GeForce RTX 4070, 14.999 TL'den Başlayan Fiyatlarla Piyasaya Sürülüyor

PAYLAŞ
GeForce RTX 4070, 14.999 TL'den Başlayan Fiyatlarla Piyasaya Sürülüyor
  • 0
  • 0
  • 5 dakika da oku
  • +
  • -

NVIDIA, yeni GeForce RTX 4070 GPU ’sunu 14.999 TL ’den başlayan maliyetlerle piyasaya sürüyor. NVIDIA yeni nesil GeForce RTX 40 tezsi GPU ’larla son teknoloji İsme Lovelace mimarisi ve DLSS 3 teknolojisini daha iyi bir tecrübe için oyuncuların ulaşımına sunuyor.

Buna ek olarak oyuncular hudutlu bir müddet için kampanya dahilinde olan bir GeForce RTX 40 Tezsi ekran kartı veya bu karta sahip  masaüstü bilgisayar satın aldığında Overwatch 2 Ultimate Battle Pass Koliyi ’ne de sahip olabilecek.

NVIDIA bugün ayrıca RTX Remix runtime ’ı sarih kaynak olarak kullandığını da duyurdu. NVIDIA Reflex yardımı alan oyunlar listesi de her geçen gün gelişiyor. Bu listeye en son ilave edilen reyin ise Counter – Strike 2 oldu.

13 Nisan itibariyle NVIDIA, NVIDIA İsme Lovelace Mimarisi ve devrim kalitesindeki DLSS 3 teknolojisine sahip GeForce RTX 4070 GPU ’sunu Türkiye ’de 14.999 TL ’den başlayan maliyetlerle oyuncuların ulaşımına sunuyor. GeForce RTX 4070 GPU ’suyla oyuncular en yeni oyunları 1440p çözünürlükte maksimum ayarlarla oynayabilirken, RTX süratlendirme ve yapay akıl taşıtları ile daha süratli içerik akışları oluşturabilecek.

GeForce RTX 4070, NVIDIA DLSS 3, NVIDIA Reflex, NVIDIA Game Ready Sürücüsü, RTX Video Super Resolution ve daha da aşırısı dahil olmak üzere NVIDIA RTX platformunun sunduğu teknojilerden faydalanıyor. DLSS 3 teknolojisine sahip GeForce RTX 4070 ’in, DLSS 2 teknolojisine sahip evvelki nesil RTX 3070 Ti ’ya mukayeseyle 1,7 kat daha süratli olmasıyla dikkatleri üzerine sürüklüyor. Ayrıca ananesel oyunlarda vasati %20 daha süratli olan GeForce RTX 4070 vasati reyin eforu tüketimini %23 eksiltiyor.

GeForce RTX 4070 ekran kartları, 13 Nisan ’da NVIDIA ’nın firma içi Founders Edition tasarımıyla seçkin perakendecilerin yanı gizeme stok saatli ve fabrika sürat aşırtmalı modelleri de dahil olmak üzere özel panolarda, ASUS, Colorful, Gainward, GALAX, GIGABYTE, INNO3D, KFA2, MSI, Palit, PNY ve ZOTAC gibi üst düzey kart sağlayıcılarından temin edilebilecek. GeForce RTX 4070 ekran kartları, dünya çapındaki en iyi sistem üreticilerinin masaüstü modellerinde de mevcut olacak.

Oyuncular GeForce RTX Satın Alarak Overwatch 2 Ultimate Battle Pass ’a Sahip Olabiliyor

NVIDIA ’nın GeForce RTX 4090, 4080, 4070 Ti ve yeni duyurulan 4070 grafik kartlarını ve bu kartlara sahip masaüstü bilgisayarları 8 Mayıs 2023 ’e kadar satın alan oyuncular, Overwatch 2 Ultimate Battle Pass ve ek olarak 40 dolar bedelinde 1.000 Overwatch 2 Coine sahip olabilecek.

