Etisan Holding'den ödeme sistemleri ve dijital oyun sektöründe yeni atılım

PAYLAŞ
Etisan Holding'den ödeme sistemleri ve dijital oyun sektöründe yeni atılım
  • 0
  • 0
  • 2 dakika da oku
  • +
  • -

Ödeme Sistemleri alanında Türkiye ’nin lider kuruluşları arasında yer alan Etisan Holding beynelmilel bir iş birliğine imzalaydı.  Ödeme sistemleri alanında Türkiye ’nin lider kuruluşu olan Etisan Holding, Etisan Proje ismi altında İsrail ’in 1xHub şirketi ile ehemmiyetli bir iş birliğine imzalaydı. Bu proje ile Etisan Holding, özellikle Avrupa ’da yeni ülkelere açılma sürecinde çözüm ortağı olmayı amaçlıyor. 

Türkiye ’nin lider ödeme sistemleri ve bilişim firmayı Etisan Holding ile İsrail ’in yenilikçi dış kaynak, işe alım ve bordro çözümleri firmayı 1xHub ile arasında yeni bir uyuşma imza atıldı.

1xHub ile Etisan Holding ’e ait Etisan Proje Firmayı arasında imza atılan uyuşma, Türkiye ’nin yüksek eğitimli BT işgücü potansiyelinden daha fazla yararlanabilmeyi öngörüyor. Yeni ortaklığın, özellikle reyin geliştirme ve ödeme sistemleri yazılımları alanlarında yakın zamanda da meyvelerini vermeye başlaması bekleniyor. 

Uyuşmayı, İsrail ’in Ankara Büyükelçisi Irit Lillian ’ın şahitliğinde,   Etisan Holding İdare Heyeti Başkanı Mert Özgün ile 1xHub CEO ’su Eliran Sharon imza attı. 

Yapılan uyuşmada ayrıca Amerika Birleşik Devletleri, Kanada, İsrail, İngiltere ve Avrupa ’da bir çok start-up projesine büyük fonlar üzerinden hizmet veren 1xHub ’un Türkiye ’de genişlemeyi tasarladığı, paralelinde Etisan Holding kaynakları ile de özellikle Avrupa ülkelerinde daha fazla iş birliği yapılmasını Avrupa ’da derinleşmeyi öngören bir madde de yer aldı.

Projenin, Etisan Proje ile ilk ayağının Türkiye ’de başlayacağını belirten Etisan Holding İdare Heyeti Başkanı Mert Özgün; “Bu proje ile kısa vakitte, başta ödeme sistemleri ve dijital reyin alanı olmak üzere, dijital sektörün pek çok tabakasında bedelli hizmetler üretmeyi tasarlıyoruz.  Ağustos ayında ilk adımını yaşama geçirmeyi tasarladığımız bu projemizle ülkemizin bilişim sektöründe yetişmiş genç ve eforuna da istihdam sağlamayı kastediyoruz” dedi.

1xHub  firmayı ve Etisan Holding  olarak yaşama geçecek proje, bilişim hizmetleri sektöründe yazılım geliştirme hizmetinde kısa müddet içinde senelik 15 milyon Avro ’luk ihracat amaçlıyor.

Kaynak: BYZHA Beyaz Haber Ajansı