Fire Flux ESports, 3.5 Milyon TL ödüllü PMPL Avrupa Turnuvası'nda Şampiyon oldu

PAYLAŞ
Fire Flux ESports, 3.5 Milyon TL ödüllü PMPL Avrupa Turnuvası'nda Şampiyon oldu
  • 0
  • 0
  • 3 dakika da oku
  • +
  • -

 Infinix sponsorluğunda tertip edilen PUBG MOBILE Pro League PMPL şampiyonasına Türk ekipleri damga vurdu. Temsilcimiz Fire Flux Esports geçtiğimiz sene olduğu gibi ehemmiyetli bir zafer tutarak 3.5 milyon TL ödül havuzuna sahip turnuvanın şampiyonu oldu.

Dünyanın en popüler mobil oyunlarından biri olan PUBG MOBILE ’ın 8 – 11 Haziran tarihleri arasında Infinix sponsorluğunda tertip edilen PUBG MOBILE Pro League Avrupa bahar sezonuna Türk ekipleri damga vurdu. Temsilcimiz Fire Flux Esports büyük bir galibiyete daha imza atarak Avrupa şampiyonu oldu.

3.5 milyon TL ödül havuzu

Ülkemizden sekiz ekibin katıldığı ve 16 ekibin çaba ettiği turnuva kıran kırana maçlara sahne oldu. 3.5 milyon TL ödül havuzuna sahip ve dört gün süresince süren turnuvada 188 puan toplamayı başaran Fire Flux Esports, şampiyonluk kupasını bir kere daha Türkiye ’ye getirdi.

Kazandığı bu zafer ile Temmuz ayında tertip edilecek olan PUBG MOBILE World Invitational ’a PMWI katılım hakkı kazanan temsilcimiz ayrıca 25 bin dolarlık ödülü de kasasına koymuş oldu. 

Soulless, Kecth, Lutz ve Solkay ’dan oluşan kadrosuyla turnuvada harika bir performans sergileyen Fire Flux Esports, geçtiğimiz sene tertip edilen Avrupa Şampiyonası ’nda da şampiyonluk yaşamış ve göğsümüzü kabartmıştı. Geçtiğimiz sene Dünya Şampiyonası ’na giderek ülkemizi de temsil eden takım, sonbahar sezonunda ise ikinci olmayı muvaffak olmuştu.

Türk ekipleri turnuvaya damga vurdu

Turnuvada ülkemizi temsil eden espor ekipleri tuttukları galibiyetlerin yanı gizeme ehemmiyetli ödüller de kazandı. 157 puan toplayarak şampiyonayı 5. sırada bitiren Next Rüya, 11 bin 500 dolarlık ödülü kazandı. Bir öbür Türk temsilcimiz olan Regnum Carya Esports ise 153 puan toplayarak 7. sırada şampiyonayı tamamladı ve 7 bin 700 dolarlık ödülü elde etti. 

Temsilcilerimizden FUT Esports 10. sırada yer alarak 6 bin dolar, Ozarox Esports 11. sırada yer alarak 5 bin 500 dolar, Beşiktaş Esports 12. sırada yer alarak 5 bin dolar, Melise Esports 15. sırada yer alarak 3 bin 500 dolar ve BRA Esports ise 16. sırada yer alarak turnuvadan 3 bin dolar para ödülü ile dağıldı.

PMPL Avrupa Şampiyonası ’ndaki genel sıralama ve alınan puanlar ise şu biçimde;

Fire Flux Esports                    188 Puan Nexus Gaming                       169 Puan Gaimin Gladiators                  160 Puan MadBulls                                158 Puan Next Rüya                              157 Puan Excuse Me                             154 Puan Regnum Carya Esports         153 Puan ARR eSports                          135 Puan Major Pride                            134 Puan FUT Esports                           133 Puan Ozarox Esports                      131 Puan Beşiktaş Esports                    122 Puan SLY Europe                           112 Puan SBG                                       108 Puan Melise Esports                       95 Puan BRA Esports                          75 Puan

 

Kaynak: BYZHA Beyaz Haber Ajansı