Overwatch 2 Ultimate Battle Pass Kolisinin içerikleri:

4. Sezon Premium Savaş Bileti 2.000 adet Overwatch 2 Coinleri  20 Seviye Sıçrama Infinite Guard: 76 Efsanevi Kostümü Infinite Ace D.Va Epopesi Kostümü Infinite Airwings Silah Tılsımı 1.000 adet Ek Overwatch 2 Coini

NVIDIA RTX Remix Runtime Sarih Kaynak Ulaşımı

NVIDIA ’nın DirectX 8 ve 9 yardımlı sıradan oyunlara ışın izleme, NVIDIA DLSS ve yapay akıl ile geliştirilmiş dokular gibi RTX teknolojisi özellikleriyle yine tertip etmeye müteveccih yenilikçi, yeni mod oluşturma platformu RTX Remix ’in ehemmiyetli bir bileşeni sarih kaynaklı olarak bugün kullanıma sunuldu.

NVIDIA Studio uygulama kolisinin bir parçası olan RTX Remix, mod geliştiricilerin sıradan bilgisayar oyunlarını yine tertip etmesini sağlamak için beraber çalışan RTX Remix içerik oluşturucu vasıta seti ve özel bir RTX Remix runtime gibi iki temel bileşenden oluşuyor.

NVIDIA Omniverse üzerinde oluşturulan ve RTX Yardımlı Portal ’ı geliştirmek için kullanılan RTX Remix oluşturucu vasıta seti, mod geliştiricilerin yine tertip edilmiş sahnelerinde yeni varlıklar ve ışıklar cetmesine ve rastgele bir varlığın görünümünü yine oluşturmak için yapay akıl vasıtalarını kullanmasına imkân tanıyor. RTX Remix yaratıcı vasıta seti erken ulaşım ile yakında kullanıma sunulacak.

RTX Remix runtime bir reyin sahnesi yakalayarak ışın izleme, DLSS 3 ve Reflex gibi RTX teknolojisini oyuna entegre ederken oynatma sırasındaki varlıkların yerini alıyor. Zati mod geliştiricileri, sayısız sıradan oyunda deneysel ışın izli sahneler oluşturmak için RTX yardımlı Portal misali üzerinden RTX Remix runtime ’ını kullanıyor.

RTX Remix runtime ’ı bugün GitHub ’da izin verilen bir MIT lisansı ile kullanılabiliyor. Sarih kaynaklı bir RTX Remix runtime ’ı sağlamak, mod geliştiricilerin Remix geçimliliğini daha da sıradan PC oyunlarına genişletmelerine ve RTX Remix oluşturucu vasıta seti piyasaya sürüldüğünde yapılabilecek mod cinslerini genişletmeye dayanakçı olacak.

Counter-Strike 2 Reflex Yardımı Alıyor! En İyi 10 Rekabetçi Nişancı Oyununun 9 ’unun Artık Reflex Yardımı Var!

Merakla beklenen Counter-Strike 2, NVIDIA Reflex yardımına sahip olacak.

Counter – Strike 2, Counter-Strike: Evrensel Offensive ’i Source 2 motoruna yükselten grafiksel ve teknolojik bir aktüelleme olarak piyasaya sürülecek. Oyunun en son versiyonu, daha iyi doğruluk ve cevap verebilirlik oranlarını sağlamak için daha yeni grafik API ’lerinden faydalanıyor. NVIDIA, NVIDIA Reflex ’in ilave edilmesiyle gecikmenin asgari seviyelerde olmasını sağlamak için Valve ile işbirliği yapıyor.

NVIDIA Reflex, en popüler ilk 6 oyunun tamamı da dahil olmak üzere en iyi on rekabetçi nişancı oyununun dokuzunda bulunacak. Reflex yardımlı nişancı oyunları ise Apex Legends, Call of Duty: Warzone 2, Destiny 2, Escape from Tarkov, Fortnite, Overwatch 2, Rainbow Six Siege ve Valorant olarak karşımıza çıkıyor.

Sackboy: A Big Adventure da bu ay Reflex aktüellemesi alan oyunlar arasında yer alıyor.

 

Kaynak: BYZHA Beyaz Haber Ajansı