Havacılık ve savunma sanayi'ndeki uygulamalarımızla IDEF'23 fuarı'nda dikkat çekeceğiz

PAYLAŞ
Havacılık ve savunma sanayi'ndeki uygulamalarımızla IDEF'23 fuarı'nda dikkat çekeceğiz
  • 0
  • 0
  • 5 dakika da oku
  • +
  • -

Bu sene IDEF ’23 Fuarı ’na kapsamlı hazırlandıklarını belirten Baycan Elektrik Genel Müdürü Engin Yılmaz, “IDEF ’2023 Uluslararası Korunma Sanayi Fuarı ’nda uygulamalarımızı ve yapım proseslerimizi tanıtacağız. Türkiye ’nin en büyük Korunma Sanayi ve Güvenlik Fuarı ’nda yeni; özellikle yurtdışında faaliyet gösteren Havacılık ve Korunma Sanayi işletmeleri ile tanışmayı ve somut projeler geliştirmeyi tasarlıyoruz. Mevcutta TÜSAŞ, TEI, Aselsan ve Roketsan gibi Korunma Sanayi ’nin önde gelen işletmeleri ile çalışıyoruz. İlerleyen yarıyılda Havacılık ve Korunma Sanayisinde sadece ulusal projelerde değil uluslararası hissedarlarla iş birliği istikametinde ilerleyeceğiz. Amacımız kısa müddette Havacılık ve Korunma Sanayinin kablo ekipman sektöründe seçim edilen tedarikçi partner firması olmak.” dedi.

IDEF ’23 16 ’ncı Uluslararası Korunma Sanayii Fuarı, 25-28 Temmuz 2023 tarihlerinde İstanbul TÜYAP Fuar ve Kurultay Merkezi ’nde kapılarını ziyaretçilerine kalemtıraş. T.C. Ulusal Korunma Bakanlığı ev sahipliğinde asıllaştırılacak fuara katılacak olan Baycan Elektrik; çalışmalarını, uygulamalarını ve yeniliklerini ziyaretçileri ile paylaşacak.

56 YILDIR ALICI MEMNUNİYETİNDEN ÖDÜN VERMEDEN ÇALIŞIYORUZ

IDEF ’23 Fuarı ’nın Havacılık ve Korunma Sanayinin son teknolojileri ve projelerini dünya ile buluşturacak olan bir fuar. Baycan Elektrik olarak bu organizasyonun ve sektörün bir parçası olmanın onur kaynağı olduğunu ifade eden Genel Müdür Engin Yılmaz, şirketin Erdoğan Kılıç tarafından 1967 senesinde temellerinin atıldığını ve İstanbul ’da 20 şahsiyet bir atölyede Arçelik ’e sertifikalı bir tedarikçi olarak çalışmalarına başladığı bilgisini verdi. Yılmaz, “Kurulduğumuz günden bu zamana kadar Baycan Elektrik olarak alıcı memnuniyetinden ödün vermedik. Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi ’nde bulunan 7.500 metrekarelik kuruluşumuzda kablo teçhizatı, tecrübeli AR-GE ve ÜR-GE takımımızla tasarım dayanağı, prototip yapımı, elektrik, elektronik ve plastik parçaların kurulumu ve test süreçlerini aralıksız bir biçimde hakikatleştiriyoruz.  Firmamızın öncelikli değerleri arasında %100 alıcı memnuniyeti bulunuyor” dedi. 

