Enerjisa Enerji, işlemlerini daha hızlı ve kolay hale getirebilmek için mobil uygulamasını yeniledi

PAYLAŞ
Enerjisa Enerji, işlemlerini daha hızlı ve kolay hale getirebilmek için mobil uygulamasını yeniledi
  • 0
  • 0
  • 5 dakika da oku
  • +
  • -

İnsan ve teknolojiyi odağına alarak daha uslu ve yeşil bir dünyaya katkı sunmak için projeler üreten Türkiye ’nin lider elektrik dağıtım, perakende satış ve alıcı çözümleri firmayı Enerjisa Enerji, alıcılarının yaşamlarına değmeye devam ediyor. Enerjisa Enerji, alıcı hizmet kanallarından olan Enerjisa Mobil uygulaması ve Enerjisa Online Hizmetler Merkezinin tasarım ve altyapısını tamamen yenileyerek alıcılarının hizmetine yine sundu.  Bu sayede online operasyonların çok daha süratli ve kolay hale gelmesi ile etkin kullanıcı rakamının iki katına çıkması kastediliyor.

Türkiye ’nin lider elektrik dağıtım, perakende satış ve alıcı çözümleri firmayı olan Enerjisa Enerji, dijital mutasyon ve teknoloji yatırımı mevzusunda da sektöre misal uygulamalar geliştirmeye devam ediyor. Enerjisa Enerji ’nin 3 milyonun üzerinde indirilme sektördeki rekoru elinde bulunduran mobil uygulamasını titizlikle çalışarak yeni uygulama geliştirirken, online operasyonların hakikatleştirilebildiği websitesini de yeni suratıyla alıcılarının kullanımına sunuyor. Enerjisa Enerji alıcıları yeni azalık, azalık iptali dahil tüm elektrik harekâtlarını, Online Hizmetler Merkezi ve uygulama mağazalarından fiyatsız olarak indirilebilen Enerjisa Mobil üzerinden bitirebiliyor.

Online Hizmetler Merkezi ve Enerjisa Mobil uygulaması ile Enerjisa Enerji alıcıları zamandan tasarruf ederek diledikleri zaman diledikleri yerden bir hayli operasyonu gerçekleştirebiliyor. Bu uygulama kullanıcılara tek tıkla aza olabilme, azalıktan fatura ödemeye buluşmadan müracaata kadar tüm harekâtlarını kolaylıkla bitirebilme imkânı sunuyor. 

 

Yenilenen uygulama ve Online Hizmetler Merkezi yeni özellikleri de birliktesi getiriyor. 

Enerjisa alıcıları yeni uygulama ve Online Hizmetler Merkezi aracılığıyla artık anlık elektrik kesintisini bölgesindeki alakalı dağıtım işletmesine iletmek üzere ön müracaatta bulunabilecek ve alakalı dağıtım firmayı tarafından yayınlanan tasarılı kesintileri uygulama üzerinden kolayca takip edebilecek. Azalık ve tahliye operasyonu yaptırmak isteyen alıcılar, yenilenen Enerjisa Mobil ve Online Hizmetler Merkezi ’nde bu harekâtlarını daha önceki uygulamaya mukayeseyle yüzde 45 daha süratli reelleştirerek yalnızca birkaç dakika içinde bitirebilecek.Türkiye ’nin enerji mutasyonuna liderlik eden Enerjisa, yenilenen dijital kanalları ile alıcılarının enerji harcamalarına da olanak sağlıyor. Alıcılar yenilenen bu kanallar ile fatura bildirimlerini faturalar oluştuğu anda alabilecek; elektrik tüketimlerini grafikler üzerinden araştırabilecek ve yaşadıkları bölgedeki kullanıcılarla kendi tüketimlerini karşılaştırabilecek. Yenilenen  uygulama ve Online Hizmetler Merkezi aracılığıyla yalnızca birkaç dakika içinde müracaat oluşturulup neticeyi takip edilebilecek. Ayrıca alıcıların profillerini şahsileştirebilme ve kontrat hesap numarası ile yakınlarının faturasını ödeyebilme özellikleri de hizmete sunuluyor. 

Yenilenen dijital kanalları ile alakalı görüşlerini aktaran Enerjisa Perakende Satış Firmaları Genel Müdürü Ersin Esentürk, “Enerjisa Enerji olarak 14 şehirde 22 milyondan fazla kullanıcıyla Türkiye ’nin yüzde 25 ’ine hizmet veriyoruz ve son 10 senede yaptığımız teknoloji yatırımları sayesinde bugün sektörde lider konumdayız. Online Hizmetler Merkezi ve Enerjisa Mobil uygulaması ile azalık yaptırma ve azalık iptali hizmetlerini dijital etrafa taşıyarak, zaman ve kaynakların kullanımı noktasında ehemmiyetli bir tasarruf sağladık. Ayrıca alıcılarımız hizmetlerimize müteveccih arz ve geri bildirimlerini de online olarak bizimle paylaşabiliyorlar. En ehemmiyetlisi, alıcılarımız fiziki kanalları ziyaret etmeden konutlarının konforunda fatura analiz, ödeme harekâtları, azalık harekâtları ve öbür arzlarının yanı gizeme alakalı dağıtım firmayı tarafından yayınlanan tasarılı kesintilerin takibini de kolayca online kanallarımıza reelleştirebiliyor.

Alıcı geribildirimlerinden yola çıkarak büyük özveriyle yazılım sürecini bitirdiğimiz, tamamen bugünün dünyasına, trendlerine uygun olarak uzman takımlarla planladığımız Online Hizmetler Merkezi ve Enerjisa Mobil uygulamasını alıcılarımızın hizmetine Haziran 2023 tarihinde sunduk. Enerjisa Mobil, her gün büyüyen yapısıyla, daha fazla operasyon için hizmet vermeye devam ediyor. Alıcılarımızın uçtan uca yanılgısız bir tecrübe yaşamalarını sağlayarak memnuniyetlerini daha da artıracağımıza ve kullanıcı rakamını iki katına çıkaracağımıza inanıyoruz.” dedi.

Online Hizmetler Merkezi ve Enerjisa Mobil uygulamasının yenilenen suratı ile kampanyalardan ve yeniliklerden haberdar olmak isteyen kullanıcılar, bu bilgileri ve fatura bilgilendirmelerini almak için uygulama bildirimlerini sarih vazgeçebilir.

 

Kaynak: BYZHA Beyaz Haber Ajansı