Evcil hayvanlarınız Pronet Plus Akıllı Video ile güvende

PAYLAŞ
Evcil hayvanlarınız Pronet Plus Akıllı Video ile güvende
  • 0
  • 0
  • 5 dakika da oku
  • +
  • -

Evcil hayvanlar ailemizin bir parçası ve onları güvende yakalama arzı hepimiz için geçerli. Arkadaşlarımıza tehlikesiz alanlar yaratmak için faydalanabileceğiniz kolay temkinler olsa da günümüzde evlerimizi veya iş yerlerimizi bütün anlamıyla gözetmek için müracaat ettiğimiz uslu güvenlik sistemleri dört ayaklı arkadaşlarımızı güvende yakalamak noktasında da bizi destekliyor.  Pronet Plus Uslu Güvenlik Otomasyon Platformu ’nun bir parçası olan Uslu Video, evcil hayvanlarınızı 7/24 uzaktan canlı izlemenizi sağlıyor. Riskli bölgeleri seçerek belirlemenize izin veriyor ve ufak arkadaşlarınızın o bölgelere giriş yaptığında size görüntülü bildirim iletiyor. Pronet alarm sisteminin evcil arkadaşlarınızı idrak etmeyen teknolojisi ise yanlış alarmları yasaklayarak hem sizin hem de can yoldaşlarınız için tehlikesiz olduğu kadar konforlu bir alan yaratıyor!

Son senelerde, ev sahipleri için evcil hayvanlarını ailelerinin çekirdek azaları olarak görmeleri daha yaygın hale geldi ve tıpkı evlerimiz ya da iş yerlerimiz gibi patili arkadaşlarımızın güvenlik tasarılamasına dahil edilmesi gereği öne çıktı. Artan rakamda çalışan erişkin, işteyken evcil hayvanlarını uzun müddet terk etme mevzusunda kendilerini makûs seziyor. Artık daha fazla insan gün süresince arkadaşlarını hakimiyet faktörün yollarını arıyor. Dünyada bu tip gereksinimleri de koruyarak üretilen uslu güvenlik teknolojileri ise sadece evlerimizin güvenliğini sağlamayı değil, çoklu marifetlerinin uzantısı olarak evcil hayvanlarınızı gün süresince hakimiyet etmemizi de muhtemel hale getiriyor. Ülkemizin lider güvenlik işletmeyi Pronet ’in Türkiye ’de bir ilk olarak geliştirdiği Pronet Plus Uslu Güvenlik Otomasyon Platformu ’nun  parçası olan Uslu Video;, ufak arkadaşlarınızı 7/24 canlı olarak dilediğinizin yerden izlemenizi sağlıyor. Sistem, arkadaşlarınız evvelden tanımladığınız seçili alanlara girdiğinde cep telefonunuza gelen video kliple size haber veriyor. Pronet alarm sisteminin evcil arkadaşlarınızı idrak etmeyen teknolojisi ise yanlış alarmları yasaklayarak hem sizin hem de can yoldaşlarınız için tehlikesiz olduğu kadar konforlu bir alan yaratıyor!

Evinizdeki gözünüz: Uslu Video 

Peki bu teknoloji nasıl çalışıyor? Uslu Video ’nun sanal alan belirleme özelliği ile evinizde kaideler oluşturulabiliyor; riskli veya girilmesini istemediğiniz alanları belirleyerek özel video kayıtları alabiliyorsunuz. Evcil hayvanınız risk talep edebilecek olan ve sizin tarafınızdan özel olarak tanımlanan sanal alana girdiğinde cep telefonununuza gelen görüntülü bildirim sayesinde vaziyetten anlık haberdar olmanızı sağlıyor. Misalin evdeki patili arkadaşınız taralı alandaki bir kabloyu ısırdığında ya da prizle riskli bir şekilde oynadığında aldığınız bildirim sizi görüntülü olarak bilgilendiriyor. Aynı zamanda sistem, video tahlil ile insan, hayvan veya taşıt ayırt ederek zorunlu olanları kaydolabiliyor. Bu özellik sayesinde, misalin, kapının önünde hırsızlık gibi insan kaynaklı tehlikeli bir hareket olduğunda kaydolunan klipler bildirim olarak yeniden cep telefonunuza geliyor ve evcil hayvanınızın hasar görme tehlikesinin önüne geçiliyor. 

Ayrıca Uslu Video, size evlerinizde ya da iş yerlerinde hakimiyet altına almak istediğiniz tüm alanları  7/24 canlı olarak izleme ödünü tanıyor. Uslu Video ’nun canlı video izleme özelliği sayesinde evde bulunan evcil hayvanlarınızı ne zaman isterseniz cep telefonundan görebiliyorsunuz. Hareketle tetiklenen kamera sayesinde rastgele bir vaka anında alarm sistemi devreye giriyor, Pronet Alarm Haber Alma Merkezi civara 10 saniye içerisinde size erişiyor ve Uslu Video ile bildirim olarak sevk edilen 60 saniyelik videolar, alarmın neden faal hale geldiğini hakimiyet etmenizi sağlıyor.  

Elbette evcil hayvan güvenliği uzaktan hakimiyetle hudutlu değil. Elektronik güvenlik sistemleri sayesinde yangın, gaz firariyi, su baskını gibi vaziyetlere de en süratli biçimde müdahale ediliyor. Pronet Alarm Haber Alma Merkezi ’nin 365 gün sağladığı devamlı hizmet, profesyonel takım ve teknolojik altyapı bu tip acil büyümelerde bütün kapsamlı koruma salıyor. Rastgele bir risk anında Alarm Haber Alma Merkezi tarafından vasati 10 saniye gibi kısa bir müddet içinde aranıyorsunuz. Tarafından iletilen acil gidişatlara ve tüm çağrılara da anında cevap veren Alarm Haber Alma Merkezi, süreci son derece profesyonel bir biçimde yürütüyor. Böylece siz orada olmasanız bile eviniz ve içerideki canlı arkadaşlarınız 7/24 korunurken, gözünüz arkada kalmıyor.

 

Kaynak: BYZHA Beyaz Haber Ajansı