Müsabakası ’na Education Challenge katılacaklar. DEF 2023 kapsamında ayrıca, Expo City ’de canlı gerçekleştirilecek büyük final ile sona erecek olan kodlama ve reyin marifetlerini sergileyen bir MakeCode müsabakası da olacak. Mektep ziyaretleri kapsamında ise cosplay temalı bir giydirme gşöhreti ve sektör profesyonellerinden kariyer konuşmaları ile hem talebeler hem de veliler için coşku verici bir eğitim sağlanacak.

Geçen seneki faalliğin galibiyetinin ardından etkileşimli Dubai Espor ve Reyin Şenliği ’nin ikincisine ev sahipliği yapmaktan mutluluk dinlediklerini belirten Dubai Şenlikler ve Perakende Kuruluşu DFRE CEO ’su Ahmed Al Khaja, “Vizyoner liderliğimizin, Dubai ’yi ziyaret etmek, içinde yaşamak ve çalışmak için dünyanın en iyi şehri yapma gayesinden esin alan şenlik, Dubai ’nin espor ve reyin için en iyi bölgesel merkez olma konumunu daha da güçlendiriyor. Bölgenin, dünyanın en süratli gelişen reyin pazarlarından biri haline gelmesiyle beraber DEF, espor ve etkileşimli cümbüş işletmeleri için bir servet oluşturan ve dünyanın dört bir yanından espor meraklılarının son reyin tecrübesinin neşesini çıkardığı bir faallik. DEF ’in geri dönüşü, birden çok mobil ve dijital platformda ivme kazanarak Dubai ’nin espor ve reyin için geniş pazar potansiyelinden yararlanmasına ve yeni nesil espor ve reyin sanayisi becerilerine esin vermesine takviyeci olacak.” biçiminde konuştu.  

Dubai Espor ve Oyunlar Şenliği kapsamında ayrıca, Pocket Gamer Connects aktifliklerini idareyen Steel Media LTD ve PG connects işbirliğinde ikinci GameExpo Zirvesi yapılacak. Zirve, DFRE ’nin ev sahipliğinde Dubai ’nin beynelmilel reyin sanayisinin en süratli gelişen bölgesi olduğunu vurgulayacak. Metaverse, AI ve Web3 ’deri yeni teknolojiler, geliştirmedeki en son teknikler ve trendler, fintech ve para kazanma gibi reyin sanayisinin karşı karşıya olduğu acil mevzular ve MENA pazarının eşi görülmemiş gelişmesi hakkında kavgalar yapılacak.

Zirvede 100 ’den fazla konuşmacı katılırken, kavgalar, sohbetler ve atölye çalışmaları da gerçekleştirilirken, Global Trendler, Bana Parayı Göster Show Me the Money, Sihrime Yolu The Growth Track, Espor İnovasyonu, Geliştirici Vasıta Kolisi Developer Toolkit, Olağanüstü Kızılderililer Incredible Indies, Canlı Ops Görünümü Live Ops Landscape, Monetize Monetiser, Eğitim ve Ekosistem ve Reyin Sektörü 101 başlıklarında aktiflikler yer alacak. 

GameExpo Summit 2023, sektördeki insanlara ağlarını genişletmeleri ve dünyanın her yerinden ve sanayi ekosisteminin tüm alanlarından profesyonellerle tanışmaları için eşsiz bir fırsat sunuyor. Geçen seneki zirvede, 70 ’den fazla ülkeden 600 ’nam üzerinde katılımcı ve 66 firmayla büyük bir zafer elde ederken, Birleşik Arap Emirlikleri Suni Akıl Devlet Bakanı Omar bin Sultan Al Olama, Dubai Culture Sanat ve Edebiyat CEO ’su Dr. Saeed Kharbash, Binance Global İş Geliştirme Direktörü Ahmed Tehemar ve alanındaki en iyi pek çok ad konuşmacı olarak yer aldı.

Dubai Espor & Reyin Şenliği ve GameExpo Summit 2023, sektördeki insanlara erken dahil olmaları ve doğru irtibatları kurmaları için müthiş bir fırsat sağlayacak. Süratli gelişen sektör Süratli gelişen bir sektör ve reyin harcayıcı tabanına sahip olan MENA pazarı, reyin sanayisinin en süratli gelişen segmentini temsil ediyor. Şenlik ve zirve, sektördeki en iyi yerel ve küresel maharetleri ve beyinleri bir araya getirmenin yanı gizeme dünyadaki en yeni ve en büyük oyunlardan kimilerinin neşesini çıkarmak için oyuncuları da sürükleyecek.

 

Kaynak: BYZHA Beyaz Haber Ajansı