Gelişmiş sürekli tehditlere karşı çözümün adresi ESET

PAYLAŞ
Gelişmiş sürekli tehditlere karşı çözümün adresi ESET
  • 0
  • 0
  • 3 dakika da oku
  • +
  • -

ESET, Radicati Market Quadrant ’ta dördüncü kere ‘En İyi Oyuncu ’ seçildi

Dijital güvenlik alanında küresel lider olan ESET, Radicati ’nin 2023 Gelişmiş Aralıksız Tehdit APT Gözetmesi Market Quadrant raporunda ‘En İyi Oyuncu ’ seçildi. ESET Teknoloji Başkanı Juraj Malcho Radicati ’den aldıkları  mükâfatla onur dinlediklerini belirtti.

Elde edilen zafer ESET ’in genişlik ve derinlikte işlevsellik sunan mahsulleriyle pazar lideri olmasının yanı gizeme gelecek için sağlam bir vizyona sahip olduğunun da bir göstergesi gidişatında. ESET ’in raporda vurgulanan temel güçlü istikametleri, ESET Inspect ile beraber detaylı görünürlük, tehlike değerlendirmesi, hadise müdahalesi, soruşturma ve düzenleme ile genişletilmiş idrak etme ve cevap XDR sağlayan birleşik tek tıkla güvenlik yönetimi platformu ESET PROTECT ’in hünerleri oldu. 

ESET çözümlerinin geniş alıcı ağında çok dilli destek sunması ve karşılığında alıcıların ESET ’in çözümlerini dağıtım ve kullanım basitliği sebebiyle takdir etmeleri, ESET ’in alıcılarına olan bağlılığını geliştirmeye müteveccih aralıksız mücadelesini yansıtıyor. ESET Endpoint Security çözümlerini Intel® TDT ile birleştiren ESET ’in Intel ile gelişmiş atlatma teknikleri kullanan tehditlerin idrak edilmesine takviyeci olmak için ek bir tehdit telemetri kaynağı olduğu da dikkate değer. 

Bilime dayalı güvenlik yaklaşımı 

ESET Teknoloji Başkanı Juraj Malcho üst üste dördüncü kere ‘En İyi Oyuncu ’ seçilmeleri  ile alakalı  şunları söyledi: “Radicati ’den aldığımız son mükâfatla onur dinliyoruz. Sektörümüzde meblağlı bir biçimde En İyi Oyuncu olmak, aralıksız büyüme gösterdiğimizin, çok tabakalı ve yararlı çözümlerimizi besleyen küresel tehdit istihbarat sistemlerini geliştirmeye müteveccih bilime dayalı, evvel güvenlik yaklaşımımızın doğru olduğunun delili. Alıcılarımızın çözümlerimize, uzmanlığımıza ve çözümlerimizin kullanım basitliğine değer verdiğini dinlemek bizim için ayrıca coşturucu.”

Rapor, XDR aktifleştirme ve tehdit avlama marifetlerine sahip birleşik tek tıkla güvenlik yönetimi platformu ESET PROTECT ’i, ESET PROTECT platformunun ihlal tedbire, gelişmiş görünürlük ve düzenleme sağlayan XDR ’yi aktifleştiren bileşeni ESET Inspect ’i; bulut tarafından idarenen gelişmiş tehdit korunması ESET LiveGuard Advanced ’i; kuruluşların öğrenilen ve henüz belirsiz tüm tehditlere karşı koruma sağlaması için birden çok teknolojiyi kullanan çok tabakalı bir yaklaşım olan ESET Endpoint Security ’yi; hadiselerin incelenmesini ve proaktif tehdit avcılığı sunan özelleştirilmiş, entegre bir güvenlik hizmetleri kutuyu olan ESET ’in idarenen idrak etme ve cevap hizmetini ve son olarak, gayeye müteveccih hamleler, gelişmiş aralıksız tehditler APT ’ler, sıfır gün ve botnet faallikleri hakkında ESET uzmanları tarafından bir araya gelen ve küresel bilgi sağlayan ESET tehdit istihbarat hizmetini değerlendirdi.

 

Kaynak: BYZHA Beyaz Haber Ajansı