Harcayıcıların Yüzde 70'i Bilgi İhlali Yaşamış Markalara Güvenmiyor

PAYLAŞ
Harcayıcıların Yüzde 70'i Bilgi İhlali Yaşamış Markalara Güvenmiyor
  • 0
  • 0
  • 3 dakika da oku
  • +
  • -

Markalar için haysiyet kavramının ehemmiyeti her geçen gün çoğalıyor. Öyle ki, bir marka haysiyeti büyümeyen kuruluşların zaferli olması pek muhtemel olmuyor. Her geçen gün dijitalleşen dünyada ise marka haysiyeti oluşturmak ve sürdürebilmek giderek güçleşiyor. Harcayıcıların %70 ’inin daha evvel bilgi ihlali yaşamış bir markaya güvenmediğini belirten Komtera Teknoloji Satış Direktörü Gürsel Tursun, şahsi bilgilerin korunması ve marka haysiyetinin yaralanmaması için kolay uygulanabilir 3 kritik teklifi sıralıyor.

Günümüzde marka haysiyetini kuvvetlendirmenin ön şartı olarak kullanıcı bilgilerinin korunması görülüyor. Yapılan araştırmalar, harcayıcıların %70 ’inin daha evvel bilgi ihlali yaşamış olan bir işletmeden uzaklaştığını gözler önüne seriyor. Böyle bir etrafta gerek satışları artırmak gerek de çalışan bağlılığı geliştirmek için kritik ehemmiyet taşıyan marka haysiyetinin gözden kaçırılmaması gerekiyor. Giderek dijitalleşen dünyamızda ise bu vaziyet her geçen gün ehemmiyet kazanmaya devam ediyor. Daha evvel bilgi ihlalleriyle karşılaşmış olan markaların güven kaybının bir neticeyi olarak büyük finansal kayıplar yaşadığının altını çizen Komtera Teknoloji Satış Direktörü Gürsel Tursun, kullanıcı ve marka arasındaki güven ilişkisinin bilgi güvenliğiyle sağlandığını aktarıyor.

Şuurlu Markalar Şuurlu Harcayıcıları Sürüklüyor!

Siber güvenlik hadiseleri her gün manşetleri süslese de markaların haysiyetine hasar verebilecek güvenlik sarihleri mevzusunda harekete geçmek için yeterince mücadele göstermiyor. Şirketlerin sadece %58 ’inin tesirli siber güvenlik ihtiyatları aldığını ifade eden Gürsel Tursun, şahsi bilgilerin korunması ve marka haysiyetinin yaralanmaması için her zaman lüzumlu ve kolay uygulanabilen 3 ehemmiyetli teklifi sıralıyor.

1. Saklılık siyasetinizde saydam olun. Güvenilir bir marka olduğunu aktarabilmek ve bu güven haysiyetini de alıcılara sezdirebilmek için en uygulanabilir yol, şahsi bilgileri gözetirken saydamlığa umursamak.

2. KVKK uygulamasında profesyonel destek alın. Legal hudutlarla tanımlanmış şahsi bilgilerin güvenliğinin nasıl uygulanacağını öğrenmek yeterli olmayabilir. İşin profesyonellerinden mevzuyla alakalı destek almak markalara karşılaşacakları meseleler çabada ve şahsi bilgileri hem yönetimsel hem de teknik ebatlar çerçevesinde gözetmek mevzusunda ciddi destek sağlayacaktır.

3. Kullanıcıları kumpaslı olarak bilgilendirin. Saklılık siyasetlerinin değişmesi ve kullanıcıların bilgilendirilmemesi, kullanıcı güvenini kırarken marka itibarını yaralıyor. Kullanıcılarla saklılık siyasetleri mevzusunda kumpaslı olarak irtibatta kalmak güven sağlama mevzusunda katkı sağlayacaktır.

 

Kaynak: adamnedio.com