EA Sports ve CONMEBOL, EA SPORTS FC için uzun süreli bir anlaşma imzaladı

PAYLAŞ
EA Sports ve CONMEBOL, EA SPORTS FC için uzun süreli bir anlaşma imzaladı
  • 0
  • 0
  • 2 dakika da oku
  • +
  • -

EA Sports ve CONMEBOL uyuşmasının yenilenmesiyle beraber kadınlar Libertadores kupasının da dahil olduğu CONMEBOL ligi FC ’de yer alacak.

Güney Amerika ’daki dünyanın en daha önceki kıtasal futbol federasyonu ve futbol idare uzvu olan CONMEBOL ve EA Sports, uzun seneler sürecek olan, tarihi olarak nitelendirilebilecek bir ortaklık uyuşması duyurdu. Bu ortaklıkla beraber CONMEBOL, EA Sports ’un resmi spor oyunu ortağı haline geldi. Yapılan uyuşma, Güney Amerika ’daki futbol fanatiklerinin CONMEBOL Libertadores, CONMEBOL Sudamericana, CONMEBOL Recopa ve CONMEBOL eLibertadores gibi liglerle eşsiz bir deneyim yaşamalarını sağlayacak.

EA SPORTS FC Marka Başkan Yardımcısı David Jackson, “Oyunun esasında yer alan orijinallik, EA SPORTS FC oyuncu tecrübesinin merkezinde yer alıyor ve CONMEBOL ile yenilenen ortaklıkla beraber, Güney Amerika futbolunu büyük bir heyecanla kutluyoruz” dedi ve ilave etti: “Federasyon ortaklarımız, dünya çapındaki taraftarlar için yenilikçi ve büyüyen bir futbol platformu oluşturmanın en ehemmiyetli oyuncuları ve CONMEBOL ’un futbolun geleceğine ait vizyonumuzu EA SPORTS FC ile geliştireceğine inanıyoruz.”

CONMEBOL Ticaret ve Pazarlama Direktörü Juan Emilio Roa ise, “EA SPORTS ile ortaklığımızın yenilendiğini duyurmaktan coşku dinliyoruz. Onların dayanağı, futbol karşılaşmalarına ulaşımı küresel ölçekte genişletmede tesirli olacak” laflarına yer verdi.

EA SPORTS, aynı zamanda CONMEBOL kadınlar Libertadores kupasının resmi sponsoru olarak Güney Amerika ’da futbolda cinsiyet denkliğini teşvik etme yolunda ehemmiyetli bir adım atmayı tasarlıyor ve kadın futbolunu destekleme mevzusundaki kararlılığının altını çiziyor.

 

Kaynak: BYZHA Beyaz Haber Ajansı