Ege Üniversitesinden TEKNOFEST – Ankara çıkarması

PAYLAŞ
Ege Üniversitesinden TEKNOFEST – Ankara çıkarması
  • 0
  • 0
  • 4 dakika da oku
  • +
  • -

Ege Üniversitesinin hissedarı olduğu Türkiye ’nin en büyük teknoloji şenliği TEKNOFEST, Etimesgut Havaalanı ’nda teknoloji ve bilim meraklılarını ağırladı. Beş gün boyunca ülkenin dört bir yanından ziyaretçilerin akın ettiği dünyanın en büyük Havacılık, Uzay ve Teknoloji Şenliği TEKNOFEST ’te Ege Üniversitesi standı yoğun alaka gördü.  Stantta Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak Egeli gençleri yalnız bırakmadı.

  Dünyanın en büyük Havacılık, Uzay ve Teknoloji Şenliği TEKNOFEST Ankara ’da  muhtelif faallikler ile sona erdi. Türkiye Teknoloji Ekibi Vakfı T3 ve Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı yürütücülüğünde, Türkiye ’nin ulusal teknoloji ekosisteminde kritik rol oynayan bakanlıkların, başkanlıkların, kamu ve özel sektör kuruluşlarının, akademik müesseselerin ve medya işletmelerinin de aralarında bulunduğu 125 müesseseyle hakikatleştirildi. YÖK Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar, TEKNOFEST Ankara ’da Ege Üniversitesi bilim ve teknoloji temalı standını ziyaret ederek talebelerden ve öğretim personellerinden projeleri ile alakalı balaka aldı.

“TEKNOFEST müsabakalarında çıta her seferinde daha yukarıya çıkıyor”

YÖK Başkanı Prof. Dr.  Özvar, Ankara Etimesgut Havalimanı ’nda tertip edilen TEKNOFEST Ankara ’ya katılan üniversitelerin stantlarında sergilenen çalışmaları araştırdı. Ege  Üniversitesi standını da ziyaret eden YÖK Başkanı Prof. Dr.  Özvar ’a,  Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak eşlik etti. Egeli akademisyen  ve talebelerden projeleri hakkında balaka alan Prof. Dr. Özvar,  proje takımlarıyla hatıra resmi de sürükletti.

YÖK Başkanı Prof. Dr.  Özvar, “Ülkemizin bilim, sanayi ve teknolojide gelişimini sahneleyen TEKNOFEST ’te stantları dolaşırken  Türkiye Asrı ’nı inşa edecek gençlerimizin, talebelerimizin bilim ve teknolojiye olan alaka ve becerisine bir kere daha tanık olduk. TEKNOFEST müsabakalarında çıtanın her seferinde daha yukarıya çıktığını gözlemliyoruz. Üniversitelerimizin teknolojinin en ehemmiyetli alanlarında her sene üzerine bir şeyler koyarak daha hoş mahsuller ortaya koyduklarını görüyor ve onlarla gurur ediyoruz” dedi.

 

“Türkiye Asrı ’nı, Yüksekokulun Asrı yapmak için var eforumuzla çalışacağız”

Ege Üniversitesi standının yoğun alaka görmesi ve YÖK Başkanı Prof. Dr. Özvar ’ın ziyaretinden dinlediği memnuniyeti dile getiren Rektör Prof. Dr. Necdet Budak, “Ülkemizin Ulusal Teknoloji Hücumu vizyonuna liderlik eden, Gençlerimize her zaman güvenen Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ’ın da katılarak onurlandırdığı, üniversitemizin hissedarı olduğu teknoloji şenliğimiz çoşkuyla ve yoğun bir katılımla sona erdi. YÖK Başkanımız Sayın Prof. Dr. Erol Özvar, TEKNOFEST Ankara ’da Üniversitemiz standımı  ziyaret ederek talebelerimizden projeleri ile alakalı balaka aldı. Üniversitemizde oluşturduğumuz bilimsel ekosistemin çıktılarını Ülkemizin Ulusal Teknoloji Hücumu olan TEKNOFEST ’te  sergilemek ve beğeni alması bizler için onur ve onur verici.  YÖK Başkanımız Sayın Prof. Dr. Erol Özvar öğretmenimizde standımızı ziyaret ederek bizleri onurlandırdı. Kendisine yaptığımız çalışmalar hakkında balakalar verdik. Üniversitemizde  yaşama geçirdiğimiz  ekosistem ile Türkiye ’nin Ulusal Teknoloji Hücumuna katkı vererek, bilim ve teknoloji geliştiren kaliteli insan eforu yetiştirmeye  devam edeceğiz. Bütün bağımsız, Güçlü Türkiye ’nin aydınlık yarınları için Türkiye Asrı ’nı,  Yüksekokulun Asrı yapmak için var eforumuzla çalışacağız” dedi.

 

Kaynak: BYZHA Beyaz Haber Ajansı