Guinness Dünya Rekoru, HONOR Magic5 Pro ile çekildi

PAYLAŞ
Guinness Dünya Rekoru, HONOR Magic5 Pro ile çekildi
  • 0
  • 0
  • 4 dakika da oku
  • +
  • -

Tertemiz Suni Zekâ Hareket İdrak Etme Teknolojisine sahip olan HONOR Magic5 Pro, Guinness Dünya Rekorlarına giren smacı tuttu.

Küresel teknoloji markası HONOR, bir dünya rekoru sınaması için Guinnes Dünya Rekorları ile işbirliği yaptığını duyurdu. İki marka HONOR Magic5 serisinin bültenini kutlamak için toplandı. İki defa FIBA 3×3 Dünya Şampiyonu ve profesyonel smaçör olan Polonyalı basketbolcu Piotr Grabowski ’nin Bacak Arasından Azami Smaç dalındaki Guinnes Dünya Rekoru, HONOR Magic5 Pro ile tutuldu.

İngiltere ’nin başşehri Londra ’da asıllaştırılan sınamalarda Piotr Grabowski, bacak arasından azami smaç vuruşunu bitirmek için bütün 3,2 metre gibi afallatıcı bir yüksekliğe zıplayarak yeni bir Guinnes Dünya Rekoru ’na imzalaydı. HONOR Magic5 Pro ’nun Suni Zekâ Hareket İdrak Etme teknolojisi kullanılarak ve suni zekâ makine öğrenimi sayesinde bu sıçrayışın en ehemmiyetli anı otomatik olarak tutuldu. Çekilen bu unutulmaz kare ultra yüksek çözünürlükte ve netlikte otomatik olarak kaydolundu.

HONOR Device Co, Ltd Pazarlama Müdürü Ray Guo “Spor insan ruhunu geliştirir. Çığır açan kamera teknolojimizle bu soluk kesici anı kaydolabildiğimiz için çok mutluyuz. Yaratıcı çözümler sunan mahsuller planlayarak, harcayıcılarımızı içlerindeki büyüyü ortaya çıkarmaları ve fantastik şeyler muvaffak olmaya çalışmaları için motive etmek istiyoruz.” dedi.

Guinnes Dünya Rekoru ’nu kıran Piotr Grabowski ise “Basketbol benim Deoksirübo Nükleik Asit ’mın bir parçası. Smaç basmak için her zıpladığımda, yerçekimine karşı koyuyor ve kendimi hudutlara kadar zorluyorum. Rekorlar kırdığımda, bu bana büyü gibi geliyor. Umarım bu dünyanın dört bir yanındaki insanlara kendi büyülü eforlarını ortaya çıkarmaları için esin verir.” ifadelerinde bulundu.

“Herkesin kutlamaya değer kendi anı olduğuna inanıyoruz. Bu teşebbüste giderekme ve hassasiyet her şeydir. Bu fantastik zaferlerin hakkını vermek ve aksiyonu olası olan en iyi biçimde yansıtmak bize düşüyor” diyen Guinness Dünya Rekorları TV ve Dijital İçerik Başkan Yardımcısı Karen Gilchrist laflarına şu biçimde devam etti; “Rekor kırma anını net ve ultra süratli bir biçimde tutmak için HONOR Magic5 Pro ’yu kullandık ve ortaya çıkan neticeler gerçekten de muazzam oldu.”

HONOR Magic5 serisinde bulunan Suni Zekâ Hareket İdrak Etme teknolojisi, suni zekâ ağından faydalanarak 270.000 ’den fazla görüntü üzerinde çalışır ve kameranın muhtelif senaryoları duyarlı bir biçimde tanımasını sağlayarak öne çıkan çekimi otomatik olarak yakalar. Tertemiz HONOR Görüntü Motoru bu özelliğe efor veren, yükseltilmiş uslu Suni Zekâ Tanıma teknolojisine sahiptir.

Canlı performansları ve spor faalliklerini tutmak için müthiş olan bu sezgisel özellik faalleştirildiğinde, tebessümme gibi surat ifadelerini ve zıplama gibi beden hareketlerini otomatik olarak algılar. İster neşeden zıplayan birini, ister bir spor karşılaşmasında süratli tempoya sahip olan bir sporcu olsun, ortaya çıkan anlık çekimler kristal netliğindedir ve kullanıcıların her zaman, her yerde daha iyi kareler tutmasına imkân sağlar.

İnanılmaz kamera özellikleri sunma mevzusundaki kararlılığını vurgulayan HONOR, HONOR Magic5 Pro ’da resimciliği tertemiz bir seviyeye taşıyan suni zekâ algoritmalarını geliştirmek için büyük yatırımlara imzalaydı. HONOR Magic5 Pro, DXOMARK Uslu Telefon Kamera Sıralamasında ilk sırada yer alıyor.

 

Kaynak: adamnedio.com