GlassHouse, yapay zeka destekli yeni nesil BT altyapı hizmet modeli ile müşterilerine operasyonel mükemmeliyet sunuyor

PAYLAŞ
GlassHouse, yapay zeka destekli yeni nesil BT altyapı hizmet modeli ile müşterilerine operasyonel mükemmeliyet sunuyor
  • 0
  • 0
  • 5 dakika da oku
  • +
  • -

Türkiye ’nin lider bilişim altyapı servis sağlayıcısı GlassHouse, “Geleceği Yönlendir” temalı alıcı tecrübe faalliğini asıllaştırdı. Teknoloji sektörünün önde gelen isimlerinin katılımı ile tertip edilen organizasyonda GlassHouse, alıcılarına sunduğu uçtan uca BT altyapı hizmetlerinde operasyonel mükemmeliyet için suni zekâ destekli yeni nesil hizmet modelini AIOps duyurdu.

 

 

Bilişim altyapısı hizmet sağlayıcılığı sektöründe Türkiye ’nin en büyük oyuncularından biri olan GlassHouse, “Geleceği Yönlendir” temalı alıcı tecrübeyi faalliğini asıllaştırdı. Sektörün en kıymetli firmalarının teknoloji liderlerinin katılımıyla Divan Kuruçeşme ’de yapılan organizasyonda GlassHouse, suni zekâ destekli yeni nesil BT altyapı hizmet modelini tanıttı. 

 

GlassHouse, suni akıllı yeni “AIOps” teknolojisi ile dijital mutasyona katkısını sürdürüyor

 

Aktifliğin açılış konuşmasını hakikatleştiren GlassHouse CEO ’su Alp Bağrıaçık, “Son 2 senede dolar bazında %45 ’in üzerinde bir sihrime ile Türkiye ’nin İlk 500 Bilişim Firmayı sıralamasında 6 değişik hizmet kategorisinde yer almanın iftiharını yaşıyoruz. Bu yarıyılda ayrıca “Bulut Hizmeti” alt kategorisinde bir evvelki seneye oranla kazançlarımızı bütün 7 kat çoğaldırarak ilk beşte yerimizi alarak bu kategoride en süratli gelişen işletme olduk. GlassHouse olarak tek bir çatı altında idarenen bulut hizmetleri yetkinliği, SAP hizmetleri yetkinliği ve iş sürekliliği tecrübesini birleştiriyoruz. Bu sayede GlassHouse ile çalışan BT idareyicileri şirketlerinin tüm BT altyapı gereksinimini tek bir iş ortağıyla çalışarak giderebiliyor. Faaliyet gösterdiğimiz bölgelerde tüm bu yetkinlikleri tek bir çatı altında birleştiren doğrudan bir rakibimizin olmaması bizi sektördeki rekabette pozitif anlamda ayrıştırıyor” dedi.

 

Bugüne kadar suratlarca şirketi bulut bilişim sistemlerine taşıdıklarını belirten Alp Bağrıaçık, yenilikçi çözümler ile firmaların dijital mutasyonuna takviyeci olmaya devam ettiklerini belirtti. Bağrıaçık konuşmasında ayrıca suni zekâ destekli yeni hizmet modelini devreye alarak operasyonel mükemmelliyetini kastettiklerini de ifade etti.

 

GlassHouse, yeni AIOps” teknolojisi ile BT operasyon idaresini basitleştiriyor

 

BT dünyasında otomasyona alakanın giderek çoğaldığı günümüzde, yapılan araştırmalar BT operasyonları için suni zekâ uygulamaları olan “AIOps” çözümlerinin bu alanda en fazla alaka gören teknolojilerden biri olduğunu ortaya koyuyor. Gartner, geçtiğimiz sene tüm Gartner alıcı sorgularının %40 ’ının AIOps ile alakalı olduğu bilgisini paylaştı. Öbür yandan AIOps teknolojileri, takribî %19 ’luk senelik sihrime oranı ile 2025 senesine kadar takribî 2,1 milyar Amerika Birleşik Devletleri doları olacağı öngörülen pazar büyüklüğü ile BT operasyonları yönetimi pazarındaki sihrimesini ve etkisini sürdürüyor. AIOps pazarının 2030 senesine kadar 645 milyar dolarlık bir büyüklüğe ulaşması bekleniyor. GlassHouse ’un suni zekâ destekli yeni nesil hizmet modeli AIOps, BT takımlarına, iş sistemlerinde oluşturulan bilgilerin spektrumuna, süratine ve hacmine süratli cevap verme marifetini sağlaması ile otomasyon süreçlerini dönüştüren bir teknoloji olarak dikkat sürüklüyor. Rutin uygulamaları otomatikleştirerek, BT personelinin artan arzları doğru inceleme ederek süratlice karşılamasını sağlıyor. Bu noktada suni zekâ destekli hizmet modeli ile BT takımlarına istikrar, eminlik, uyarlanabilirlik gibi basitleştirici bir süreç vadediyor. İşletmeler BT operasyonlarında, sistem hakimiyetlerinden kaynak planlamasına ve raporlamalara bir hayli süreci otomatize edebiliyor. 

 

“Suni zekâ teknolojisinden aldığımız efor ile servislerimizde fark yaratmaya devam edeceğiz”

 

GlassHouse SAP İş Üniteyi Lideri Hüseyin Bilge, özellikle SAP Basis bakım ve idare servislerinde devrim yaratacak yeni suni zekâ destekli hizmet modeli hakkında şunları dile getirdi: “Günümüzde müesseseler hibrit bulut etraflarını ve en son teknolojileri giderek daha fazla benimsedikleri için, BT operasyonları da karışık ve bilgi hacimli hale geliyor. AIOps, BT takımlarına, iş sistemlerinde oluşturulan bilgilerin spektrumuna, süratine ve hacmine süratli cevap verme marifetini sağlaması ile otomasyon süreçlerini dönüştüren bir teknoloji olarak dikkat sürüklüyor. AIOps rutin uygulamaları otomatikleştirerek, BT personelinin artan arzlarını doğru inceleme ederek süratli karşılamasını sağlıyor. Bu noktada suni zekâ destekli yeni nesil hizmet modelimiz ile BT takımlarına istikrar, eminlik, uyarlanabilirlik gibi basitleştirici bir süreç vadediyoruz. GlassHouse olarak, suni zekâ teknolojisinden aldığımız efor ile servislerimizde fark yaratmaya devam edeceğiz” dedi.

 

Senenin en zaferli BT altyapı ve dijital dönüşüm proje ödülleri sahiplerini buldu

Teknoloji liderlerinin BT altyapı alanında uçtan uca en yenilikçi çözüm ve hizmetlerini misafirlerle paylaştığı faallikte, KONDA Araştırma Genel Müdürü Bekir Ağırdır, Türkiye gündemini ve bilgi teknolojilerinin toplumsal mutasyonu nasıl yönlendirdiği konusunu ele aldığı bir sunum asıllaştırdı.  Faallikte senenin en başarılı BT altyapı ve dijital dönüşüm proje ödülleri de sahiplerini buldu. 

 

Kaynak: BYZHA Beyaz Haber Ajansı