ESET'ten fark yaratan sonuçlar

PAYLAŞ
ESET'ten fark yaratan sonuçlar
  • 0
  • 0
  • 5 dakika da oku
  • +
  • -

ESET performans ve makûs emelli yazılımlara karşı koruma testlerinde birinci olarak Advanced+ mükâfatlarını aldı.

Dijital güvenlikte dünya lideri olan ESET, gelişmiş çok tabakalı güvenlik yazılımı ESET Internet Security ’nin, AV-Comparatives tarafından en son tertip edilen Makûs Emelli Yazılımlara Karşı Koruma Testi ve Performans Testi ’nde prestijli Advanced+ mükâfatlarını aldı. Bu mükâfatlar, ESET ’in mucizevi performansını ve kullanıcıları makûs emelli yazılım tehditlerine karşı koruma mevzusundaki eforunu gösteriyor. 

Mucizevi neticelere imzalaydı 

ESET Internet Security de dahil olmak üzere 16 tedarikçinin bir hayli mahsulü, sisteme makûs emelli dosyalar yüklenerek Makûs Emelli Yazılımlara Karşı Koruma Testine girdi. Test, ağ sürücüleri, USB ’ler gibi vektörleri ve diskte makûs emelli yazılımların bulunduğu senaryolardan oluşuyordu. Kapsamlı test seti, kullanıcıların reel dünyada karşılaştığı tehditleri temsil eden 10.015 yeni ve yaygın makûs emelli yazılım misalinden oluşuyordu. ESET Internet Security, makûs emelli yazılıma karşı koruma mevzusunda %99,9 gibi mucizevi bir  oran elde etti. Ayrıca, test raporunda antivirüs yazılımlarının dosya idrak etme hünerlerinin orijinalliğini değerlendiren bir yanlış alarm testi de yer aldı. ESET Internet Security özellikle sıfır yanlış alarm ile hatasız bir performans sergileyerek güvenilirliğini ispatladı. Legal dosyaları ve potansiyel makûs emelli yazılım tehditlerini tesirli bir biçimde kabiliyetini de sergiledi.

En son yapılan Performans Testinde, her ikisi de güvenlik mahsulü olarak adlandırılan “Antivirüs” ve “İnternet Güvenliği” harcayıcı mahsulleri teste tabi yakalandı. Neticeler, bir güvenlik mahsulünün 16 tedarikçinin test edilen öbür güvenlik mahsulleriyle karşılaştırıldığında sistem performansı üzerindeki tesirini gösteriyor. Performans Testinde muhtelif değerlendirmeler yapılıyor ve bu testlerden elde edilen neticeler genel Tesir Puanını ortaklaşa oluşturuyor. Mahsulün asgari kaynak kullanımı bereketliliğini test etmek için dosya kopyalama, arşivleme, yükleme, uygulama başlatma, dosya indirme ve web sitelerinde dolaşma gibi değişik rutin harekâtlardaki performans tesiri değerlendiriliyor. Mahsuller neticelerin ortalamasına göre Yavaş, Vasat, Süratli ve Çok Süratli olarak sınıflandırılıyor. Ayrıca teste, sektörde kabul gören PC Mark nitelik testi standartları da uygulandı ve test makinesinde rastgele bir güvenlik yazılımı olmadan 100 üzerinden PC Mark puanı verildi. Özellikle PC Mark değerlendirmesinde ESET Internet Security 98.4 puanla doruğa çıkarak, çözümün reel yaşamda aktif olarak kullanılmasını ve genel performansını vurguladı. 

ESET Internet Security, bu titiz değerlendirmede hem Makûs Emelli Yazılımlara Karşı Koruma hem de Performans Testlerinde üstün galibiyet gösterdi. Bu mucizevi puan, ESET Internet Security ’yi 16 tedarikçinin mahsulleri arasında ilk sıraya yerleştirdi. 

ESET Harcayıcı ve IoT Bölüm Başkan Yardımcısı Mária Trnková bu mevzuda şunları söyledi: “ESET olarak, güvenlik mevzusundaki büyümeleri kesintisiz izleme ve gelişmiş çözümler sunma kararlılığımız devam ediyor. Her türlü makûs emelli yazılım tehdidine karşı en iyi mobil çok tabakalı gözetmemiz olan ESET Internet Security, interneti alışveriş, bankacılık, iş ve bağlantı için faal olarak kullanan, mahremiyetine umursayan çağdaş kullanıcılarımıza dayanakçı oluyor. Bu sebeple, dünyanın önde gelen bağımsız güvenlik test kuruluşlarından AV-Comparatives tarafından Makûs Emelli Yazılımlara Karşı Koruma Testi ve Performans Testi ’nde Advanced+ mükâfatlarını almaktan coşku dinliyoruz. Bu galibiyet, kullanıcılarımıza harikulade koruma sağlamak için temel ESET teknolojilerimizi kesintisiz geliştirerek, bitmek öğrenmeyen bedelli çözümler arama gayretimizin bir delilidir. Kullanılabilirlik özelliğinden ödün vermeden, en üst düzey koruma sağlayan güvenlik çözümleri sunma kararlılığımız devam ediyor.”

ESET Internet Security

ESET Internet Security, reel anlamda entegre bilgisayar güvenliğinde yeni bir yaklaşımı temsil ediyor. ESET LiveGrid® tarama motorunun en son versiyonu, özel Güvenlik Duvarı ve Antispam modülleriyle beraber bilgisayarınızı güvende yakalamak için sürat ve hassasiyetten faydalanır. Bilgisayarınıza hasar verebilecek ataklara ve makûs emelli yazılımlara karşı kesintisiz tetikte olan uslu bir sistemdir.

ESET Internet Security, maksimum koruma ile asgari sistem ayak izini birleştiren beceriksizsiz bir güvenlik çözümüdür. Gelişmiş teknolojisi, sistem performansını yasaklamadan veya bilgisayarı bozmadan virüsler, ajan yazılımlar, truva atları, solucanlar, reklam yazılımları, rootkitler ve öbür tehditlerin sızmasını önlemek için suni zekâ kullanır.

 

Kaynak: BYZHA Beyaz Haber Ajansı