E-ihracatın Geleceğine Yönelik İlham Verici Buluşma

PAYLAŞ
E-ihracatın Geleceğine Yönelik İlham Verici Buluşma
  • 0
  • 0
  • 3 dakika da oku
  • +
  • -

Dünyanın dört bir yanından e-ticaret sektörünün önde gelen adlarının toplandığı 10. World Ecommerce Forum başladı. İstanbul Fuar Merkezi ’nde tertip edilen faallik; e-ihracat sektörünün geleceği, yenilikçi teknolojiler ve küresel iş birlikleri gibi mevzuları ele alarak sektörün hissedarlarına ilham verici bir platform sunuyor. Faallikte Platin Sponsor olarak yer alan ShipEntegra CEO ’su Ali Ceylan yaptığı açıklamada, e-ihracatın coşku verici dünyasında etkin rol oynayan servis sağlayıcılar, satıcılar, üreticiler ve lojistik işletmelerinin değişik kültürler ve ülkeler arasında bir köprü inşa ederek, e-ihracatın gelişmesine katkı sağladıklarını belirtti.

Avrupa ’nın en büyük e-ticaret ve e-ihracat faalliği olan WorldEF, “E-ihracatın Yeni Asrı ’ temasıyla İstanbul Fuar merkezinde ziyaretçilerini ağırlamaya başladı. 41 ülkeden konuşmacıların ve ziyaretçilerin 3 gün süresince ağırlanacağı faallikte, profesyonellerin konuşmaları, keynote sunumlar, oturumlar, çalıştaylar ve öteki seanslarla ekosistemdeki son trendler, en yeni uygulamalar ve yenilikler gündeme getirilecek. Yaptığı ehemmiyetli yatırımlarla sektöre doğrultu veren ShipEntegra da 10. antre G18 numaralı stantta yerini aldı. ShipEntegra standının yanı gizeme markanın yeni projesi PrinWork ise 9. antre P18-P20 numaralı stantta ziyaretçilerini ağırlayacak.

Dünya Ticaretinin Yüzde 43 ’şana Bütün Entegrasyon 

Dünya genelinde e-ticaret hacmine baktığımızda, e-ihracat kutularının yüzde 43 ’şanın yerel posta servisleri tarafından sevk edildiğini belirten ShipEntegra ve PrinWork CEO ’su Ali Ceylan, “Bu sebeple, ShipEntegra olarak dünya ticaretinin yüzde 43 ’şanı oluşturan yerel posta servislerine ShipEntegra World Wide Standart servisimizle 41 ülkede entegre olarak Türkiye ’deki e-ihracat alıcılarına hizmet veren ilk ve tek lojistik posta ağını kurduk. Ayrıca, Amerika ’da e-ticaretin en çok yapıldığı eyaletlerde işlem merkezleri kurarak express süratinde ekonomi servisimizi Türkiye ’de bir ilke imza atarak sunmaktayız” dedi.

e-İhracat Lojistiğinde Suni Akıl ile Yeni Bir Yarıyıl Başlatacağız

Bundan sonraki motivasyon kaynaklarından birinin de e-ihracatın tabana dağılması noktasında satış ve satış evveli süreçlerde dijital bir köprü olmak olduğunu belirten Ceylan, “Yakın tarihte suni akıl ile alakalı devrim kalitesinde olacak ve e-ihracat teşebbüsçüsünün de en büyük meselelerine çözüm olacağını düşündüğümüz bir projemizi yaşama geçireceğiz. Zira bizler suni akıl ile beraber e-ihracatın daha süratli biçimde yükseleceğini öngörüyoruz” açıklamalarında bulundu.  

E-ticaretin ve e-ihracatın en ehemmiyetli ayaklarından biri lojistik süreçlerdir. ShipEntegra olarak dünyanın önde gelen satış kanallarını tek bir ekranda topladıklarını belirten Ceylan, “Türkiye ’nin rastgele bir noktasından dünyanın rastgele bir noktasına hudut ötesi ticaretin lojistik ve gümrük süreçlerini tek bir tuşla idaremelerini sağlayan Türkiye ’deki ilk teknoloji odaklı dijital lojistik platformu olarak hizmet veriyoruz. Ayrıca, iş ortaklarımıza ShipEntegra ’yı kendi sistemlerine entegre etme ihtimali tanıyan API sağladık. Teknoloji ve lojistik alanında daha da yenilikçi çözümler sunarak, Türkiye ’nin evrensel pazardaki rekabet eforunu artırmayı amaçlıyoruz” dedi.

 

Kaynak: BYZHA Beyaz Haber Ajansı