Ege Üniversitesi standı TEKNOFEST Ankara'da yoğun ilgi görüyor

PAYLAŞ
Ege Üniversitesi standı TEKNOFEST Ankara'da yoğun ilgi görüyor
  • 0
  • 0
  • 3 dakika da oku
  • +
  • -

Havacılık, Uzay ve Teknoloji Şenliği TEKNOFEST Ankara ’da Ege Üniversitesi standı yoğun alaka görüyor. Dünyanın en büyük Havacılık, Uzay ve Teknoloji Şenliği TEKNOFEST, Ankara Etimesgut Havalimanı ’nda kapılarını ziyaretçilerine açtı. Ege Üniversitesi standı teknoloji meraklılarının yoğun alakasının yanı gizeme, özel ve kamu müesseselerinin temsilcileri tarafından da ziyaret ediliyor.

Ege Üniversitesi standına gösterilen yoğun alakadan memnuniyet dinlediklerini ifade eden Rektör Prof. Dr. Necdet Budak, “Üniversitemizin hissedarları arasında yer aldığı TEKNOFEST organizasyonu yenilikçi teknolojinin geliştirilmesi mevzusunda başat rol üstleniyor. Hem milli hem beynelmilel boyutta işlevi bulunan şenliğin sürdürülebilir hale geldiğini her geçen gün büyüyerek ilerlediğini müşahede ediyoruz. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ’ın liderliğinde başlatılan Ulusal Teknoloji Hücumu vizyonunun bir göstergesi olan TEKNOFEST organizasyonun cemiyetin tamamı tarafından sahiplendiğini onurla izliyoruz. TEKNOFEST Ankara, Cumhuriyetimizin 100 ’şancı senesinde ‘Sen Geleceksin ’  mottosu ile tertip ediliyor. Başkentimizde kapılarını açan dünyanın en büyük şenliğinde, bütün denkliğe sahip, talebe odaklı, atıştırma üniversitemizin standı bilim ve teknoloji meraklıları tarafından yoğun alaka görüyor.  Talebe ve öğretim abonelerimizden oluşan güçlü ekiplerimiz, yenilikçi projelerini ziyaretçilere anlatıyor” diye konuştu.

“Bilimsel ekosistemimizin çıktılarını ulusumuzla buluşturuyoruz”

Ege Üniversitesinin fuara özel çalışma gurupları kurarak hazırlandığını ifade eden Rektör Prof. Dr. Necdet Budak, “Bu yıl güçlü bir takımla burada yerimizi aldık. 64 ekibimizden 23 ’ü finallerde müsabaka hakkı kazandı. Bilimsel ekosistemimizin çıktılarını hem bilim dünyası ile hem de ulusumuzla buluşturuyoruz. Üniversite üst yönetimi olarak bundan evvelki organizasyonlarda olduğu gibi bu faallikte de gençlerimizi yalnız bırakmıyor coşkularına ortak oluyoruz. Ülkemizin en köklü yükseköğretim müesseselerinden birisi olarak Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde belirlenen, ülkemizin bilim ve teknoloji siyasetlerinin yol haritasını ortaya koyan Ulusal Teknoloji Hücumu vizyonuna başta talebelerimiz ve akademisyenlerimiz olmak üzere tüm birimlerimiz ve hissedarlarımızla sürekli katkı sunmaya gayret ediyoruz, araştırma geliştirme ve inovasyon çalışmalarımızı artırarak sürdürüyoruz.  Kaliteli çalışmaları ile yarışan üniversitemiz ekipleri başta olmak üzere tüm takımlara başarılar diliyorum” dedi.

 

Kaynak: BYZHA Beyaz Haber Ajansı