IDEF ’23 FUARI ’NA HAZIRIZ, ONAYLI HAVACILIK VE KORUNMA SANAYİ TEDARİKÇİSİ OLARAK SEKTÖRDE YERİMİZİ ALDIK

“Korunma Sanayii sektörünün bileşenlerinin buluşacağı fuarda Baycan Elektrik olarak çalışmalarımızı ziyaretçilerimize ve konuklarımıza daha yakından tanıtma ve anlatma imkânı bulacağız” diyen Yılmaz, “Türkiye ’ye katma değer sağlayan ve yatırımlarımızla ülkemiz ekonomisine değer katan Baycan Elektrik olarak tüm çalışma dostlarımızı ve ortaklarımızı standımıza bekliyoruz” ifadesini kullandı. Kuruluşundan bu yana Beyaz Eşya ve Otomotiv sektörleri için yapım yapan şirketin idare heyeti başkanı Hakan Kılıç ’ın vizyonunda Havacılık ve Korunma Sanayi sektöründe yer alması için çalışmalarına takribî 3 sene evvel başladıkları bilgisini veren Baycan Elektrik ’in Genel Müdürü Yılmaz, “Bu süreçteki ilk yatırımlarımızdan biri firmamızda lüzumlu tüm eğitimlerini bitirmiş olan bir Certified IPC Trainer Sertifikalı IPC Eğitmeni yetiştirmek oldu. Eğitmenimiz şimdiye kadar 50 personelimizin Certified IPC Specialist Sertifikalı IPC Uzmanı eğitimlerini verdi. Daha sonra AS 9100 ve IPC zorunlulukları kapsamında oluşturulmuş toplamda 500 metrekarelik Havacılık ve Korunma Sanayi kuruluşumuzun yatırımları bitirildi ve kuruluş güvenlik dokümanı alındı. AS 9100 sertifikamız ile Millî Korunma Bakanlığı tarafından onaylı Havacılık ve Korunma Sanayi tedarikçisi olarak sektörde yerimizi aldık. Türkiye ’de 50 senenin üstünde Beyaz Eşya ve Otomotiv sektörlerinde kablo teçhizatı deneyimi ile Havacılık ve Korunma Sanayi atılımı hakikatleştiren ilk işletme olduğumuzu söyleyebiliriz. ’ ’ ifadelerini kullandı.

HAVACILIK VE KORUNMA SANAYİNİN SEÇİM EDİLEN PARTNERİ OLACAĞIZ

Niyetlerinin kısa müddette Havacılık ve Korunma Sanayi ’nin kablo ekipman sektöründe seçim edilen tedarikçi partner firması olmak olduğunu söyleyen Engin Yılmaz son olarak şöyle konuştu: ‘ ’Sektörün standartlarını, lüzumluluklarını ve büyümelerini yakından takip ediyoruz. Beyaz Eşya ve Otomotiv sektörleri için yapımlarımızda sağladığımız Yalın Yapım, Ergonomi ve Metod Zaman Ölçümü MTM uygulamalarımızdan edindiğimiz tecrübeleri Havacılık ve Korunma Sanayideki projelerimiz ile bütünleştirdik. Dijitalleşme kapsamında Sanayi 4.0 modelini temel alan bir şirket olarak makine parkurumuzda bulunan tüm aygıtların uslu ekipmanlara sahip olması istikametinde projelerimiz devam ediyor. Güçlü idare ve organizasyonel yapımız; müessesesel kimliğimiz Havacılık ve Korunma Sanayinin standartları ile birebir anlaşıyor. 

TÜSAŞ, TEI, ASELSAN VE ROKETSAN İLE ÇALIŞIYORUZ

Mevcutta TÜSAŞ, TEI, Aselsan ve Roketsan gibi Korunma Sanayinin önde gelen işletmeleri ile çalışıyoruz. Çalıştığımız projelerin bir hayliyi bu kuruluşlar ve Baycan Elektrik arasında ticari iş birlikleri ile sonuçlanıyor. İşletmelerin koaksiyel kablo, semi-rigid kablolar, askeri standartlara ait konnektör ve terminaller, elektrik ve elektronik donanımlar kapsayan tüm projelerine cevap vermekteyiz. İlerleyen yarıyılda Havacılık ve Korunma Sanayide sadece ulusal projelerde değil uluslararası hissedarlarla da iş birliği istikametinde ilerleyeceğiz.” 

Kaynak: BYZHA Beyaz Haber Ajansı