Dünyaya İlham Verin: HUAWEI 2023 Global Xmage Yarışması Başladı

PAYLAŞ
Dünyaya İlham Verin: HUAWEI 2023 Global Xmage Yarışması Başladı
  • 0
  • 0
  • 4 dakika da oku
  • +
  • -

Huawei tarafından tertip edilen HUAWEI Xmage Müsabakası ’nı 2023 ’ü resmen başlattı. Huawei ’nin uslu telefon resimciliğinde muhteşemlik için sarih platformu olan senelik müsabaka, dünyanın dört bir yanından Huawei makineleriyle çekilen harika resim ve videolarla tutulan ilham ve yaratıcılığı kutluyor.

2017 ’den bu yana, 170 ’deri fazla ülke ve bölgeden kullanıcılar senelik müsabakaya katıldı ve bugüne kadar takribî 4 milyon müracaat yapıldı. Huawei XMAGE Ödülleri, dünyanın dört bir yanındaki insanların bakış açılarından insanlık tarihinin bir parçasını kapsayan kendi başına bir kültürel rezerv haline geliyor.

Tut ve İlham Ver: XMAGE Ödülleri için Yeni Bir Doğrultu

Bu seneki XMAGE Ödülleri, sıradan veya profesyonel, her yerdeki resimcilerin resimlerinde ilham aramalarını istiyor. Tüm resim ve resimcilik meraklılarına, resimcilik stillerine liderlik etmeleri ve ilham patlamalarını tutmaları için kendi başlarına birer yaratıcı olma bahtı veriyor.

İsminin arttaki vizyon gibi, XMAGE Ödülleri de resim sanatında ilham ve yeniliği yine merkeze alıyor. Huawei ’nin patentli Görüntüleme Araştırma ve Geliştirme kolu XMAGE ’in ismini taşıyan ödül, Huawei ’nin mobil görüntüleme alanındaki aralıksız atılımlarını ve vaatlerini temsil ederek küresel harcayıcılar için eşsiz, mucizevi ve sevinçli bir mobil resimcilik tecrübeyi sunuyor.

2022 senesinde piyasaya sürülen XMAGE markası, resimcilikte optik sistem, mekanik yapı, görüntüleme teknolojisi ve görüntü harekâta üzerine odaklanıyor. XMAGE ’in dört ayağı da artık katılımcıların tecrübeleyebileceği ve test edebileceği en yeni HUAWEI Mate 50 Pro ’nun Ultra Diyafram Kamerası ve HUAWEI P60 Pro ’nun Ultra Aydınlatma Telefoto Kamerası gibi Huawei ’nin en yeni uslu telefon kamera teknolojisinin esaslarını oluşturuyor.

Karanlıktaki Harikaları Tutmak için Yeni Gece Yürüyüşü Kategorisi

Bu seneki müsabaka, alttaki kategorilerle tonu tanımlamayı ve yaratıcılığa ilham vermeyi vurguluyor: Gece Yürüyüşü, Portre, Sanat ve Moda, Dış Mekan, Merhaba Hayat, Storyboard, Aksiyon ve Öykü Anlatımı. Bunlardan en yeni kategori olan Gece Yürüyüşü, kullanıcıları Huawei ’nin sektör lideri kamera özelliklerini kullanarak gece hayatının saklı harikalarını fotoğraflamaya teşvik ediyor.

Cazip Ödüller, Yeni Jüri Kadrosu ve Öbür Müsabaka Bilgileri

Bu sene, müsabakanın Türkiye kolunda 3 Genel Ödül sahibi seçilecek ve  her kategori başına 6 ödülden toplam 48 ödül sahiplerini bulacak. Genel klasman birincisine Huawei P60 Pro 12+512 model uslu telefon, ikinciye Huawei nova 10 Pro model uslu telefon, üçüncüye ise Huawei nova 10 uslu telefon ödülleri verilecek.

Müsabakanın evrensel kolunda ise öne çıkan müracaatlar 3 Büyük Ödül, 24 Kategori Birincisi, 27 İkincilik ödülü ve 5 Mansiyon ödülü verilecek. Kazananlar 10.000 Amerika Birleşik Devletleri dolarına kadar para ödülü alabilir.

Müsabakaya katılmak üzere yeni bir jüri azası kadrosu da bülten edildi. Bu kadroda değişik profesyonel bakış açılarına ve geçmişlere sahip beş tanınmış profesyonel jüri azası yer alıyor: Çin Resimciler Birliği Başkan Yardımcısı Chen Xiaobo; Çinli moda resimcisi Pei Tongtong; Portekizli manzara resimcisi Jose Ramos; Avustralyalı portre resimcisi Jessica Hromas; ve HUAWEI Harcayıcı İş Grubu Harcayıcı Taktiği Pazarlama Kısmı Başkan Yardımcısı Li Changzhu.

XMAGE Ödülleri Müracaatları 15 Ağustos 2023 tarihinde saat 23:59 ’da GMT+8 sona erecek. 4 Eylül 2023 tarihinde yerel ülke kazananları açıklanacak. 30 Eylül 2023 tarihinde de evrensel kazananlar açıklanacak.

Kullanıcılar, müracaatları için XMAGE Ödülleri 2023 üzerinden birleşik küresel müracaat kanalını ziyaret edebilir ve HUAWEI Topluluğu üzerinden girişlerini yollayabilirler. 18 yaşını doldurmuş, HUAWEI Topluluğu hesabı olan herkes müsabakaya katılıp, resim ve videolarını yollayabilir.

 

Kaynak: BYZHA Beyaz Haber Ajansı